Skocz do zawartości

problem z wyjściem rca


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


sprzęt jaki posiadam:


 


radio jvc kd-r432


głośniki w przednich drzwiach separowane hertz dsk 165


wzmacniacz jbl gto 1004  2 x 200W rms przy zmostkowaniu


skrzynia w bagażniku z dwiema 10'' rockford fosgate r1 po 150W rms.


 


Problem polega na tym że po odpaleniu radia głośniki w skrzyni szaleją grają ale buczą cały czas przy jakiejkolwiek próbie regulacji radia (ściszanie, przełączenie utworu) słychać nagle głośny pulsujący bas który nie ustaje aż wyłączę wzmaka.


Co dziwne przód zasilany z radia gra normalnie. Również po podłączeniu innego urządzenia pod wzmacniacz tj. empetrójki skrzynia gra normalnie.


 


Zauważyłem że kable rca przy radiu szybko się nagrzewają, próbowałem zmasować kable rca do obudowy radia- nie pomogło.


sprawdzałem wszystkie połączenia, czyściłem klemy, sprawdzałem masę, kable zasilające dałem 16mm2, wyciągnąłem nawet kabel rca poza auto żeby wyeliminować zakłócenia(próbowałem 2 różne kable rca), regulowałem wejścia potencjometrami na wzmaku, głośność wyjścia na radiu i  nic z tego kończą mi się pomysły.


 


Więc prośba do forumowiczów, aby podsunęli może jeszcze jakieś możliwe rozwiązania.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sto lat temu wzmacniacz do "tuby" ciągnął zasilanie plusowe z radia zamiast plusa z akumulatora. Głośnik tez szalał, było słychać prace płyty każde włączenie i wyłącznie czegokolwiek. Radio grzalo się jak głupie. O dziwo jeździłem tak z 3 miesiące :D

Dawno i nieprawda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie było mierzone.  Jeszcze jedno pytanie czy wejście rca na wzmaku ma być zwarte też do masy auta jak przy radiu ? 

Zauważyłem, ze na wejściu rca na wzmaku jest napięcie rzędu ok. 300mV (kabel sygnałowy był wtedy wypięty)

Sprawdziłem teraz napięcie pomiędzy masą rca wzmacniacza a masą samochodu miernik pokazuje 12v czy to normalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...