Skocz do zawartości

3-way


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Marcyś Temat jest o budowie systemu 3-way a wiekszość pisze nie pchaj sie w 3 drogi lepiej zrob 2. Takie rady nie sa mi potrzebne. Forum jest chyba po to aby sie czegos dowiedziec od innych a nie do nabijania postow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ta aktywka jak diabli ... kilka tematów już o aktywce na radiu było ale podpowiem że żadna popularna alpinka nie ma na pokładzie zwrotki do "normalnego" 3 waya + sub , czyli 4 waya . W sumie można np. na 9855 zrobić 3 waya bez suba ale wtedy LPF dla woferka masz max 200hz , a HPF dla średniaka też zaczyna się od 200hz ... czyli średniak musiałby mieć niezły dół pasma ;)

 

Za tysiaka pojawił się UP 36 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik piotrek dnia 23 marzec 2011 - 22:08 napisał

Jeżeli eq, czasówki i jeden HPF i jeden LPF nazwywasz aktywką to milo

Po co sie odzywasz skoro widze ze nie wiesz... 31 ma aktywke

Ja w odróżnieniu od Ciebie czytałem instrukcję do tego radia...Mowa o CDA-9831R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to że dzielisz budżet na 3 a tak na 2.

Możesz się ze mną nie zgodzić, ale PLNy to nie jest wyłączna determinanta jakości grania systemu a w szczególności poszczególnych elementów. Przy odrobinie kreatywności i pomyślunku taki 3way za 700zł jest dużo lepszą opcją niż sztampowy 2way - no ale do tego trzeba ruszyć głową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba popre Kamyka. Jesli chodzi o kwote 700zł na same przetworniki(uzywane) to mieszcze sie w tym przedziale i jestem mega zadowolony z 3 dróg...

 

Pomijam kwestie wzmacniaczy i jednostki i zwrotki aktywnej, to kolejne 70% sukcesu, pisze w odniesieniu do samych głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w odróżnieniu od Ciebie czytałem instrukcję do tego radia...Mowa o CDA-9831R

No to moze czegoś nie doczytałes :D

 

Miałem radio w łapach i u siebie w aucie Wiec najpierw zobacz radio na zywo i pozniej pisz...

 

EDIT...

Jeszcze dodam

 

Tu masz dane radia http://www.audiophile.pl/p/2295_alpine_cda-9831r

 

31 jest wyposazone w Bass-Engine Pro

 

 

 

Cyfrowy procesor dźwięku Bass-Engine Pro dysponuje

nastawnym cyfrowym korektorem opóźnienia dla 6 kanałów,oraz, na życzenie, aktywną 2- lub 3-drożną zwrotnicę częstotliwościową dla zapewnienia optymalnego pasma częstotliwości akustycznych odtwarzanych przez głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raadek A co ma wymyslac. Gdybym wszystko wiedzial to bym nie zakladal tematu.

 

Czy to by zagrało ??

 

Woofery Proa Simplex 160 (cena za komplet 200zł nowe używke za 150 spokojnie da sie kupic)

Tweetery Helix P1 (mysle ze uzywke mozna wyrwac za niecale 200zl)

Sredniaki ??? nie mam pojecia

 

Zasilanie tweeterow Sony XM-2020

Zasilanie wooferow i sredniakow ALPINE MRV F400

 

Tylko jak to wszystko podlaczyc ??

piotrek Alpine cda9831 ma czasowke nie wiem jak to nazwac na przednie glosniki tylne i na subwoofer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak to wszystko podlaczyc ??

 

No i to jest ból , bo 9831 nie posiada zwrotki nawet do 2 waya a tylko filtry jak każde radio za nawet 200zł .

 

"# 3-Position 12dB/Octave Crossover: An 80Hz/120Hz/160Hz low-pass filter is available for the subwoofer outputs, and an 80Hz/120Hz/160Hz high-pass filter is available for the front right, front left, rear right and rear left preamp outputs. Either, or both, filters may be turned off. "

 

 

Tu za tysiaka masz DLS UP36 ( zwrotka , średniaki, woferki, no i tweetery) http://allegro.pl/dls-up36-zestaw-3-drozny-i1525607872.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpine cda9831 ma czasowke nie wiem jak to nazwac na przednie glosniki tylne i na subwoofer

 

No nie bardzo , bo ma tylko 4 kanały i to przodem musisz "podciągnąć" suba :)

 

"# 4-Channel Digital Time Correction: The time correction feature allows you to create virtual speaker positions by delaying the signals being sent to the speakers closest to you. When the correct delay times have been entered for the front right, front left, rear right and rear left speakers, all sounds reach your ears at the same time, providing optimized imaging and frequency response. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może taka konfiguracja :

