Skocz do zawartości

Bi-amping ktos wytłumaczy ??


Anty1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączałem twetery (kszak GMS) max. moc nominala 40 W (nawet chińska :super: ) co prawda pod ...monoamping ale pod wzmacniacz Zapco Studio 500, legitymującego się mocą :cwaniak: 250 W na kanał i ..."chodzą" (raczej) do dzisiaj, spytajcie kolegi rekos bo kupił je kiedyś ode mnie w komplecie w woferami, z tego co pamietam był zadowolony :rotfl: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Napisz jeszcze jakie masz zbocza. Ja bym trochę rozsunął cięcia między wooferem a tweeterem dla przykładu woofer do 2800 Hz a tweeter od 3400 Hz/12dB/oct ale zarówno nachylenie zbocza jak i cięcia trzeba popróbować. Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz idzie 76W na kanal ale na caly wofer i na tweeta ....

 

A myslisz ze jak zrobisz bi-amp to cos sie zmieni ? :) Poza tym jeszcze raz powiem - poczytaj jak rozklada sie moc w pasmie akustycznym . Ja mam szerokopasmowce 15W zasilone piecem 80W na kanal , graja od ok 250Hz i nic im nie jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam jeszcze dopytam podłącze sobie przod przez ten bi-amping chyba nic nie strace bo chociaz moj zestaw to budżet i jeszcze4 13 ale garc gorzej chyba nie moze tak?

 

Chodzi mi o rca. jedna para rca idzie od radia do drugiego wzmaka i tu jest tylko sub. 2 para rca z radia idzie do wzmaka ( 4 kanalowka) gdzie mam uzyc rozdzielacza rca zeby podlaczyc pod rca rear i rca front tak?

 

Bo w radiu mam możliwość podłączenie suba dodatkowa para rca ( w radiu sa 3 pary rca) ale o ile pamietam jak tak podlaczylem to usb gral ciszej niz tak jak mam teraz podlaczone normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam

Tez mam pytanie co do bi-ampingu. Zestaw to rockford T162S, radio Clarion cz309e, wzmacniacz 4 kanałowy rodek 4100N. Jako ze auto kupilem juz z car audio pociagnietym, i zmienilem tylko wzmaka mam pytanie. Z radia mam pociągniete RCA ale musialem dokupic adapter Y zeby to rozgalezic. Teraz tak, przeczytalem ze woofery trzeba podlaczyc na tyl tzn na 3 i 4 kanal ? a na 1 i 2 kanał tweetery ?  A drugie pytanie jak podłączyć te rca? jezeli do jednego kabla idzie rozgaleznik, to z tego Y podlaczam to pod 3 i 4 kanał i z drugiego Y pod 1 i 2? Moze wrzuce fotke wzmacniacza to pomoze

a wiec na fotce sa liczby:

1 - czyli tweetery maja być na full bo i tak ida przez zwrotke ?

2 - woofery na hp

3 - tutaj ustawić 60 hz ?

4 - tutaj ile dac? 

I jezeli woofer bedzie i tak szedl przez zwrotnice to czy ma jakies to znaczenie ?

Sorry za tyle pytan, ale przekopalem dzisiaj forum w poszukiwaniu info o bi-ampie, przeczytalem poradnik Bartka, ale nie znalazlem wszystkich odpowiedzi. Mam nadzieje ze zbyt zawile nie napisalem. W tej chwili gra to wszsystko w mostkach ale chcialbym uciszyc troche tweeter.

post-1557-0-16410300-1396861405_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo, teraz widze ze zle robilem bo ustawialem na hp i krecilem LP zamiast HP hmm no nic lece do auta podlaczac  :rotfl:


Ech, spocilem sie co nie miara a dalej cos mi nie wychodzi. A wiec tak woofery podlaczylem bezposrednio do wzmaka do kanalow 3 i 4 bo w zwrotnicy nie bylo 2 srubek. Tweetery podpialem przez zwrotnice do kanalu 1 i 2. Nastepnie dla 3 i 4 kanalu dalem hp i ustawilem na wzmaku od okolo 60 -70 hz. Dla 1 i 2 kanału dałem full. No i zabralem sie za RCA i tu zaczely sie schody... Bo nie wiem czy dobrze zrozumialem, ale po prawnym podlaczeniu wszystkiego jak dam Balance lewo prawo, to powinno to dzialac wlasciwie ? i jak dam fader tyl to powinny byc woofery ? a przod to tweetery? Jezeli tak to mi to jakos nie wychodzi;/ Mam poprowadzona jedna pare RCA i do tego dolaczone 2 rozgalezniki Y, ale za kij nie wiem jak to podlaczyc. Ktory do jakiego kanalu

 

edit:

Czy tez tak musi byc np. ze tweeter z lewych drzwi wpinam do kanalu 1 a woofer do 3? jak wepne do 4 to bedzie nie tak trybic ? dobrze kombinuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z 1 pary RCA chcesz podzielić sygnał na przód / tył? Przydałyby się 2 pary RCA - osobno na tweerery, osobno na woofery, a z tym radiem wychodzi mały zgryz...

W tym wypadku możesz poratować się gainami na osobne kanały na wzmaku.

 

 

 


A wiec tak woofery podlaczylem bezposrednio do wzmaka do kanalow 3 i 4 bo w zwrotnicy nie bylo 2 srubek

Nie rozumiem tego zdania.

