Skocz do zawartości

Tomek Mital
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U mnie pianka powodowała duże buczydło w drzwiach , a robiłem kilka podchodów

Pewnie duże znaczenie ma miejsce montażu woofera jak i jego model :) Jeden woli kobiety inny facetów :P

 

Instalacja bardzo fajna, zazdroszczę furtek, wygłuszanie to przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazdroszczę furtek, wygłuszanie to przyjemność.

 

Oj nie ma czego :) cieżko zdjąć pokrywę bo wszystko nitowane , za otworem szyna od szyb . żeby zdjąć tą pokrywę też trzeba wiedzieć co , bo se szybę rozwalisz . Walenia się z tym tyle samo co z normalnymi furtkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie ma czego :) cieżko zdjąć pokrywę bo wszystko nitowane , za otworem szyna od szyb . żeby zdjąć tą pokrywę też trzeba wiedzieć co , bo se szybę rozwalisz . Walenia się z tym tyle samo co z normalnymi furtkami :)

W Skodzinkach już nie tak łatwo jak w VW. Ale do ogarnięcia, przerabialiśmy już kiedyś ten temat z pewnym kolegą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że kolega z Rzeszowa to trzeba będzie kiedyś posłuchać :)

jak skończe to mozna sie umówić na jakiegoś spota czy coś ;)

 

Ja żałuję, ale w Bmce nie udało się pokleić mat taką pianką, podłoga się podnosiła, pocieszam się ,że sama ori podłoga jest pokryta grubą warstwą ori gąbki, pewnie gdyby wyszło jak u Ciebie, byłoby w aucie jeszcze ciszej podczas jazdy.

A możesz przybliżyć to rozwiązanie konwerter plus procek? Do tej pory myślałem ,że albo to, albo to, widać całe życie się człowiek uczy...

Czy ten średniak wymaga komory?

 

 

Sam sobie chyba odpowiem jeśli chodzi o konwerter, chodzi pewnie o puszkę zasilającą do radia, a nie konwerter sygnału jak to ma się w przypadku wyboru do F1ki, albo procek albo konwerter... :wstyd:

 

U mnie też podłoga lekko się podniosła ale od czego mamy noże stanleya?? ;) Podciąłem tu i tam na brzegach zeby plastiki sie zeszły ładnie i jest gitara A teraz jak juz jezdze samochodem od 2 tygodni ze srodkiem złożonym i z pasażerami -podłoga sie ułożyła i wygląda tak jak fabryczna

 

Tak chodziło mi o tą puszke do zasilania radia :)

 

Średniak wymaga komory w okolicach 0,5L. Ten temat będe obczajał przy okazji robienia słupków. Mam nadzieje ze wyjdą podobnie jak u "green" ;)

 

Nie wiedzialem dlatego pytam, a na zdjeciach tego nie widac :) dlatego zapytalem.

 

Widać widać na kilku fotkach ;)

 

http://img201.imageshack.us/img201/369/dsc00322s.jpg

 

Bardzo profesjonalne podejście do tematu, kabelki zarobione książkowo. Ciekaw jestem, czy jest odczuwalny efekt po wygłuszeniu całej podłogi, zapewne hałas z zewnątrz to tłumi, ale czy jest inny dźwięk , hmm. No ale gratuluje cierpliwości i wytrwałości, profi robota.

A jaki będzie napęd ?. :hyhy:

 

Na pewno jest ciszej . Mniej słychac szum kół a mówiąc konkretniej słychać go już tylko minimalnie. Mój Superb juz fabrycznie był cichy w srodku zreszta to benzyniak takze jest dobrze ;)

 

, dobrych miałeś doradców. Jeszcze dużo pracy przed Tobą Trzymam kciuki!

 

Dokładnie tak jak napisałeś :) Dzięki!!

 

Aktualnie męcze sie z zabudową. Na razie głównym problemem jest brak decyzji co gdzie dać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zastanawiam się po co ta gąbka w drzwiach ??

 

Średniak potrzebuje chociaż te 0.5 L . Piece już masz wybrane ? Musisz to mocno wziąć pod uwagę przy doborze na środek bo żeby zagrał ten głośnik , trzeba się duuuużo napracować .

 

 

Jeśli chodzi o drzwi to najpierw posłucham jak to zagra w stanie obecnym. Gdyby było coś nie teges to sie pomyśli nad zmianami.

Piece mam już wybrane uDimension Prox 840, udimension Pro 3.4x. Myśle, ze połączenie Utopii i Pro 3.4 powinno wyjść ciekawie.

 

http://img20.imageshack.us/img20/1615/dsc00325gx.jpg

 

Podoba mi sie twoja instalka a do wygłuszenia to widzę ze się mocno przyłożyłeś.Tak z ciekawości zapytam; ile dałeś warstw maty Hollywood Roadkill na zewnetrzne poszycie dzrwi,ja stosowałem jedna warstwe i mam wrażenie ze to za mało!

