facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

:)

Zdjęcie

Morel Maximo

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
189 odpowiedzi w tym temacie

#61 Raadek

Raadek

NaturalSound

• Użytkownik
  • 12749 postów

Napisano 15 wrzesień 2010 - 19:41

Wygląda na to że Jarek wcześniej coś o nich powie niż ja.Czekam na pierwsze wiarygodne opinie.

Potrzebujesz pierścionków pod głośniki, skrzynkę solidną do subwoofer'a...wal do Mastah'a z forum. :ok:

Odstawiam na bok te wszystkie lyche sprawy...

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

:)

#62 powalla

powalla

niszczyciel forum ...

• Użytkownik
  • 10891 postów

Napisano 15 wrzesień 2010 - 19:56

Pierwsze to już Paweł napisał ale ma pewnie za mało postów i nikt nie bierze jego opinii pod uwagę :kwasny: . Panowie user xantana z nie jednego pieca chleb jadł i wie co pisze. Może nie udziela się na forum (kiedyś tam na soundofie można było go spotkać ..kiedyś) lecz zapewniam że można polegać na jego odsłuchach ...woli budować autka niż klepać w klawiaturę :wink:

PS: jak za taką kasę , to ful wypas >śrubki,maskownice woferów ,kabelki do tweeterów ,elementy montażowe do tweeterów to już taki standard ale złączki i koszulki na nie dla woferków tego w droższych zestawach się nie spotyka . Kabelków do woferków nie ma , no ale po co komu takie jak dodają np. do PB , DB itd. jak każdy i tak wymieni na swoje ;) Patrząc na woferki to Maximo wygląda drożej (np. zaciski... a raczej blaszki do lutowania vel wsunięcia złączek).Moja żona wskazała jako droższy woferek z Maximo ... "wygląda bogaciej" :)
nakamichi >1. Głośnik nie ma mocy , tylko może przyjąć w przedziale od zera do nominalnej.2. .Wzmacniacz może generować moc od zera do nominalnej.3. Wzmacniacz nie generuje ani jednego wata , bez sygnału na wejściu , a generowana moc jest proporcjonalna do napięcia wejściowego. :!:

#63 Grzegorz1969

Grzegorz1969
  • Użytkownik
  • 2651 postów

Napisano 15 wrzesień 2010 - 19:58

Czy producent podał parametry TS wooferów i tweeterów ?

Nowy podpis :
Od ... ( ZMIENIONO, ZAKAZANO, WYKREŚLONO, OCENZUROWANO, ZASTĄPIONO, USUNIĘTO, ODRZUCONO , POMINIĘTO ) ... nucę cicho stereo i przytupuje.
POPRAWIONO i UZUPEŁNIONO : wdzięczny i szczęśliwy użytkownik forum

#64 powalla

powalla

niszczyciel forum ...

• Użytkownik
  • 10891 postów

Napisano 15 wrzesień 2010 - 20:11

Nie widziałem T-S lecz tylko jakieś suche dane (moc, pasmo, cięcie i inne takie zwykłe pierdoły)...jutro sprawdzę dokładniej, bo skrzyneczkę w aucie zostawiłem.
nakamichi >1. Głośnik nie ma mocy , tylko może przyjąć w przedziale od zera do nominalnej.2. .Wzmacniacz może generować moc od zera do nominalnej.3. Wzmacniacz nie generuje ani jednego wata , bez sygnału na wejściu , a generowana moc jest proporcjonalna do napięcia wejściowego. :!:

#65 K@mil

K@mil
  • Administrator
  • 4903 postów

Napisano 15 wrzesień 2010 - 20:55

Panowie, trzymamy się tematu.
Zbędne posty zostały usunięte.
W życiu najważniejsze jest to, aby robić to, co się lubi...

#66 Hellsin

Hellsin

Hell's kitchen

• Użytkownik
  • 5022 postów

Napisano 15 wrzesień 2010 - 23:03

Oto porównanie woferków Tempo i Maximo , a na trzeciej focie TEC SQ6 (wyglądają doroślej)

hehe to tak jak ja bym postawił Sax-y obok Emphaser-ów :D

!!! Oldschool rules !!! Kraina ciągłych zmian ... The true power of SQL ;)

" Pamiętaj synu - moja racja jest lepsiejsza niż twejsza " :rotfl:

#67 powalla

powalla

niszczyciel forum ...

• Użytkownik
  • 10891 postów

Napisano 15 wrzesień 2010 - 23:10

No ale sama wielkość to nic nie znaczy... jutro wkleję fotki porównawcze z DLS UP6 , to naprawdę mikrus ale basu ma najwięcej z nich wszystkich .

#68 Hellsin

Hellsin

Hell's kitchen

• Użytkownik
  • 5022 postów

Napisano 15 wrzesień 2010 - 23:14

No ale sama wielkość to nic nie znaczy...

wiadomo to nie od dziś :D po prostu chodzi mi o porównanie głośników wizualnie ( w nawiązaniu do Twoich zdjęć :) )

Nie mniej jednak cieszy mnie fakt, że pojawiło się coś rozsądnego i ponoć dobrego :)

!!! Oldschool rules !!! Kraina ciągłych zmian ... The true power of SQL ;)

" Pamiętaj synu - moja racja jest lepsiejsza niż twejsza " :rotfl:

#69 massiv88

massiv88
  • Użytkownik
  • 588 postów

Napisano 17 wrzesień 2010 - 18:34

Kilka fot ode mnie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Użytkownik massiv88 edytował ten post 17 wrzesień 2010 - 18:35

projekt w A4
www.strefacaraudio.pl

#70 powalla

powalla

niszczyciel forum ...

