Skocz do zawartości

miga wzmacniacz i światło w aucie


dlugi102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mozesz zostawic od karoseri ale przewody masz skandalicznie chude :hyhy: 16mm2 u mnie nie dawalo rady zeby wzmak 600wat zasilic i sie wylanczal od spadkow a jak masz mase 10mm2 do wzmaka 1000wat to szok wymieniaj czym predzej bo od spadkow mozesz sobie wykonczyc wzmaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko jeszcze, masę mam puszczoną do karoserii przewodem 10 mm, a plus mam 16 mm i z tego co widzę mam wszystkie przewody do wymiany :D masę mam puścić z aku czy tak zostawić jak jest ?

Może zacznij od początku, są instalacje w których nawet przewody o przekroju 50 mm² nie wyeliminują "mrugania" świateł. W takim wypadku najtańszym sposobem jest ich wyłączenie. Wyłączenie świateł może także spowodować, że wzmacniacz przestanie "mrygać".

Więc zanim zaczniesz coś jeszcze kupować -> zmierz :hyhy: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 mm mam założyć ?

 

[ Dodano: 2010-04-07, 19:34 ]

Mozesz zostawic od karoseri ale przewody masz skandalicznie chude :hyhy: 16mm2 u mnie nie dawalo rady zeby wzmak 600wat zasilic i sie wylanczal od spadkow a jak masz mase 10mm2 do wzmaka 1000wat to szok wymieniaj czym predzej bo od spadkow mozesz sobie wykonczyc wzmaka

 

 

czyli mam wstawić 25 mm kable ? czy grubsze ?

 

[ Dodano: 2010-04-07, 19:37 ]

a jakie powinienem mieć kable od wzmaka do skrzyni ? jeżeli głośnik dostaje max 1000 W a rms 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli głośnik dostaje max 1000 W a rms 500

 

 

Wez poczytaj dokladnie ta instrukcje bo wszystkie zrodla jak i typowe oznaczenie modelu (

BX-1000 D
co oznacza 1000wat przy 1ohm i tak samo w wielu Hifonicsach ) podaja ze wzmak przy jednym ohmie ma 1000wat znalazlem to na ampguts oraz testy tego wzmaka ( co prawda wedlug testow ma okolo 900wat ale to wiele nie zmienia )

 

 

Co do kabli to taka jak waski pisze 35mm2 plus 35mm2 minus sub 2,5mm2 starczy ale oczywiscie mozesz dac dla spokoju 4mm2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusowy dał bym 35mm . Masę , jeśli jest w okolicy 1.5 metra można by da 25mm ale ten metr nie zrobi dużej różnicy w cenie i dla swietego spokoju można dać także 35mm. Od wzmaka do skrzyni 2,5 mm styknie.

Nie, metr, a dwa.

 

Pierwszą rzeczą o której ludzie zapominają biorąc masę z budy, to dołożenie dodatkowego przewodu z aku na budę, żeby przekrój się zgadzał.

Co nam po odcinku 35mm^2 z budy do wzmaka, jak z aku na budę jest 16-20mm^2 seryjnie dane przez producenta, które ma zasilać osprzęt auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Miałem nie zabierać już głosu w tym wątku ale ...

1) Tegoroczny regulamin EASCA SQL przewiduje maksymalny bezpiecznik na kablu o przekroju 16 mm² o wartości 80 Amper -> czyli tyle ile jest na wzmacniaczu;

2) Z Pkt. 1 wynika, że jeśli pociągniemy kabel masowy od wzmacniacza do karoserii i od karoserii do ujemnego bieguna akumulatora oraz takim samym przewodem (16 mm²) połączymy alternator z dodatnim biegunem alternatora i masę alternatora z ujemnym biegunem akumulatora to:

- jeśli ja miałem rację to światła nadal będą przygasać;

- jeśli Wy macie rację nie będą przygasać światła i "migać" światełka na wzmacniaczu

 

.... prawda ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem temat od początku i jedyne co wywnioskowałem :

1) Autor nie ma zielonego pojęcia co to za miernik i jak się nim posługiwać;

2) Nie wykazuje chęci aby się tego nauczyć.

W związku z powyższym jedyne co można mu radzić to wizytę u dobrego elektryka samochodowego który ma pojęcie co robi i prawidłowo zdiagnozuje przyczyny.

PS

Nadal uważam, że nawet "łopatologicznie" (według mnie) napisany opis jak sporządzić bilans jest dla części osób zbyt wielkim wyzwaniem :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda... niestety... Uwazam ze w regulaminie forum powinien byc zapis ze przed zalozeniem takiego tematu nalezy dokonac odpowiednich pomiarow i wyniki w temacie zamiescic by nikt nie musial dopytywac sie po 10000000 razy ile V, jaki alternator, kable itp .. Autor otrzymal informacje czego ma szukac i co zrobic. Jesli nie bedzie chcial to trudno :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie ale wy się wymądrzacie, ja się znam na informatyce i przy chwili wolnego zabiorę się za mierzenie napięć, niestety nie mam takiej pracy jak niektórzy i czasowo jestem ograniczony więc po co takie głupie dogadywania, dziękuje za pomoc i będę działał po to są takie fora żeby pomagać zielonym, a nie wzajemnie sobie jechać :P wogule porażka co niektórzy niech się nauczą kultury w necie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie ale wy się wymądrzacie, ja się znam na informatyce i przy chwili wolnego zabiorę się za mierzenie napięć, niestety nie mam takiej pracy jak niektórzy i czasowo jestem ograniczony więc po co takie głupie dogadywania, dziękuje za pomoc i będę działał po to są takie fora żeby pomagać zielonym, a nie wzajemnie sobie jechać :P wogule porażka co niektórzy niech się nauczą kultury w necie

