Skocz do zawartości

miga wzmacniacz i światło w aucie


dlugi102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No i juz sie troche wyjasnilo kabel masu chudy a przedewszystkim chudszy niz kabel + , ale tak ogolnie to napisz jaki dokladnie jest jeden jak i drugi kabel bo dla jednego 8mm2 to gruby kabel a dla innegro 75mm2 i napisz jeszcze jakie moce wchodza w gre ( jak mocny wzmak jest zasilany tymi kablami )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hifonics Brutus BX1000D

Class D Mono amplifier

1 x 250W @ 4 ohms

1 x 500W @ 2 ohms

1 x 1000W @ 1 ohm

Fuse: 80A

 

Jezeli to o tym piecu mowimy to glosnik sotaje teraz okolo 1000wat RMS wiec tutaj juz troche uwagi trzeba poswiecic na zasilanie a ty nadal nie piszesz jakie masz te kable wiec ciezko jest ci pomoc , + i - maja byc tej samej grubosci i w tym przypadku 35mm2 to minimum , sprawny alternator ale tu tez sie nie chwalisz jaki masz altek albo chociaz jakiego dokladnie opla

 

[ Dodano: 2010-04-06, 18:36 ]

Swoja droga strach sie bac ze po ulicach jezdza auta ze wzmakiami 1kW i instalacjami robionymi przez ludzi ktorzy nawet nie wiedza jaka maja moc na wzmaku kable na chybil trafil dobrane , moze jeszcze bralk bezpiecznika o zgrozo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjj ciezko z ciebie wyciagnac wazne info piszesz jakie autto ale pomijasz silnik czy benzyna czy diesel i pojemnosc bo to po tym mozna wywnioskowac jaki altek.... ale nie wazne , Jezeli twoje kable to nie 35mm2 to wymien na takie , wyrownaj plus i minus , najlepiej zrob jakisz szybki pomiar spadkow chociaz jezeli wychodziles z zalorzenia ze masz tam 500wat mocy to pewnie i instalacja nie jest przygotowana na dwa razy wiecej mocy

 

[ Dodano: 2010-04-06, 18:42 ]

To sa dane z ampguts

Hifonics Brutus BX1000D

Class D Mono amplifier

1 x 250W @ 4 ohms

1 x 500W @ 2 ohms

1 x 1000W @ 1 ohm

Fuse: 80A

 

Ale poszukam instrukcji zeby ja obadac choc ampguts jest juz dla mnie niezlym wyznacznikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nic nie da to trzeba by sprawdzic bilans energetyczny bo jezeli pradu w ukladzie brakuje to kondensator jest strata pieniedzy , bo on tylko moze ustabilizowac napiecie ale z pustego nie naleje ale z pewnoscia jak zrobisz dobre kable 35mm2 to problem albo zniknie kompletnie albo bedzie sie tylko uwidacznial jak dasz ostro w palnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakra już głowa mi puchnie od tego :D

 

[ Dodano: 2010-04-06, 18:55 ]

to jest napisane w instrukcji wzmaka

 

AUSGANGSLEISTUNG RMS 13,8 V

Watt an 4 Ohm 1 x 225

Watt an 2 Ohm 1 x 350

Watt an 1 Ohm 1 x 500

 

AUSGANGSLEISTUNG MAX. 13,8 V

Watt an 4 Ohm 1 x 450

Watt an 2 Ohm 1 x 700

Watt an 1 Ohm 1 x 1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak się dzieje gdy pakuje się poważne sprzęty do auta na chybil-trafił i puszcza instalke na oko i odp***l :D Napisz najpierw ile mm kw maja te kable i jakiej są długości, gdzie podlaczona jest masa i jak przygotowany ten punkt masowy,jaki dokładnie masz silnik lub jesli wiesz to ile amper może dać alternator. W miedzy czasie poczytaj post Grzegorza1969 w temacie kolegi Ery dotyczącego bilansu energetycznego oraz podwieszony temat kable kable kable.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że wbijam się w temat ale odpowiedź na moje pytanie może być także przydatna dla kolegi. Mam dwa wzmaki w aucie (helix B4 i sinuslive sla 1500) helixa zasilam kabelkiem 20mm2 a sinuslive dopiero podepne przewodem 35mm2. I takiej samej grubosci przewody (jedej juz jest) bedą puszczone jako masa do napinacza pasów. Kupiłem już także klemy dla plusa i minusa. Pytanie moje brzmi czy muszę puszczać masówkę z aku do karoserii? Jeśli tak to jak to zrobić? Pozrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...