• Użytkownik
  • 10891 postów

Napisano 17 wrzesień 2010 - 20:10

Wczoraj i dziś miałem PRZYJEMNOŚĆ słuchac tego zestawu w swoim aucie . Napiszę tak na początku poleciała stara znana płytka , mianowicie Focal no5 . Przeskakiwałem z utworu na utwór i banan na mej twarzy ciągle się powiększał. Cały przekaz był ...bardzo dojrzały..tzn nie jakieś tam pitupitu lecz woferek naprawdę potrafił przywalić! Góra pasma , bo pewnie wszyscy na to czekają jest bardzo detaliczna (opis dla tej płyty) ale na np. 2 i 3 utworze nie ma wrażenia świdrowania w głowie co zdarza się sporo droższym modelom . Słuchając tego pomyślałem że lekki L-pad (-2db) nie zaszkodziłby wcale :) . Następnie poleciała płytka akustyczna Nilsa Lofgrena ...oj kur... jak to zasuwało!!! Wszystkie najmniejsze nawet szarpnięcia strun były bardzo naturalnie odwzorowane i co ważne na tej płycie mój pomysł z L-padem natychmiast odwołałem w myślach . Nie było za dużo góry ani o jotę ..detalicznie ale nie ostro! Potem nieśmiertelna Brothers in Arms ... z racji pory nocnej nie mogłem tego już przesłuchać na takim poziomie jakim zawsze jej słucham , więc zostawiłem to sobie na rano;) No i rano ...oj naprawdę fajnie , z jajem , ikrą , basu pod dostatkiem góry też ... no i tu znów pojawiła się koncepcja L-pada . Odejmując -2 lub -3 dB można by było sobie zapodać* abym był naprawdę w 100% zadowolony z tego systemu ...co ja kurde piszę ? Za taką kasę (ok 350zł) można kupić PBs6c, uDim EL6 ... no i nijak to porównywać z Maximo, bo znów p.Jurek będzie sądami straszył , a musiałbym pojechać po jego klockach ;). Maximo to już poważne granie ...za śmieszną kasę...nawet autka do pełna nie zatankuję :(
Polecą pytania czy są lepsze od Tempo , HSK , sax , więc odpowiem dajcie mi je to wam porównam (ocena wielce subiektywna) , bo co z tego że Tempo słyszałem w zeszłym tygodniu w 2 autach jak były to całkiem różne instalacje(samochody,klocki , jak i sama realizacja cięć ). Jak to porównać , jak u mnie leci to pod innym wzmacniaczem , radiem , że o samej aplikacji nie wspomnę . Tweeter wydaje się identyczny z Tempo (jak spotkam się z Tomkiem(pimpzabrze) , to je porównamy)

* przy innym ustawieniu tweeterów możliwe że L-pad nie byłby w ogóle potrzebny

PS: systemik jak się nim pobawię (podepnę go też dla testu pod samo radio) powędruje do samochodu mojej żony ...a to już naprawdę wyróżnienie dla jakiegoś klocka :)

#71 Raadek

Raadek

NaturalSound

• Użytkownik
  • 12749 postów

Napisano 17 wrzesień 2010 - 20:44

Tweeter wydaje się identyczny z Tempo

Nie jest to ten sam przetwornik.

Potrzebujesz pierścionków pod głośniki, skrzynkę solidną do subwoofer'a...wal do Mastah'a z forum. :ok:

Odstawiam na bok te wszystkie lyche sprawy...

#72 blackdragon8904

blackdragon8904
  • Użytkownik
  • 1768 postów

Napisano 17 wrzesień 2010 - 21:29

Kurde ;D taka recenzja, że aż się sam nie zastanawiam czy po prostu tych nie wybrac ;P Hsk, tempo i teraz te... kurde masakrycznie trudny wybor najlepiej by bylo posluchac ;D

#73 FUBU

FUBU

Gąbka się nie pyta o gatunek!

• Użytkownik
  • 4557 postów

Napisano 17 wrzesień 2010 - 22:10

Ciekawe glosniczki się zrobiły widzę :) trzeba będzie poszukać gdzie by je można na test zapiac :) powalla mógłbyś napisać co siedzi w zwrotce? Chociaż wartości jeśli schemat to za dużo :P

Yippie-ki-yay Motherfucker!

Mazda 6 I gen. - moze kiedys cos zagra...

#74 Maciaty

Maciaty
  • Użytkownik
  • 897 postów

Napisano 17 wrzesień 2010 - 22:15

chyba je kupię do siebie jak będzie kaska...

FUBU Ty tam pracuj a nie się opierdzielasz :) :luka: :cwaniak:
Nuova Bravo.

#75 powalla

powalla

niszczyciel forum ...

• Użytkownik
  • 10891 postów

Napisano 17 wrzesień 2010 - 22:20

Chociaż wartości jeśli schemat to za dużo

Jutro wieczorem jak znajdę czas (nad książkami z działalności ślęczę), bo poniedziałek to już 20 i księgowa mi się o papiery dla US dobija ;)

#76 lklukasz

lklukasz

Siwy Dżony Brawo

• Użytkownik
  • 6431 postów

Napisano 17 wrzesień 2010 - 22:57

powalla nie masz się czym przejmować. Niech księgowa coś wpisze w te rubryki a później się wyśle korektę. Z tym zawsze zdążysz i nie będzie problemu.
Zaciekawił mnie ten system. Nawet ze względu na cenę. Czekam jeszcze na opinie radka.
Juz mi sie nie chce... :(

#77 Morfi

Morfi

PII

• Użytkownik
  • 1812 postów

Napisano 17 wrzesień 2010 - 22:59

Czekam jeszcze na opinie radka.

ja dla testów u siebie już zamówiłem ;)

@FUBU: jak coś, to zapraszam na testy w przyszłym tygodniu. Ciekawe jak to zagra pod Diamond Audio :D