Skocz do zawartości

Morel Maximo


Emil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To nie jest następca tempo.Jest to system z niższej półki.Woofer jest zupełnie inny,inny płytszy kosz itp.Tweeter też jest bidniejszy.

No właśnie to jest budżetówka, a niektóre komentarze zrównały go niemal z Dotech Ovation:|

Myślę, że mniej ściemy marketingowej, więcej odsłuchów i wtedy będzie można ocenić, czy lepszy od tempo, czy gorszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://obrazki.elektroda.net/10_1284574546_thumb.jpg

 

 

 

Woferki morela już mam w drzwiach ale reszta instalki dopiero jutro , więc najprędzej w piątek jakieś "wrażenia odsłuchowe" .

 

 

Oto porównanie woferków Tempo i Maximo , a na trzeciej focie TEC SQ6 (wyglądają doroślej)

 

http://obrazki.elektroda.net/76_1284574682_thumb.jpg http://obrazki.elektroda.net/55_1284574682_thumb.jpg http://obrazki.elektroda.net/87_1284574682_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to już Paweł napisał ale ma pewnie za mało postów i nikt nie bierze jego opinii pod uwagę :kwasny: . Panowie user xantana z nie jednego pieca chleb jadł i wie co pisze. Może nie udziela się na forum (kiedyś tam na soundofie można było go spotkać ..kiedyś) lecz zapewniam że można polegać na jego odsłuchach ...woli budować autka niż klepać w klawiaturę :wink:

 

 

PS: jak za taką kasę , to ful wypas >śrubki,maskownice woferów ,kabelki do tweeterów ,elementy montażowe do tweeterów to już taki standard ale złączki i koszulki na nie dla woferków tego w droższych zestawach się nie spotyka . Kabelków do woferków nie ma , no ale po co komu takie jak dodają np. do PB , DB itd. jak każdy i tak wymieni na swoje ;) Patrząc na woferki to Maximo wygląda drożej (np. zaciski... a raczej blaszki do lutowania vel wsunięcia złączek).Moja żona wskazała jako droższy woferek z Maximo ... "wygląda bogaciej" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale sama wielkość to nic nie znaczy...

 

wiadomo to nie od dziś :D po prostu chodzi mi o porównanie głośników wizualnie ( w nawiązaniu do Twoich zdjęć :) )

 

Nie mniej jednak cieszy mnie fakt, że pojawiło się coś rozsądnego i ponoć dobrego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i dziś miałem PRZYJEMNOŚĆ słuchac tego zestawu w swoim aucie . Napiszę tak na początku poleciała stara znana płytka , mianowicie Focal no5 . Przeskakiwałem z utworu na utwór i banan na mej twarzy ciągle się powiększał. Cały przekaz był ...bardzo dojrzały..tzn nie jakieś tam pitupitu lecz woferek naprawdę potrafił przywalić! Góra pasma , bo pewnie wszyscy na to czekają jest bardzo detaliczna (opis dla tej płyty) ale na np. 2 i 3 utworze nie ma wrażenia świdrowania w głowie co zdarza się sporo droższym modelom . Słuchając tego pomyślałem że lekki L-pad (-2db) nie zaszkodziłby wcale :) . Następnie poleciała płytka akustyczna Nilsa Lofgrena ...oj kur... jak to zasuwało!!! Wszystkie najmniejsze nawet szarpnięcia strun były bardzo naturalnie odwzorowane i co ważne na tej płycie mój pomysł z L-padem natychmiast odwołałem w myślach . Nie było za dużo góry ani o jotę ..detalicznie ale nie ostro! Potem nieśmiertelna Brothers in Arms ... z racji pory nocnej nie mogłem tego już przesłuchać na takim poziomie jakim zawsze jej słucham , więc zostawiłem to sobie na rano;) No i rano ...oj naprawdę fajnie , z jajem , ikrą , basu pod dostatkiem góry też ... no i tu znów pojawiła się koncepcja L-pada . Odejmując -2 lub -3 dB można by było sobie zapodać* abym był naprawdę w 100% zadowolony z tego systemu ...co ja kurde piszę ? Za taką kasę (ok 350zł) można kupić PBs6c, uDim EL6 ... no i nijak to porównywać z Maximo, bo znów p.Jurek będzie sądami straszył , a musiałbym pojechać po jego klockach ;). Maximo to już poważne granie ...za śmieszną kasę...nawet autka do pełna nie zatankuję :(

Polecą pytania czy są lepsze od Tempo , HSK , sax , więc odpowiem dajcie mi je to wam porównam (ocena wielce subiektywna) , bo co z tego że Tempo słyszałem w zeszłym tygodniu w 2 autach jak były to całkiem różne instalacje(samochody,klocki , jak i sama realizacja cięć ). Jak to porównać , jak u mnie leci to pod innym wzmacniaczem , radiem , że o samej aplikacji nie wspomnę . Tweeter wydaje się identyczny z Tempo (jak spotkam się z Tomkiem(pimpzabrze) , to je porównamy)

 

* przy innym ustawieniu tweeterów możliwe że L-pad nie byłby w ogóle potrzebny

 

 

PS: systemik jak się nim pobawię (podepnę go też dla testu pod samo radio) powędruje do samochodu mojej żony ...a to już naprawdę wyróżnienie dla jakiegoś klocka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...