 

Pokaz mi miejsce w ktorym ktos po Tobie jedzie i zachowuje sie niekulturalnie !! Przeczytaj caly temat jeszcze raz i przelicz ile razy ktos Cie o cos pyta by bezinteresownie udzielic Ci pomocy ktorej oczekujesz lub prosi Cie bys cos przeczytal a Ty nic ! Informatyka to Twoj konik, tak? To maly, banalny przyklad. Napisalem program w C++ wykonujacy szybka transformacje Fouriera na wczytywanej probce dzwieku. Program nie dziala..Ratynku!! Pomocy!! Jestes mi w stanie pomoc?? :P

 

I tak - wlasnie teraz po Tobie jade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nie widzę algorytmu żadnego

 

Wlasnie! Tak samo brzmia dla nas Twoje dotychczasowe informacje w tym temacie... Nie da sie na odleglosc stwierdzic pewnych rzeczy bez odpowiednich "danych". Rozumiem ze nie masz czasu i nie znasz sie na tym, ale wlasnie dlatego zostales poproszony by zapoznac sie z pewnymi sprawami bys mial swiadomosc co w ogole robisz i jak to mozesz zrobic. Kazdy chce jakos pomoc a to ze w miedzy czasie trwa jakas tam dyskusja to normalne i nikt sie nie wymadrza po to by Ciebie "zgnebic".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie rozumiem tego zboczenia na tle kabli..

ziomek ma blaupunkta gta4 mkII podpiętego kablami 3 mm^2 i nie ma mowy o jakichkolwiek spadkach napięcia nawet przy sprawdzaniu mojego CP sonica (gdy wzmacniacz był ustawiony na max)..

od czego to jest uzależnione że niektórym przy kablach 20mm^2 na podobnych wzmakach gasną światła i innego typu fiki miki wystepują a jemu nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blaupunkta gta4 mkII

 

Do "mocarnych" to on nie nalezy :P

 

od czego to jest uzależnione

 

Od poboru pradu. Fizyka sie klania i prawo Ohm'a

 

ok nie należy do mocarzy- nie da się zaprzeczyc, ale na forach polecili by mi kable co najmniej 10mm^2 a jak bym napisał że mam zamiar podłączyc go 3^2 to by jobla dostali i nazwali mnie durniem. Histeryzowali by że nawet mi wzmacniacz nie odpali.

 

tak ogólnie to nie trafiłem w temat :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochod to dos specyficzne srodowisko - do dyspozycji mamy tylko 12 - 14 Volt i doslownie kazdy mV sie liczy http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif Dlatego trzeba robic wszystko by jak najmniej tego pradu zmarnowac - zwlaszcza ze przy tak niskim napieciu wystepuje wysokie naterzenie co niestety sprzyja "uciekaniu" pradu ... Dla jednych 0,5V to zaden spadek, dla innych to kilkadziesiat cennych Watow i decybeli :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie rozumiem tego zboczenia na tle kabli..

ziomek ma blaupunkta gta4 mkII podpiętego kablami 3 mm^2 i nie ma mowy o jakichkolwiek spadkach napięcia nawet przy sprawdzaniu mojego CP sonica (gdy wzmacniacz był ustawiony na max)..

od czego to jest uzależnione że niektórym przy kablach 20mm^2 na podobnych wzmakach gasną światła i innego typu fiki miki wystepują a jemu nie ?

Nie do końca :

1) Przy przepływie prądu zawsze występują spadki napięcia gdyż nie ma jeszcze nadprzewodników :P ;

2) Jeśli znasz długość tych przewodów i prąd płynący to mogę Ci to dokładnie policzyć (jeśli to są kable miedziane) ;

3) Nie napisałeś jak miałeś wysterowane wzmacniacze, gdyż można je ustawić tak aby oddawały tylko nieznaczną część mocy przy do końca "podgłośnionym" radioodtwarzaczu ;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podepnę się pod temat.

 

Pozbyłem się starego suba i wzmaka bo za śmieszne pieniądze wziąłem

 

skrzynie zamkniętą z Pioneerem Ts307 D4 400 W RMS spiętego na 2 ohm

 

Wzmaka peiying PY-2H30R

Moc maksymalna: 1200 W

Moc RMS dla 4 Ohm: 2 x 200 W

Moc RMS dla 2 Ohm: 2 x 300 W

Moc RMS mostek 4 Ohm : 500 W

Minimalna impedancja głośnika: 2 Ω

Wiem ze ten sub nie jest kto wie jakim cudem ale jest w miarę mocny i wydaje mi się ze wystarczy pod ten głośnik.

 

Stare kable mam przekroju 8 mm. Plus puszczony od aku 64Ah w oplu corsie 1,4 benz, altek 55A, a masa podpięta pod kanapą. I tak jak

w temacie jak podkrece to swiatła przygasają w rytm basu, obrotz silnika faluja, a muzyka gra stabilnie. Mam tez wrazenie ze na wyłączonym silniku gra lepiej a jak jade to nie ma takiego cisnienia.

Prad ladowania to 14,4V a jak dam muze na full to spada na 13V.

 

I teraz pare pytań:

1. Czy 15mm^2 wystarczy na plus i mase i czy masa moze byc podpieta pod obudowę i czy to pomoże w tym temacie.

2. Czy ten altek nie jest za slaby??

 

 

Wiem ze skrzynia jest za duża na ten głośnik bo ma około 60L i pytanie poza konkursem czy ktoś by się podjął zrobienia skrzyni pod ten głośnik i żeby doradził czy ma być zamknięta czy BR bo marzy mi się szczelina aby nisko schodził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...