Skocz do zawartości

SUBWOOFER STX SW.10.2.400.2x2.F.S.PP


bogus1984
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów, miałem niedawno ten przetwornik i był to bardzo przyzwoity subwoofer, ale ze względu na auto i jego bagażnik sprzedałem razem ze skrzynią 30 l 35 Hz. Aktualny budżetowy Hertz DS 300 nie ma nawet polotu jak dla mnie i dlatego będzie zmiana znowu chyba na tego STX tylko pytanie - Czy ktoś słyszał go w tej mniejszej paczce 20 Litrów i 40 Hz strojenie ? Wyskrobał bym tyle miejsca we wnęce, tylko pytanie jak on gra w tej skrzynce i jaki port (długość i średnica, aby uzyskać takie strojenie ? Dzięki z góry z pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze mniejszy brat?

wg mnie ciekawszy

nie pompuje tyle powietrza jak 10" ale dla mnie wystarczajaco duzo

obecnie mam dopracowana skrzynie 25 litrow b-r 31Hz

bede teraz pracowal nad ok 23 litry i ok 35Hz

 

no ale to nadal prawie ta sama skrzynka co 20 litrow dla 10"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na odpowiedź z Twojej strony :) Wiem, że taka 8" STX jest fajna, ale ta 10" na prawdę mi przypadła do gustu, bo jak mnie naszło na słuchanie HH, to rogal na twarzy był :D A masz może projekt tej skrzyneczki pod 8" - wchodzi też opcja 2 x 8" (pies ganiał bagażnik :) ) Co do tej 10" w 20 litrach to daje radę ? Miałem przetwornik, a nie sprawdziłem :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to ja czekam, podejrzewam, że 2 x 8" w HH i w szybszych też sobie poradzi :) Więc będę wdzięczny za pamięć :) Takie 2 x 8" będzie śmigało pod pewnie moim ESX 2 x 200 RMS (pewnie, bo jest na alledrogo, ale jak się nie sprzeda, to biorę te 2 x 8 " na 100%).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazda samochodowka STXa jest dostepna w wersji 2x2r i 2x4r

tylko 17SW jest 8r bo byl projektowany do domu

 

8" idealnie nadaje sie do standardowych wzmacniaczy o mocy 150-200w w mostku

tak wiec na probe bym wzial 8" ;)

 

ale jak chcesz 2szt to jest problem bo moja skrzynia ma b-r z boku :/

 

http://img94.imageshack.us/img94/3528/img0925hy.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku tych glosnikow jest problem z b-r

wymagaja one niskiego strojenia w dosc malych obudowach

dlatego ja dalem szczelinowy

 

w twoim przypadku w 20 litrach potrzebujesz rurki CONAJMNIEJ 7cm srednicy i 31cm dlugosci (na styk 2 tunele HD-18 sklejone razem)

w przypadku wiekszej srednicy nie znam tuneli innych jak 90-102mm a to wg mnie juz za duzo i sie nie zmiesci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy bedziesz kupowal sanders ? bo jestem ciekaw jak to gra : )

 

Jak poslucham swojego nowego wzmaka i uznam ze sie nadaje a jak nie to szukam dalej nepedu. Narazie chce zobaczyc ile idzie wyciagnac z Hertza ktorego mam , jak bede mial wzmaka to zlece wykonanie skrzyni na miare i najprawdopodobniej wtedy jak juz poslucham kupie 2x 8' bo mysle ze to jest najlepsze rozwiazanie dla mnie , myslalem nad 2x rex ale po co skoro STX moze nie byc gorszy. Ale jak widzisz za szybko zakupu nie dokonam

 

 

 

jak masz kase na zastaw to moge wyslac jedna skrzynke ;) (mam 2)

 

 

Te glosniki korore masz zabudowane to ten glosnik ktory wymieniam wyzej w temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te glosniki korore masz zabudowane to ten glosnik ktory wymieniam wyzej w temacie ?

tak, obie skrzynie pokazane wczesniej

w jednej 2x2r w drugiej 2x4r

 

A jaką ma szerokość skrzyneczka pod 8, to wtedy się wyjaśni, czy zmieści się w bagażniku podwójna paczka ?

50cm i b-r idzie w bok wiec tak nie da rady

trzeba by robic nowa skrzynie z b-r na przodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zmierzyłem bagażnik i jest 90 cm szeroki :/ Przód mam mocny (2 x 100) mam nadzieję, że taka jedna 8" nie przepadnie i nie zostanie zabita przez przód :) Kusi mnie jednak na nowo ta 10" i te 20 litrów, bo naprawdę kawałek fajnego głośnika to było. Odpowiadało mi te cieplejsze brzmienie i to zejście, szybkość była dobra, tylko ta paczka mi trochę przeszkadzała... tak to bym był jej nie sprzedał, tylko pakę zbił drugą, ale przekombinowałem niestety :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wiedzialem ze tak bedzie i przed urlopem zamowilem kilka sztuk

mam po 2szt z kazdego rodzaju

szczegoly na PW


 

 


Ma ktoś wo ogóle porównanie tego do MDS08 w BR?
moge porownac, ale w wiekszej obudowie

STX ma taka subwooferowa nalecialosc, wiec narzuca swoj charakter

zejscie nizsze, szybkosc nie ta klasa - membrana ciezsza i wiekszy x-max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...