Skocz do zawartości

morel dotech ovation 6 na tle konkurencji cenowej


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

dużym krokiem przymierzam się do zakupu systemu przedniego.(wymiany) i niby mam obrany kierunek ale nie wiem sam czy właściwy bo... a no to że nie słyszałem ani tych ani innych w tych pieniążkach....

będzie to grało w omedze B sedan. drzwi wygłuszone matami STP SILVER i tapicerka obita pianką GMS 02.

radio to ALPINE CDA-7893r a wzmak to Audio System f4-240. kable sygnałowe i zasilanie odpowiednie. sygnał Stinger HPM dream a zasilanie spawarka chyba 35mm2.

będzie to pod instalację przód ale tył też przerabiam na 16cm i chwilowo elementy tam zmierzą a potem jakieś mocniejsze 16cm. subik jeśli będzie to 8 lub 10 cali w zabudowie za nadkolem ( w omedze jest tam dość sporo miejsca)

muzyka różna. szukam jakości brzmienia. miękkiego gładkiego dźwięku. jeżeli będzie mało basu to sub murowany. myślę jednak o zapełnieniu przód tył by nie ingerować w miejsce bagażnika itp. ma być to dobra konstrukcja na którą wydam parę pln ale nie rzucająca się w oczy a ucho.

słucham tylko CD-audio lub formatu FLAK.

nie wiem też czy nie iść w system 3-way.

jeżeli padną podpowiedzi to prosiłbym o jakąś charakterystykę grania. w tej półce jestem zielony. najwyżej miałem okazję słuchać tempo 6. subika miałem lepszego bo RF PUNCH HX2 (2x25cm, 42Hz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te Dotechy, jak również z podanej ceny DLS UP6i. Dotechy według mnie grają bardziej kulturalnie niż DLS, trochę cieplejszy woofer, tweeter trochę mi tam krzyczał. W DLS-ie więcej basu, woofer troche krzyczał na średnicy, tweeter nie najgorszy, ale w Morelu chyba jakościowo lepszy. Ja bym brał Morela. Można też pokusić się o złożenie systemu woofer plus tweeter i customowa zwrotka. W 3 way bym się nie pchał, jeśli nie masz nikogo kto by Ci to ogarnął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do tematu. :)

Wiem, że jestem tutaj nowy, ale ciężko gdziekolwiek zdobyć więdze tak o na konkretny temat.

Chcę do max 1300pln przeznaczyć na te dotechy ovation 6 (nówki), albo wyrwać coś lepszego z używanego sprzętu.

Muzyka: czarna, dubstep, trochę elektro. Sprzęt musi potrafić przyłożyć na dole, ciepła góra.

Dużym mankamentem jest to, że nie mam gdzie wrzucić suba, ponieważ samochód to peugeot 307 cc, a przy rozłożonym dachu, raczej mało basu przechodziloby z bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używki niestety nie są na zawołanie, i wg mnie najlepiej przeglądać oferty, które się pojawiają i dopiero wtedy szukać o nich informacji. Co z tego, że zdecydujesz się teraz powiedzmy na używane MP 5.16, jeśli na zadbane sztuki będziesz musiał czekać 4 miesiące...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeś porównał chłopie. Za 1500 zł opłaca się nowe, za połowę tego opłaca się używane ot filozofia.

 

Dalej twierdzę, że za 1500 się nie opłaca :!:

 

A dlaczego :?:

A dlatego :

http://www.ebay.pl/itm/Morel-Hybrid-Ovation-6-II-6-2Way-Component-Speakers-/250992282751?pt=Car_Speakers&hash=item3a704e4c7f

 

Jeśli za 1500 mogę mieć hybrydy to po co mi dotechy :idea::rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to kwestia napalenia jednak w cenie 1tys to chyba dobra oferta:)

nie jestem na nic konkretnie zdecydowany. mój kierunek to Wasze spostrzeżenia ponieważ się nie znam na tej klasie. ewentualnie może poczekam na piknik jeśli nic nie znajdę a tam już coś posłucham to może dowiem się coś więcej.

MP 5.16

może ktoś powiedzieć jak te wooferki na tle reszty graja?? są łatwo dostępne jako nowe a cena 400zł sztuka nie jest chyba tak duża... no chyba że góra i zwrotka dużo pochłonie...;/ w tym też jestem zielony

 

dodam że kilka lat miałem z CA przerwy i jestem wdzięczny za każdą opinię i zaczerpnięcie każdego zdania podnoszącego mój krąg wiedzy w całej tematyce CA:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozważę każdą propozycję która dopasuję się do mojej konfiguracji. radio alpine cda-7893r i wzmak AS f4-240 które ponoć mają akcent na wysokie tony więc coś co zrównoważy oddźwięk. więc jeśli trafi się jakaś okazja na kupno głośników (nie sprecyzowany model) w dobrej cenie pasującą jakością do ceny określonej to będzie do rozważenia:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...nie wiem czy dobrze myślę.

Aktywnie to wtedy gdy midbas na jednym kanale a wysoki na drugim?czyli na przód 4kanaly i odpowiednie zwrotki?jeśli tak musiałbym zrezygnować z tylnych drzwi i mam możliwość.o aktywce słyszałem ale dokładnie nie pamiętam a nie mam dziś już dostępu do innego serwisu jak ten:p nie pytaj czemu długa historia i tech ograniczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...