Skocz do zawartości

Jakie radio zamiast Eclipse 8445, zakup/testy


stanec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Radek, a tego HX-D2 wpinałeś może w swoją instalację? Może akurat w tamtym aucie nie zagrał jak trzeba bo była reszta systemu skopana.

 

Co do pionka to rozumiem, że abym miał opóźnienia to musi być to zestaw DEX-P9 plus DEQ-P9?

 

Pytanie drugie do Barth, czy w tym clarku 958 można puścić pełne pasmo na poszczególnych kanałach?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gdyby tylko zrobić pasywkę na woofery to dużo większe pole do popisu. Procek Alpine h600/H510 - bardzo fajne procki. DLS potnie Ci woofery i suba od dołu co najciężej jest zrobić bez aktywki. Do tego skrócenie drogi RCA. Co o tym myślisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pionka to rozumiem, że abym miał opóźnienia to musi być to zestaw DEX-P9 plus DEQ-P9?

 

 

P9-tka bez procka to taki Eunuch muzyczny, będziesz miał, tylko Bas, Treble i Balance.

A jeszcze, jak byś nie posiadał pilota do P9 to już porażka totalna.

 

Słuchałem też P9R bez procka na systemie pasywnym i mogę śmiało powiedzieć,

że żadne 9835, 9855 czy DXZ958 i wiele innych radioodtwarzaczy z wbudowanymi pseudo procesorami DSP

nie dorówna pionkowi P9 bez procesora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że tacy osłuchani ludzie kupują tylko po to niezłe radia z aktywką, żeby na bazie jej ustawień zrobić pasywkę i sprzedać w cholerę cepa... :zawstydzony:

 

Większej głupoty dawno nie słyszałem. :zdziwko:

 

W DEQ-P9 jest możliwość puszczenia poszczególnych kanałów pełnym pasmem w różnych konfiguracjach.

 

 

Tia - to puść mi kanał HIGH pełnym pasmem w deq-p9 ;) A jak już ci się uda to może i u mnie w rs-p70x puścisz MID i HIGH pełnymi pasmami - bo mi od roku się nie udaje :kwasny:

To są procki typowo do aktywnych systemów 3- lub 4- way. Bardzo chciałem zostawić aktywnie cięte tylko subbas i woofery, a MID i HI pociąć sobie pasywnie nie tracąc przy tym koreksji czasowej każdego z kanałów - nie da się tak. Więc zostałem przy w pełni aktywnym systemie,

 

Radek, a tego HX-D2 wpinałeś może w swoją instalację? Może akurat w tamtym aucie nie zagrał jak trzeba bo była reszta systemu skopana.

To radio w niektórych systemach bardzo mi się podoba, a w niektórych wogóle. Przyznam szczerze że najciekawsza aplikacja w jakiej go jak do tej pory słyszałem to przy wyłączonych cięciach z radia (były zrealizowane pasywnie między wooferem i tweeterem/aktywnie na wzmacniaczach mizy systemem przednim a subbasem), ze wzmakami zapco studio, TLR'em, wooferem 6w2 focala. Subbas niewiem jaki tam siedział.

 

Co do pionka to rozumiem, że abym miał opóźnienia to musi być to zestaw DEX-P9 plus DEQ-P9?

Nie inaczej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większej głupoty dawno nie słyszałem.

 

Tia - to puść mi kanał HIGH pełnym pasmem w deq-p9 ;) A jak już ci się uda to może i u mnie w rs-p70x puścisz MID i HIGH pełnymi pasmami - bo mi od roku się nie udaje

To są procki typowo do aktywnych systemów 3- lub 4- way. Bardzo chciałem zostawić aktywnie cięte tylko subbas i woofery, a MID i HI pociąć sobie pasywnie nie tracąc przy tym koreksji czasowej każdego z kanałów - nie da się tak. Więc zostałem przy w pełni aktywnym systemie,

 

To co napisałeś jest bardzo dziwne, bo najpierw piszesz, że to głupota, a potem ubolewasz nad brakiem możliwości pocięcia góry pasywnie przy Twoim systemie :zakrecony: W sumie pokrywa się to z moją teorią, ale nie sprecyzowałem jej - nie tyle może sprzedać źródło z procesorem, co nie korzystać z aktywki i przejść na podział pasywny.

Przynajmniej JA tak wnioskuję z tego.

 

W Twoim Wolf przypadku, zmiana zacnego źródła nie jest może najlepszym pomysłem, ale miałem na myśli Stanka, Eclipse pewnie gra bardzo ładnie, ale nie jest to idealne źródło.

Może się mylę, to bardzo możliwe, ale niektóre sprawy po prostu u was przestaję pojmować, nagłe powrócenie do łask aktywki.