 

Radio Alpine cda-9831

 

woofery Proa Simplex 160

średniaki TANG BAND W2-780SD (62zl za sztuke)

tweetery Helix P1

 

Tweetery i woofer zasilane sony xm4040

sredniaki xm2020

 

Do tego Subkik re audi s4 zasilane kenwoodem ps200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweetery i woofer zasilane sony xm6020

sredniaki xm2020

 

Coś tutaj nie czaje a nic nie piłem dzisiaj ? Dlaczego 2020 na sredniaki i tweetery + woofer z 6020 ? to po co wogole 2020 na sredniaki ? odrazu sobie całośc puść z 6020 i bedzie to samo a nawet lepiej :wstyd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się ze mną nie zgodzić, ale PLNy to nie jest wyłączna determinanta jakości grania systemu a w szczególności poszczególnych elementów. Przy odrobinie kreatywności i pomyślunku taki 3way za 700zł jest dużo lepszą opcją niż sztampowy 2way - no ale do tego trzeba ruszyć głową :)

 

Przerobiłem to i zgadzam się w zupełności.

Również mieszczę się w tej kwocie, a nawet sporo niższej.

Byłem na spotach, słyszałem trochę systemów z dużo droższymi klockami i mimo to nie zdołowałem się, a nawet zadowolony jestem, że za tak małą kasę udało się zrobić granie na poziomie :)

A kilka rzeczy jest do poprawy, więc jeszcze coś da się wykrzesać z tego systemu.

 

Ale powtórzę jeszcze raz za Kamykiem - trzeba dobrze ruszyć głową :)

 

Sory. Zle napisalem. Tweetery i woofery 4040 (nie wiem czemu napisalem 6020) a sredniaki 2020

 

Nie wiem co się wszyscy ostatnio uparli na tego soniaka 2020? Co w nim takiego niezwykłego jest?

Jeżeli soniak to od siebie poradzę na średnie i górę XM-3040F, a na dół jakąś 2-kanałówkę z jajem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wybrałem xm-2020, ale do tweeterów, jestem w fazie odsłuchów.

Co do 3 dróg, radę pociąć pasmo tak, żeby woofer szedł aktywnie z radia, a pod średniaka i tweetera zrobić pasywną zwrotkę. To chyba najtańsza opcja, chyba, że chcesz całość aktywnie, to wisi na alle zwrtowka XETEC'a za 400 zł albo kupujesz HX-D2 lub pionka p9+p9r.

3-way to droga zabawa, każdy Ci to powie. A robiąc pasywkę na całość, to dobierając odpowiednio cięcia wyjdzie cię tyle samo (o ile nie dużo drożej) niż zrobienie aktywki, bo zużyjesz do tego multum elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może taka konfiguracja :

 

Radio Alpine cda-9831

 

woofery Proa Simplex 160

średniaki TANG BAND W2-780SD (62zl za sztuke)

tweetery Helix P1

 

Ostatnio po forum biega opinia że simplex'y nie mają dołu(oczywiście nie moja).Z drugiej strony po co wspomagać średniakiem woofer który gra super środkiem :ph34r:

Jestem przekonany że na samych simplex'ach i P1'kach sam zrobisz lepsze granie niż z tą bandą tangów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po forum biega opinia że simplex'y nie mają dołu(oczywiście nie moja).Z drugiej strony po co wspomagać średniakiem woofer który gra super środkiem :ph34r:

Jestem przekonany że na samych simplex'ach i P1'kach sam zrobisz lepsze granie niż z tą bandą tangów.

 

Hmm, tak jak i wszystkie inne nie mają dołu, bo ładują je w drzwi albo kompletnie nieprzygotowane, albo słabo zrobione. :cwaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bierz tą aktywną Xetec'a z alle, bo ktoś ci ją sprzątnie sprzed nosa :P Wiem co mówię, bo dostać takie coś w obecnym czasie to prawie cud, mnie niestety na nią nie stać, dlatego kroję na razie 2-way.

 

Bora ma takie drzwi w środku jak golf VI albo passat b5? :) Jeżeli tak, to zazdroszczę Ci pracy, to bajka wręcz.

 

Zostaw te woofery, przecież zanim ich nie zamontujesz i nie posłuchasz to nie możesz strzelać na oko czy akurat te będą dla ciebie nieodpowiednie.

 

Co do dekarki, to wyjdzie cię to w podobnych pieniądzach jakbyś zrobił na GMS 04 albo STP Gold, poczytaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...