 

 

Wiesz o swoich wrażeniach bede pisał jak tego kiedyś sam posłucham ;) aaale myśle,że 1 warstwa powinna być OK. Hollywood to dosyc solidna mata z grubą warstwą folii usztywniającej a ten biały butyl też wydaje sie niczego sobie. W kazdym razie ja moge teraz ocenić co najwyzej odgłos kiedy stukam palcami w blache drzwi i na razie mnie ten odgłos zadowala ;) Zobaczymy w przyszłości jak ta blacha zareaguje na prace głośnika

Dałem 1 warstwe również dlatego,że nie chce już wiecej dociążać drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie ma czego :) cieżko zdjąć pokrywę bo wszystko nitowane , za otworem szyna od szyb . żeby zdjąć tą pokrywę też trzeba wiedzieć co , bo se szybę rozwalisz . Walenia się z tym tyle samo co z normalnymi furtkami :)

 

Dokładnie tak. Kilka dni przy samych drzwiach poklęczałem. Nie wiem jak u innych ale tutaj ta blach była przykręcona na śruby do drzwi wiec nie było problemu z jej demontażem. Jedyne nitami były przymocowane te szyny po których jezdzi szyba. Jednym słowem nie było tragedii ale i tak roboty w piz*u

 

porównywałeś nową jednostkę z 7998 ?

 

Jeszcze nie. Czekam na spota i podepniemy do Twojej Audicy ;)

 

 

BTW

Wytłumienie bagaja

 

http://img59.imageshack.us/img59/4998/dsc00323rif.jpg

 

http://img801.imageshack.us/img801/7876/dsc00324e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na Audi A6 C5 :P

 

Tomek dobrze napisał, to wydłużona płyta z Passata B5, wykorzystywana pierwotnie w pasku na rynek Chiński(lubią limuzyny i sedany) i koncern dał wykorzystać tą płytę Czechom, strzelając sobie lekko w kolano, bo Superb czy w pierszej czy drugiej generacji ma lepsze parametry niż passat.. :)

 

Obrana przeze mnie taktyka podpowiada mi to samo ;)

 

I bardzo dobrze. Autko z natury rodzinne i pewnie nie raz trzeba będzie "graciarnie" na urlop wrzucić.

Ma grać i cieszyć ucho, ale nie tracąc swoich walorów użytkowych, nie wiem jak Ty Tomku ale mnie "show" cary średnio kręcą, wolę skromnie praktycznie ale... z fajnym graniem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...koncern dał wykorzystać tą płytę Czechom, strzelając sobie lekko w kolano, bo Superb czy w pierszej czy drugiej generacji ma lepsze parametry niż passat..

 

Superb miał być z założenia samochodem o klase wyzszym od paska zresztą kto jezdził obydwoma samochodami to wie o czym mówie.

 

I bardzo dobrze. Autko z natury rodzinne i pewnie nie raz trzeba będzie "graciarnie" na urlop wrzucić.

Ma grać i cieszyć ucho, ale nie tracąc swoich walorów użytkowych, nie wiem jak Ty Tomku ale mnie "show" cary średnio kręcą, wolę skromnie praktycznie ale... z fajnym graniem.

 

Dokładnie tak - autko normalnie uzytkowane na codzień takze raczej wole bez wielkiego show. Lepiej zeby jakis pseudo-znajomy pod sklepem nie napalił się na widok

 

Aktualnie pracuje nad zabudową i troche wstrzymuje mnie "bogactwo" elektronarzędzi w moim garażu. Do takich robót najbardziej by sie przydała piła stołowa której nie mam :/

Dobra ide pchać sprawe ku lepszemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie pracuje nad zabudową i troche wstrzymuje mnie "bogactwo" elektronarzędzi w moim garażu. Do takich robót najbardziej by sie przydała piła stołowa której nie mam :/

Dobra ide pchać sprawe ku lepszemu...

 

heheh, powodzonka w "układance"...

 

Ps. A to Ty tam mini elektrownię atomową robisz czy tylko zabudowę bagażnika? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superb miał być z założenia samochodem o klase wyzszym od paska zresztą kto jezdził obydwoma samochodami to wie o czym mówie.

No nie do końca :)

 

Skoda miała za zadnie uzupełnienie oferty o takzwane "pomiędzy" :). Mówiąc o klasach jest to ta sama klasa co Passat , ale wielkościowo plasuje się między passkiem a pheatonem , tak samo octavia między golfem a passatem , a fabia między Polo a Golfem itd :) .

 

ps. Nie rób scen :P , wyrzynara i jazda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, albo pomaga uniknąć fali stojącej ;)

 

A tak na serio, to wytnij wyżynarką i wygładź frezarką ;)

 

O... i widzisz Tomciu? Masz z Nami praktyczno-humorystycznie... :)

 

Ps.Nic nie gra lepiej jak instalka robiona z pietyzmem i uśmiechem na twarzy... Musi zagrać nie ma Bolka we wsi... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem u mnie nie będzie fali stojącej jednak staram się żeby była ;)

 

 

O... i widzisz Tomciu? Masz z Nami praktyczno-humorystycznie... :)

 

Ps.Nic nie gra lepiej jak instalka robiona z pietyzmem i uśmiechem na twarzy... Musi zagrać nie ma Bolka we wsi... ;)

 

 

Akurat u mnie we wsi Bolek jest - tylko na emeryturze ;)

Czy zagra to sie dopiero okaże!

Tymczasem...

http://img256.imageshack.us/img256/9976/dsc00328ic.jpg

 

 

http://img213.imageshack.us/img213/9338/dsc00329ae.jpg

 

 

 

 

Takie małe pytanko do posiadaczy akumulatorów Kinetik. Z racji tego, że kable zasilające chciałem przykrecić konektorami oczkowymi śrubami do akumulatora więc wykręciłem oryginalne "bieguny" (czy jak sie to tam nazywa-bolce). Mam tylko 1 problem - śruba 10mm jest za duża zeby ją wkręcić a 8 wydaje sie za mała a w okolicy 9mm nie kupię bo jest niestandardowa ;) Jak sobie z tym poradziliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...