Skocz do zawartości

Subwoofer gra, a głośniki nie ?


Devilbiss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie mam problem, zakupiłem skrzynie basową PB WB110 zasila ją wzmacniacz Axton C409. Wszystko gra tak jak powinno.

 

Na przód mam głośniki PB S-6C, i narazie nie mam do nich wzmacniacza. Ale chciałem je podłączyć do wzmacniacza ktory napedza skrzynie iiiiiiiii mam problem bo głośniki grają tylko basem i w dodatku mega cicho...

 

Wzmacniacz ma x-over lpf/full/hpf i takze pokretła do regulacji lpf i hpf no i oczywiscie tez gain...

 

W instrukcji głośników jest napisane ze glosniki trzeba puścic poprzez filtr HPF no to przepstrykłem na ten filtr i tak samo regulowałem pokretłem HPF. Jaki rezultat= praktycznie zerowy, jak przekreciłem filtr na max to wtedy cos bylo slychac wyzszych tonów, a tak to cały czas bas i to po cichu, tweetery nawet nie zamruczały.

 

Nastepnie podłączyłem głośniki pod samo radio... I działają normalnie....

 

Ktoś mi powie co jest powodem tego ze wzmacniacz ze skrzynką hula az miło, a z głośnikami zero reakcji ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał normalnie idzie poprzez 1 pare kabli RCA.

 

Moje radio to Pioneer Deh 3400

 

To co odpowiada mi za RCA w radiu to opcja

Sub- off/on/rev

jak dlam on lub rev to jest tez druga opcja

Sub Control- regulacja od 50hz do 125hz i regulacja głośnosci od - iluś tam do +6

 

A gdy dam sub off to sub wgl nie gra, tak samo te głosniki tez wyłączyły się wgl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby głośniki grały jak trzeba pod wzmacniaczem musisz zmienić sygnałówki w radiu z sub'a na front.

 

Wybacz, ale nie rozumiem tego co napisaes :) Te kable sygnałowe co mam sa do napdzania wzmacniacza który prowadzi subwoofer ? Glośników pod wzmacniaczem te kable nie napędzą ? Dobrze rozumiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwarka wskazała mi ten obrazek:

http://i.seimg.net/i...g/deh3400ub.jpg

No i w opisie tego modelu jest:

2 Sets of 2V preamp outputs (front, switchable rear/subwoofer)

 

Tez to zdj kiedys widzialem, ale moj 3400 ma tylko 1 pare RCA. takze nie wiem czemu tamten ma 2 a moj ma 1 o.O

 

jako sub out?

 

Dokładnie tak jest opisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie mam problem, zakupiłem skrzynie basową PB WB110 zasila ją wzmacniacz Axton C409. Wszystko gra tak jak powinno.

 

Na przód mam głośniki PB S-6C, i narazie nie mam do nich wzmacniacza. Ale chciałem je podłączyć do wzmacniacza ktory napedza skrzynie iiiiiiiii mam problem bo głośniki grają tylko basem i w dodatku mega cicho...

 

 

A jak ty to razem chciałeś podłączyć przecież ten twój axton to 2 kanalówka i co suba chcesz na mostku i pod te same wyjścia głosniki????? :wink:

 

Czy tylko na próbę głośniki bez suba???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...