Skocz do zawartości

Morel Maximo


Emil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panie (jeśli są tu) i Panowie.

Nie umniejszam zasług nowych głośników gdyż ich nie słyszałem lecz nadmienię, że to gra z nie Alpiną i M1. Wątpię czy większość przyszłych użytkowników tych głośników zapnie je w taką konfigurację.

Niedawno w jednym z aut jednego z forumowiczów słyszałem setup na górze który zrobił na mnie duże wrażenie jednakże jak zliczyłem, że aby takie coś osiągnąć musiał bym mieć takie samo radio, wzmacniacz, głośniki i .... auto to ..... pozostałem przy swoim graniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno w jednym z aut jednego z forumowiczów słyszałem setup na górze który zrobił na mnie duże wrażenie jednakże jak zliczyłem, że aby takie coś osiągnąć musiał bym mieć takie samo radio, wzmacniacz, głośniki i .... auto to ..... pozostałem przy swoim graniu.

 

zgadzam się w 100% z Tobą Grzegorzu.

Tak samo jak ja słyszałem jednego auta forumowiczów i zrobiła na mnie wrażenie zarówno góra jak i średnie ... ale hmmm ... kosztowne by to było ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Powalli gra to pod Sony Xes M1 i dziś osłuchiwałem ten zestaw ...

 

Góra i średnica w Maximo grała dobrze i detalicznie ale wydaje mi się, że moje woofersony Vibe SE-K60 graja mocniej i niżej ... :D

 

W sumie szkoda, że nie pomyśleliśmy by podłączyć pod nie mojego Kenwooda PS300T... wtedy można by było ocenić jak gra pod czymś xxx razy tańszym i " gorszym ". Bo może dużo rzeczy zagra dobrze pod drogimi piecami ale kto zrobi dokładnie taki konfig ?

 

Ale jak za taka kasę to bardzo dobra propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłosiol taka operacja zajęłaby mnóstwo czasu , bo wyłuskać zasilanie dla Kenia u mnie lub podmiana Twoich głośników to wiesz skończyłoby się na 4 godzinach, a nie 1,5 ;)

 

Hellsin w czym problem żeby się spotkać? Jeszcze cały najbliższy tydzień Maximo będą u mnie, a dziś lub jutro podepnę je pod same radio żeby przetestować taki setup... w międzyczasie rozdzielę zwrotę na biamping ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellsin w czym problem żeby się spotkać? Jeszcze cały najbliższy tydzień Maximo będą u mnie, a dziś lub jutro podepnę je pod same radio żeby przetestować taki setup... w międzyczasie rozdzielę zwrotę na bia

 

problem w tym że nie mam czasu, ani auta ... więc siedzę na "zadku" :(

Nie mniej jednak dziękuję za taką możliwość, ale możliwe że jeszcze będzie okazja odsłuchu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest dziwne ze model hertz'ów hks, ktory chodził do niedawna za 800 zł (cena sklepowa), teoretycznie jest porownywany jakoscią brzmienia do zestawu za 350 zł (cena sklepowa)? gdzie jest ten haczyk ? Morelowi fartem udało sie fajny zestawik zrobic po kilku próbach po czym zaoszczedzili na drogim testowaniu itp i dlatego wyszedł im produkt o przyzwoitej cenie czy jak ? Słyszał juz ktoś te morelki na "przeciętnym" sprzęcie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej po testach Moreli Dotech Ovation 6 pod swoim stałym zestawem testowych pod tytułem: Audisonem sedici + kenio XXV, podchodziłbym do tej pozycji z drobnym dystansem. Dotechy miały mocną górę, potrafiły sypnąć piaskiem, w niektórych kawałkach, dla mnie góra do zdecydowanego utemperowania, kickbass miekki, punktowy, ale mocą nie powalał. W morelach nie podoba mi się także hiper delikatne zawieszenie górne wooferów... lepiej słusznie ustawić HP i nie mieć za mocnego wzmaka, bo można im zrobić mechaniczną krzywdę.

 

Góra pasma , bo pewnie wszyscy na to czekają jest bardzo detaliczna (opis dla tej płyty) ale na np. 2 i 3 utworze nie ma wrażenia świdrowania w głowie co zdarza się sporo droższym modelom

1000% racji co do "świdrowania" w drogich konstrukcjach, dla mnie chyba najlepszym przykładem są PO650 :D

 

Zestaw Maximo będe miał na dniach u siebie, bo w ramach testów montuje go kumplowi do fiata bravo. Co prawda na pokładzie radio typu 2 din Alpine ( typu all in one ). Jakością dźwięku i zrównoważeniem tonalnym nie powala, ale powinno się uzyskać rozeznanie, jak to zagra na typowej konfiguracji, do jakich w zamysłach stworzono te głosniki.

 

Jestem pewien, że zestaw pobije głosniki typu DSK/DB 6.3 i pewnie ESK. Jednakże nie łudziłbym się, aby ten 2 way zagroził pozycji np. Hertzowi HSK.

Raz, że HSK od urodzenia jest mocnym i głośno grającym zestawem, a dwa, że przy obecnym poziomie cen, gdzie nowy zestaw można kupić za około 390 zł ( alledrogo ) w ogóle nie ma to sensu.

 

Teoretyzując:

Mając rozeznanie jak grają Ovationy na górze i HSK na górze, to jestem prawie pewien, że tutaj będzie remis, albo wygrana Hertzów. Chyba, że jak pisze Powalla, konstruktorzy dopracowali tweeter Maximo - szalka może się przechylić ku Morelom i tego bardzo życzę :D

Jeżeli chodzi o moc kicka to HSK na pewno wygrywa, choć pozostaje jeszcze kwestia jego charakterystyki ( nie każdemu może odpowiadać ).