Grzegorz, zawsze beształ procesory, a ostatnio pisze o jednostce z procesorem u siebie, jestem ciekaw jutra-co tam mogło się stać? Jeszcze tylko brakowałoby, żeby Raadek podczas tych gruntownych przeróbek (nie wiem, co się tam dzieje), zrezygnował z pełnego podziału pasywnego, a mój cały światopogląd legnie w gruzach :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko brakowałoby, żeby Raadek podczas tych gruntownych przeróbek (nie wiem, co się tam dzieje), zrezygnował z pełnego podziału pasywnego, a mój cały światopogląd legnie w gruzach

 

A to co Wam w tej Warszawie się stało że nie macie własnego światopoglądu tylko macie taki światopogląd jak Raadek?

 

Wolf wcale nie ubolewał że nie może pociąc pasywnie, chciał przyoszczędzić na kanałach wzmaka :) ale z pasywnego podziału w jego przypadku wyszła tzw "luźna kupa na skupieniach" i wrócił do aktywnego podziału dokując kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to co Wam w tej Warszawie się stało że nie macie własnego światopoglądu tylko macie taki światopogląd jak Raadek?

Raczej nie. Po prostu jako laik w takim temacie, staram się czytać/słuchać ze zrozumieniem osób, które wg. mnie mają o tym pojęcie - tzw. zjadły na tym zęby. I często da się wywnioskować z wypowiedzi tych osób, że podział aktywny to kastracja dźwięku z porównaniem do pasywnego, to znaczy że miał okazję testować, próbować - ich wiedza nie jest wyczytana z internetu, ani wyssana z palca.

 

Wolf wcale nie ubolewał że nie może pociąc pasywnie, chciał przyoszczędzić na kanałach wzmaka ale z pasywnego podziału w jego przypadku wyszła tzw "luźna kupa na skupieniach" i wrócił do aktywnego podziału dokując kanałów.

OK, teraz rozumiem, dzięki za rozjaśnienie.

Może powoli zacznę kończyć ten OT w temacie Stanka :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to co Wam w tej Warszawie się stało że nie macie własnego światopoglądu tylko macie taki światopogląd jak Raadek?

Niniejszym zacytuje kultową polską komedię "Kariera Nikosia Dyzmy"

Kolega ma, widzę, w dupie te konwenanse.... i bardzo dobrze!

 

podział aktywny to kastracja dźwięku

Kastracja owszem ale intelektualna - Jedyny Słuszny System Warszawski objawiający się Słupkami Warszawskimi :D Buahahah:)

P.S Piszę to z całym szacunkiem dla Radka i jego wiedzy bo tej mu odmówić nie można - pytanie czy reszcie "sekty" również ? :D

 

AD REM:

 

Co jest "nie tak" z tym radiem, że chcesz je zmieniać? Dlaczego uważasz, że to ono ogranicza możliwości systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że podział na "warszawkę" i resztę świata to celowe lub nie antagonizowanie społeczności tego forum i chciałbym przeciwko temu ostro zaprotestować.

:cenzura: .

Ze swojej strony zawsze starałem się mieć własny światopogląd i jeśli to możliwe nie ufać jeśli nie muszę wypowiedziom innych i sam wszystko sprawdzać.

Po swoich przygodach zarówno z tweeterami Focal-a jak i sprzętem Pioneer mogłem mieć pewne uprzedzenia do tych firm co nie zmienia faktu, że akurat konfiguracja wysokiego pasma u Wolf-a najbardziej mi się podoba.

Starajmy się zachować dystans i .... szacunek w miarę możliwości do przekonań innych lub starajmy się jeśli uważamy, że ktoś jest w błędzie nakierować go merytorycznie na "właściwą" drogę.

PS

Nadal jestem uprzedzony do np. Brax-a i nie kupię go do własnej instalacji co nie oznacza, że on źle gra i że kiedykolwiek mówiłem że wszystkie Braxy grają źle. :...:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal jestem uprzedzony do np. Brax-a i nie kupię go do własnej instalacji co nie oznacza, że on źle gra i że kiedykolwiek mówiłem że wszystkie Braxy grają źle.

 

 

ja do braxa uprzedzony nie jestem i chciałem zaznaczyć/przypomnieć/zauważyć że u Wolfa najlepiej góra grała właśnie pod braxem x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia - to puść mi kanał HIGH pełnym pasmem w deq-p9 ;) A jak już ci się uda to może i u mnie w rs-p70x puścisz MID i HIGH pełnymi pasmami - bo mi od roku się nie udaje

 

Tia, to już po Włoszczyźnie czy, jak do Ch....a wafla??.