 

 

 


ale po prawnym podlaczeniu wszystkiego jak dam Balance lewo prawo, to powinno to dzialac wlasciwie ?

Po poprawnym podłączeniu jak najbardziej powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powalla - dzieki za wytlumaczenie

Marine - tam gdzie nie rozumiesz chodzi mi o to ze woofery podlaczylem bezposrednio do wzmacniacza pomijajac zwrotnice bo brakuje w niej srubek, chodzi mi o oryginalna zwrotnice z zestawu glosnikow. Tweety sa do niej zapiete ale woofery ida bezposrednio.

robeekk - rowniez dzieki, juz chyba wszystko jasne.

poprostu wydawalo mi sie ze jakby dzwiek mono byl...

ale nic bede dzialac dalej, ewentualnie wroce jak bylo wczesniej czyli do pedzenia normalnie z mostkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro woofery puszczasz bezpośrednio z pominięciem zwrotnicy to masz je ucięte tylko od dołu filtrem na wzmaku. Góra nie jest odcięta i grają tam gdzie wchodzą tweetery czyli masz tam nałożone dość mocno pasma. To sprawia, że góra jest ostra i jest jej za dużo. Muszisz w takim przypadku puścić woofer również z filtrem dolnoprzepustowym (na wzmacniaczu), ale 400 Hz jakie on oferuje to zdecydowanie za mało.

 

Skoro nie masz śrubek to o jakich mostkach mówisz? Nie znam zwotnic z tego zestawu niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marine - dzieki bardzo, wlasnie chyba rozwiazales problem, bo jak sluchalem tego i sciszylem tweetery to nadal slyszalem z wooferow klujace syki... Czyli tu popelnilem blad, i dlatego wszystko tak tragicznie zagralo. A wiec w wzmacniaczu mam wszystkie srubki. Ale brakuje 2 w zwrotnicy, jak na fotce ponizej, z 8 srubek brakuje 2. Dlatego normalnie mozna podlaczyc, bo podlacza sie pod MID, ale w bi-ampie musialem dac pod mid i tweeter, dlatego srubki przenioslem na tweeter, a woofery pociagnalem z pominieciem zwrotnicy. Byly wlasciciel poprostu musial zgubic gdzies te srubki. Bede musial poszukac podobnych. Tu zamieszczam Ci foto o co mi chodzi.

post-1557-0-75662300-1396875012_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i git, ze juz wszystko wyjasnione, jeszcze raz dzieki wszystkim za pomoc, mam nadzieje ze wieczorem to juz bedzie dobrze podlaczone :D

pozdr.

No i bylo dobrze podlaczone i nie gralo, pozniej znow podlaczylem w mostki i znowu nie gralo, mowie sobie moze + z - gdzies pokickalem i szukalem i szukalem, az dzisiaj wkoncu drzwi od pasazera otworzylem... Ostatnim razem gdy tam zagladalem wszystko bylo w miare ok, ale nie zagladalem za glosnik. Gdybym mial aparat to bym zrobil foto niestety lubie stare komorki a te.. Mniejsza z tym do tematu, zdejmuje tapicerke a tu glosnik w dystansie zwisa...., jeden dystans - wiekszy o grubosci moze pol centymetra trzyma sie po prawej stronie na 2 srubach powyginany jak ch**. A drugi dystans poprostu zwisal razem z glosnikiem... tapicerki jakos specjalnie nie wyszarpywalem. A wiec po kolei zobaczylem co bylo nie tak, no i odkrecilem glosnik, zeby zajrzec w glab drzwi, niestety tak jak myslalem zewnetrzna czesc nie jest wygluszona, sprawdzilem jak trzyma sie te czesc wewnatrz na blaszce i widze ze raczej nie bedzie zle z obrywaniem. Zaczalem wszystko skladac do kupy tj, wynalazlem pare dodatkowych srubek, najpierw przymocowalem ten troche krzywy wiekszy i wezszy dystans, i juz jakos sie wyprostowal. Pozniej ten od powe, no i musialem zmienic srubki do glosnika na krotkie, bo tamte byly o tej samej dlugosci jak do tego drugiego dystansu, co wydalo mi sie bezsensem. Zamocowalem wszystko, sprawdzilem jak sie trzyma, odpalilem radio, usiadlem na recznym co by byc na srodku i zaczalem balansowac, w sumie nawet nie musialem, bo od razu poczulem bass... Teraz pytanie po co to wszystko pisze?

Ku przestrodze, zeby nie kombinowac i sprawdzic czy podstawy sa dobre.. u mnie jak widac ewidentnie nadal brakuje, ale i tak juz jest duzo lepiej, jutro czekaja mnie drugie drzwi, i poki nie kupie nowych dystansow i mat to narazie tak bede jezdzic, ale zadnych sprzetow narazie nie wymieniam i nie kombinuje bo wyraznie widac ze od drzwi trzeba zaczac. 

A i jeszcze jedno od czego to tak wszystko moglo sie poluzowac itp ? Na pewno minusem bylo to ze byly wlasciciel zamiast 6 dal 3 sruby... na ten pierwszy najwazniejszy dystans, ale ostatnim razem jak pisalem wszystko bylo na miejscu, mozliwe ze to od trzaskania drzwiami np ? bo czasami jak nie ktorzy mi przypie*** to az mnie boli.

edit: jutro drugie drzwi, jak bedzie tak samo to na pewno pstrykne foto, ale ja nie trzaskam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...