Przenoszenie pasma i jego barwę będe oceniał jak wrzuce je w setup.

Edytowane przez Karolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien, że zestaw pobije głosniki typu DSK/DB 6.3 i pewnie ESK. Jednakże nie łudziłbym się, aby ten 2 way zagroził pozycji np. Hertzowi HSK.

Dzisiaj na spocie w aucie Emila wkręciliśmy te "fenomenalne" maximo.Niech no koledzy napiszą co słyszeli.Ja z opinią wstrzymam się do czasu rozegrania się trochę głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Słuchałem dziś tych grajków w aucie Emila i .... (piszę według własnej oceny i tego co słyszałem);

Wysokie tony są szczegółowe i detaliczne 0 -> jeśli chodzi o głośniki do 350 zł jest nieźle ;

Średnica jest też niezła ;

Bass wysoki ..... hmm oczekiwałem czegoś więcej ;

Bass średni ..... kiepsko ;

Bass niski ...... brak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Słuchałem dziś tych grajków w aucie Emila i .... (piszę według własnej oceny i tego co słyszałem);

Wysokie tony są szczegółowe i detaliczne 0 -> jeśli chodzi o głośniki do 350 zł jest nieźle ;

Średnica jest też niezła ;

Bass wysoki ..... hmm oczekiwałem czegoś więcej ;

Bass średni ..... kiepsko ;

Bass niski ...... brak .

Panowie, sprawdzicie podłączenie głośników , czego jak czego ,ale dolnego zakresu temu zestawowi to na pewno nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sprawdzicie podłączenie głośników , czego jak czego ,ale dolnego zakresu temu zestawowi to na pewno nie brakuje.

 

Myślę, że raczej nie pomylili + z - ... :-)

 

 

 

Wysokie tony są szczegółowe i detaliczne 0 -> jeśli chodzi o głośniki do 350 zł jest nieźle ;

Średnica jest też niezła ;

Bass wysoki ..... hmm oczekiwałem czegoś więcej ;

Bass średni ..... kiepsko ;

Bass niski ...... brak .

 

Też miałem takie wrażenie słuchając tego zestawu u Powalli, że nie było tam basu za dużo...

 

A jakbyś się odniósł w porównaniu tylko tej góry i średnicy do Axtonów Cac 2.6 ( wiem, że je miałeś i nawet chwaliłeś ). JA mam górę i zwrotki właśnie z zestawu Axton CAC 2.6 + woofery Vibe SE K-60.

Woofery są OK ale Powalla mówił, ze Morele Maximo mają lepsza góre i średnice niż te moje Axtony ... zresztą sam coś tam słyszałem różnicę ..

 

Możesz sie odnieść do tego ? BO może coś sie zmieni jak Maximo są teraz " na czasie " :hyhy:

 

pozdro

Edytowane przez Kłosiol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Też słuchałem dzisiaj tych głośników u Emila w aucie. No cóż, jak dla mnie po pierwszych odsłuchach (głośniki grały ze 20 minut) to góra pasma dosyć taka metaliczna, nie tyle ostra co taka właśnie blaszana, trochę sybilańczenia, dosyć detaliczne, dałbym z -3dB na zwrotce ale się nie da. Woofer gra basem dosyć płaskim, takim pustym, nie ma tej soczystości, jakby ktoś uderzał w deskę. Jest go tam trochę oczywiście ale mnie nie urzekł. Nie jest według mnie zestaw do grania bez suba.Średnica całkiem ok.Być może w tej cenie jest to niezły zestaw ale jak dla mnie szału jakiegoś nie robi. Poczekamy jeszcze na opinię Raadka jak się już system bardziej rozegra. Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej napiszę :

Porównywałem dziś na tych samych utworach :

1) Morela Maximo + odtwarzacz Alpine + wzmacniacz Yamaha ;

2) Rainbow SLG woofery + Scan Speaka tweeter + odtwarzacz fabryczny Mazda + RS4 sub + woofery i SA50 tweetery ;

3) SW + DT + Kenwood + MTX ;

W wysokich tonach wiadomo bezkonkurencyjny zestaw 2 . Jeśli chodzi o porównanie DT i Morela to nadal nie zamienił bym swoich DT na tweetery z Maximo. Tu wtrącę Axtona CAC -> woofer potrzebował dużego kopa aby dobrze grał a tego nie za bardzo lubiły tweetery Axtona (trzeba było wyciszyć) ale nie uważam aby przy niższych mocach Axtony jakoś ustępowały tym z Maximo.

Średnica -> nadal jest przewaga SLG (jeśli Pawels zmieni wie co może przewaga wzrosnąć) , podem DT+SW gdyż większość sceny jest nad deską rozdzielczą a nie w nogach (cięcie niższe). Dan i tak powiedział że scena leży na desce u mnie a nie jest nad nią. W Maximo dużą część tonów średnich przejmuje woofer przez co przy montażu należy uwzględnić aby był "widzialny".

Bass wysoki SLG bardzo punktowy i twardy dobrze słychać cały zarys dźwięku , SW bardziej miękki , Maximo stara się być tak twarde jak SLG ale mu to nie za bardzo wychodzi ;

Bass średni SLG nadal twarde i punktowe SW zaczyna być mięsiste i pełne , w tym miejscu Maximo praktycznie przestaje grać ;

Bass niski w końcu SLG nie jest liderem tu on przestaje grać brak wybrzmienia, SW nadal gra miękko mięsiście i donośnie Maximo już linijkę wyżej skończył grę.

Jeśli były by pomylone plus z minusem to .... razem słuchali tego zestawy Marcin_płock , Gliotyna i Raadek i raczej by to usłyszeli tym bardziej ..... że usłyszeli że zmieniłem u siebie w aucie fazę w subwooferze :rotfl: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...