U mnie High jest cięty od 5Khz do ????? nie wiadomo bo od góry idzie pełnym pasmem.

Dla średniaka też mogę dać pełne pasmo, tylko ja go nie posiadam, stykają dwie drogi.

Jak nie wierzysz Wolf to zapytaj się Mańka, bo ja zawsze przy strojeniu zdaje się, tylko

na Mańka umiejętności w tej dziedzinie. Przesiedzieliśmy kilkadziesiąt godzin u mnie przy tej zabawie.

Druga sprawa to nie mieszaj w to RS-P70x, którego mogę kupić w tej samej cenie co DEQ-P9,

chyba doskonale wiesz, że on ma zablokowane te funkcje, niby ODR a niby gorszy.

 

A to co Wam w tej Warszawie się stało że nie macie własnego światopoglądu tylko macie taki światopogląd jak Raadek?

 

Ja mam własny pogląd a koleguję się ze wszystkimi w PL związanymi z CA i z Zenkiem z Łomży Panie Adamu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest "nie tak" z tym radiem, że chcesz je zmieniać? Dlaczego uważasz, że to ono ogranicza możliwości systemu?

 

Kamyk - chcę po prostu przetestować inne jednostki pod moim sprzętem. Eclipse to jest pierwsze i jedyne jak na razie radio w tej instalacji, więc nie mam żadnego porównania jak mogą zagrać inne radia. Tak, jak Ty masz u siebie Pioneera, bodajże P88RS to jakoś doszedłeś, że ono Ci najbardziej pasuje :)

 

 

Nie uważam, że 8445 gra źle bo mi się podoba i z tego co widzę ma duży plus w postaci możliwości puszczenia pełnego pasma na poszczególne kanały.

 

Co do wojny aktywka/pasywka to według mnie nie jest tak, że dobra pasywka zagra zawsze lepiej niż dobra aktywka. To pewnie zależy od bardzo wielu czynników jak i preferencji danej osoby. Ja przy obecnym stanie wiedzy i osłuchania jestem zwolennikiem w swoim aucie częściowych cięć pasywnych (nie wykluczone, że przejdę na pełną pasywkę) ale z opóźnieniami czasowymi. Wszystko ma swoje plusy i minusy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Adamu dnia 12 marzec 2011 - 10:58 napisał

A to co Wam w tej Warszawie się stało że nie macie własnego światopoglądu tylko macie taki światopogląd jak Raadek?

 

 

Ja mam własny pogląd a koleguję się ze wszystkimi w PL związanymi z CA i z Zenkiem z Łomży Panie Adamu

 

No i o to chodzi! aby wymieniać się poglądami a nie przekonywać że pasywka lepsza albo aktywka lepsza, jednemu przypasuje jedno rozwiązanie innemu inne. Jakby się wszystkim podobała tylko jedna kobita to by nam populacja wymarła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stanec - niedokładnie napisałem. Chodziło mi o to, żeby zrobić pasywkę na woofery od góry i średniaka od dołu. Wtedy właśnie tamte procki. Chyba, że jesteś zdecydowany, że aktywka w tym miejscu ma przewagę nad pasywką - wtedy rozumiem. Albo masz ochotę testować różne woofery.

 

Pozdrawiam

 

ps. Wolfowi raczej chodziło, że chciał puścić 3way pasywnie ale i średniaki i tweetery na osobnych kanał dla korekcji czasowej. Do tego by potrzebował puścić HIGH pełnym pasmem - czytaj - wyłączyć w ogóle filtrowanie:) Już chyba prościej się nie da:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie drugie do Barth, czy w tym clarku 958 można puścić pełne pasmo na poszczególnych kanałach?

 

nie do końca, jeśli HPF na paśmie tweetera jest zawsze (regulowany)

Woofer i sub - no problem.

 

A to co Wam w tej Warszawie się stało że nie macie własnego światopoglądu tylko macie taki światopogląd jak Raadek?

 

taka moda :wink:

 

Nie uważam, że 8445 gra źle bo mi się podoba i z tego co widzę ma duży plus w postaci możliwości puszczenia pełnego pasma na poszczególne kanały.

 

to zostaw je w spokoju :P albo przygotuj się na wydanie taczki pieniędzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sony c-90r

 

bardzo fajny klocek, tylko dość ciężko go dostać w dobrym stanie. Wielu jego posiadaczy przeszło problemy z wyświetlaczami, taśmami itp. elementami. Sam taką miałem przez chwilę. Grała wybornie, ale dość często robiła psikusy, dlatego poszła tam, skąd przybyła. Sam będę polował właśnie na c90r, tyle, że w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...