Skocz do zawartości

3-way


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sinsemillaa daj jakiegos linka do tej zwrotki. Bora ma identyczne drzwi jak mkIV :P

 

Wydaje mi się że dekarką wyjdzie troche taniej bo chce odrazu zrobic bagaznik. Drzwi oryginalnie sa dosyć szczelne wiec mysle ze dekarka wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wprowadziłem Cię w błąd, to był korektor parametryczny, a chodzi tutaj o zwrotkę ( coś takiego http://cgi.ebay.com/LANZAR-Optidrive-10-Channel-Active-Crossover-OPTIX10-/380297216974?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item588b7b03ce).

 

Tańszego? Jak mi kiedyś ktoś powiedział, kiedyś chodziły po 150-200 zł (całkiem niedawno), bo wielu uznawało to za zbędny bajer, a ten kto kupił albo nie będzie chciał sprzedać, albo weźmie za to dużo kasy.

Musisz szukać, ale tak jak pisałem, najtaniej będzie woofery pociąć z radia lub wzmacniacza, średnie i tweetery pasywnie.

Chyba, że kupisz sobie 6-kanałówkę, która będzie miała aż tak rozbudowane filtry (Raadek miał taki, musisz do niego napisać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łooo żesz kur.. Poje. mi się z inną zwrotką, która była ostatnio.

 

chyba z tym Ci się pomyliło:

 

http://allegro.pl/zwrotnica-aktywna-3way-xetec-f-a-c-t-f3-i1444068681.html

Zwrotnica aktywna 3way XETEC F.A.C.T. F3

zresztą kolegi z forum :)

brak opisanego linku

Ostrzeżenie

pozdro Gilotyn@

Edytowane przez Gilotyn@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrotnice aktywna podlacza sie do radia jedna para RCA ??

Nie, musisz mieć 500 par RCA :rotfl:

 

Czytając ten temat i patrząc na Twoje posty, powiem jedno: wybij sobie z głowy 3way, obojętnie czy to będzie aktywka czy pasywka !

Nie masz o tym bladego pojęcia, skoro nawet nie wiesz iloma parami RCA trzeba dysponować przy podłączeniu zewnętrznej zwrotnicy aktywnej (co model, to inna myśl techniczna jego twórcy) :szok:

 

Zakup sobie HSK za 300 zł., tak jak wszyscy ostatnio, dorzuć mocne 4ch, zasil przód i dorzuć suba w mostek.

Z obecną wiedzą i pojęciem, nie masz najmniejszej możliwości do stworzenia w miare przyzwoicie grającego 3waya.

Dam sobie rękę obciąć, że przy pierwszym odpaleniu systemu, ciętego aktywnie, upalisz wszystkie głośniki.

Czytaj forum, posłuchaj paru aut na spotach, popytaj o rady mądrzejszych od siebie, bo jak narazie rzucasz się na bardzo głęboką wodę, nie umiejąc pływać.

 

No chyba, że chcesz żeby Ci to ładnie na słupkach wyglądało, chcesz się pochwalić kolegom na osiedlu, ile to masz głośników w aucie, to wtedy rób to co dusza zapragnie.

 

 

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam, nauczy sie, pozatym do odwaznych świat należy...

 

Na poczatek zabawy do 3 dróg bedzie OK:

Boss:

http://allegro.pl/boss-audio-systems-nowa-zwrotnica-z-pilotem-sub-i1500265383.html

 

Masz pelny zakres dla woofera(z kanału suba), dla tweetera i dla mida.

Cudo to to nie jest ale pozwoli ogarnać 3 drogi.

 

 

Potrzeba Ci 5 par rca, ewentualnie 1 pare dodatkową jeśli radiem bedziesz obsługiwał jeszcze suba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten temat i patrząc na Twoje posty, powiem jedno: wybij sobie z głowy 3way, obojętnie czy to będzie aktywka czy pasywka !

Nie masz o tym bladego pojęcia, skoro nawet nie wiesz iloma parami RCA trzeba dysponować przy podłączeniu zewnętrznej zwrotnicy aktywnej (co model, to inna myśl techniczna jego twórcy)

To samo chciałem dodać, oczywiście od czegoś trzeba zacząć i z czasem się nauczysz ale jak na początek zabierasz się za 3-way a nie wiesz nawet co i jak się łączy to dam ci radę, kup sobie od razu kilka dodatkowych tweeterów, przydadzą ci się :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mastah, ale ona się już sprzedała na innej aukcji. Sam chciałem ją wyrwać wcześniej.

 

Ja na jego miejscu odezwałbym się do Radka w sprawie jego wzmaka, bo z tego co widziałem na zdjęciach to ma bardzo rozbudowane filtry, które pozwalają na budowę takiego właśnie systemu.

 

A do radia możesz podłączyć nawet jedną parą przez rozdzielacze, ale nie będziesz miał wtedy sterowania subem z poziomu radia, taki psikus.

Na same sygnałówki do trzech dróg + sub szykuj pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie pary sygnalowkek mam juz puszczone w samochodzie.

Suba chce ciac radiem.

Zostaje mi jedna para RCA.

W przypadku http://allegro.pl/boss-audio-systems-nowa-zwrotnica-z-pilotem-sub-i1500265383.html rozdzielam ja na 3 pary i podlaczam do zwrotki no i ze zwrotki do wzmacniaczy tak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olszakk, potrafisz czytać ?

Czy udajesz głupiego, bo się już pogubiłem :zdegustowany: ?

 

A wystarczy tylko zerknąć kilka postów wyżej, cytuję:

Potrzeba Ci 5 par rca, ewentualnie 1 pare dodatkową jeśli radiem bedziesz obsługiwał jeszcze suba .

A wypowiedź kolegi Łukasza tyczyła się właśniej tej (lub podobnej) zwrotki, którą zaprezentowałeś w linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@riusz Forum jest chyba po to aby sie dowiedzieć.

Masz racje, ale nie oczekuj od forumowiczów, że dostaniesz "swój złoty środek" na system CA, podany na złotej tacy.

W życiu trzeba się trochę pomęczyć i nakombinować, a nie czekać aż ktoś wyłoży Ci kawe na ławę.

 

Mozecei mi dac jakis FAQ dotyczace 3-way

Z czymś takim, ja osobiście się nie spotkałem.

 

PS. powiedz mi czemu cały czas idziesz w zaparte w ten 3way, czyli w coś, o czym nie masz zielonego pojęcia ?

Możesz mi odpowiedzieć na pytanie, jaka jest wg Ciebie wyższość trzech dróg nad dwoma oraz, jakie strojenie systemu jest lepsze: aktywne czy pasywne ?

Jaki masz pomysł na własne strojenie systemu, jakie cięcia tw, średniaka, wf oraz suba ?

Podaj więcej konkretów, a na pewno otrzymasz satysfakcjonującą Cie odpowiedź :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie od razu kilka dodatkowych tweeterów, przydadzą ci się :|

 

Lepiej bedzie kupic na Alle kilka piezo za 4,99 pln i najpierw sie pobawic cieciami, zeby chociaz lekko ogarnac o co biega, a nie ujarac jakis fajny gwizdek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...