Skocz do zawartości

Citroen Berlingo I Van 2004r - dobór głośników, mat i dystansów.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.


Zakupiłem Citroena Berlingo I. Oczywiście nie posiadał radia więc kupiłem coś na szybko do 300zł. A dokładnie KENWOOD KMM-361SD MP3 FLAC USB SD MULTICOLOR. Po podłączeniu załamałem się. Dzwięk jaki wydobywa się z głośników to tragedia. Nie jestem maniakiem audio i nie potrzebuje niewiadomo jakich decybeli, ale lubie posłuchac muzyki słysząc jaki kolwiek bass w drodze do pracy. Na tą chwile nie ma basu i słychac płaski dzwięk.
Okazuje się że głośniki są zamontowane nie oryginalne i to mniejsze niż były. A w miejscu tweeterów jest pusto-brak głośników.

Chcę uzyskać jak najlepszy dzwięk kupując nowe głośniki w drzwi 165mm i domontować tweetery. Czytałem że wygłuszenie to podstawa. Więc wykleje moje drzwi. W Vanie jest tylko jedna para drzwi więc nie potrzeba wcale dużo czasu aby to zrobić.

 

Moje pytania:

Jakie głośniki kupić w drzwi 165mm?

Jakie tweetery kupić?

A może jakiś zestaw tych głośników?

Jakie maty kupić?

Po co się montuje te dystanse z mdfu i czy to jest konieczne w moim przypadku? Widziałem, że do mojego auta można kupić gotowce

Nie chce wzmacniacza ani soobwoofera. Chcę uzyskac jak najlepszy dzwięk wygłuszając drzwi i montując 2 nowe głosniki w drzwi oraz 2 tweetery na podszybiu.
Jeśli uważacie że moje radio to szajs to napiszcie to. Najwyżej wymienie je później, ale póki co głośniki, maty i ewentualnie dystanse.

 

Zależy mi aby głośniki miały własne maskownice, bo te plastiki w oryginale w moim aucie są tragiczne. Fajnie jakby wyglądało to tak jak w tym aucie na filmie.
Podaje też link do forum z którego mam tego linka do YouTube.

http://www.berlingo-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=13&t=262



Po pracy zrobię zdjęcia i wam wrzucę jak wyglądają miejsca na głośniki.
Dodam, że w rachubę wchodzi tylko i wyłącznie nowy sprzęt.

 

Z góry dziekuję za pomoc w doborze CA.
Cześć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądałem nawet na innych forach. Rzeczywiście jest jeszcze trochę do przeczytania Powalla.
Kolega z forum wysłał mi info na PW.
Zadecydowaliśmy o zakupie zestawu Excursion sx-6c i podłączeniu go pod 4 kanały w radiu (bi-amp)
Dodatkowo, aby przyciąc koszty wykorzystam Taśmę bitumiczną TYTAN do wyklejenia drzwi.
Do zestawu Excursion sx-6c jest możliwość dokupienia maskownic co uczynie, aby lepiej to wyglądało.

Sprzedawca poinformował, że do mojego samochodu nie potrzeba dystansów.
Dam znac panowie o efektach po ukończeniu prac.
Koszty:
Zestaw Excursion SX-6C 300zł
Maskownice                     19zł
Przesyłka                         15zł

Taśma                              50zł

Razem 384zł dodając do tego wcześniej zakupione radio wychodzi zestaw za około 700zł. Bardzo przyzwoicie i mam nadzieje, że będzie to dobrze grało.

Jakie efekty może przynieść zakup wzmacniacza to tych głośników? Czy mija to się z celem czy raczej lepiej zainwestowac w suba?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o przycinanie kosztów. Tylko nie do końca rozumiem jakie spełnia zadanie dystans. Czy chodzi tylko o mocowanie czy też poprawia to w jakiś sposób dzwięk.
Nie to że mnie ktoś ubrał w graty. Napisałem dlatego, że nie wiedziałem jak się za to zabrać i co kupić. Dopiero po moim poście jeden z kolegów z tego forum mi napisał na PW i zaproponował to co opisałem wcześniej.
Jeśli zastosowanie dystansów jest zasadne to jak najbardziej je kupie tylko proszę o podpowiedz jakie zadanie one spełniają.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie zadanie one spełniają.

Tworzą płaską (równą), sztywną powierzchnie do osadzenia woofera - nie zawsze blacha drzwi do tego się nadaje.

Wynosi powierzchnię membrany do/ponad powierzchni boczka.

Oba te elementy na pewno wpływają na pracę woofera i dźwiwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisalem to ogólnie, nie wiem jak jest konkretnie u Ciebie, może nie potrzeba, ale zasadniczo wątpie.

Nie oszczędzaj na tym, bo do tego się ciężko wraca... Osadź na dystansie, żeby nie dmuchał pod tapicerkę i wyklej porządnie drzwi, porządna matą. Dekarka niewiele taniej wychodzi bo i tak z dwie warstwy musisz położyć żeby to miało jakiś sens...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...