Skocz do zawartości

Czy można sprawdzić miernikiem wzmacniacz?


juby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

 

 

Zaglądam często na te szpery, czy wystawki, które przyjeżdżają z de i napotykam wzmacniacze i głośniki.

 

No i czy w ogóle da się sprawdzić miernikiem wzmak? Czy nie jest zjarany i czy końcówki są sprawne.

 

Najlepiej jest podłączyć w aucie, ale na to za bardzo nie ma czasu, bo takich sępów jak ja jest sporo (jakieś cztery tygodnie temu koleś śmignął mi sprzed nosa jbl gt200 za 80zł...)

 

Jeszcze jest opcja zabrania za sobą małego aku 12v, mp3 z kablem i przejściówką z "dżeka" na rca i jakiś głośnik. Ale do tego przydałaby się dodatkowa para rąk...

 

P.s.

Przeglądałem forum w poszukiwaniu podobnego tematu i mam nadzieję, że nie było nic takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, bez podłączenia się nie przekonasz.

 

Najlepiej wiedzieć co warto brać i czasem zaryzykować. Na takich wystawkach czasem można znaleźć ciekawe sprzęty, tylko trzeba siedzieć w temacie

 

 

Tego się obawiałem...

 

Nawet się orientuję, co można wziąć :serce: Np jak zobaczyłem wzmak jbl gtq400 (wręcz rarytas) i jak gość powiedział 50 zł za niego, to nawet się nie targowałem :serce: Ale przy RF Punch HX2 15'' stargowałem się z 120 na 60 zł :serce:

 

Ale są takie klocki, które jak są sprawne, to można wziąć, bo się opyla. Gorzej, jak trzeba je jeszcze naprawiać. I to jest ten ból...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosnik można potraktować miernikiem żeby sprawdzić czy cewki nie upalone.

 

I tutaj, hmm, jest problem.

 

Mam Zeusa ZX 1014. Na miliard % jest spalony, bo aż słychać, jak cewka jest w częściach... A pokazuje 3.6-3.7 ohma :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jezeli chodzi o piece to zgodze sie w 100% bo uszkodzony mozna dorwac czasem za grosze i naprawa moze byc nie droga, ale czasem naprawa moze okazac sie tez drozsza niz sam piec najlepiej miec znajomego ktory w tym siedzi to przynajmniej nie wcisnie kitu ze nie wiadomo co wymienial i nie skasuje duzo. obecnie dalem do naprawy znajomemu hifonicsa 1000RMS przy 1ohm, wlaczac sie wlacza, dioda zielona swieci a nie gra wiec mysle ze drogo nie powinno kosztowac, jak by co to opisze pozniej w tym temacie co bylo walniete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jubyV8, może klej trzymjący cewkę na karkasie puścił i cewka ociera, ale nie jest przerwana

 

Możesz mieć rację... Generalnie nie będę się za to brał, bo jeszcze zepsuję... A tak na marginesie, to za tego zeusa z skrzyni bandpass (zs-10bp) dałem 70 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupno uszkodzonych głosników to dosc sliska sprawa... Placisz 70zł za suba, naprawa to tez ok 70-150z zł + 2x wysył i masz suba któy był naprawiany i raczej nie sprzedasz go za tyle ile sprawna uzywke...

 

Chyba ze jest to helon 12 albo cos co jest warte reconu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze jest to helon 12 albo cos co jest warte reconu...

 

Albo RF 15" :D

 

[ Dodano: 2010-04-02, 12:45 ]

Zdecydowanie polecam pocwiczyc na jakims alpierdzie... Tez mam opory przed rozbiórka, mam tu chłopka który to robi tanio i dobrze wiec nie podejmuje sie bo szkoda ryzykowac... Ale juz nie raz mnie korciło :zly:

 

Też wolę komuś dać taki temat i zapłacić, niż narobić sobie szkody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zacząć od tonsili , tanie części mają :

cewka około 5-10 zł

membrana z górnym zawieszeniem 5-10 zł

dolne zawieszenie 2-5zł

czyli za maksymalnie 25 zł robimy mu recona ;P

 

[ Dodano: 2010-04-02, 12:48 ]

jubyV8, daj jakieś foto głośnika

 

I wszystko sklepisz butaprenem bo testowego tonsila przetrzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo RF 15" :]

 

 

Zalerzy jaki model bo RF 15' jakies punche bywaly na allegro za 100-150zł sprawne , wiec jak uwazasz ze zakup takiego glosniczka uzkodonego za powiedzmy 50zł to taka okazja to nie sadze bo zapewne wyjdzie ci drozej niz takiego upolowac na aukcjach..... Kolejna sprawa ze ceny wielu uzywanych glosniczkow sa zanizone przy odsprzedazy i ciezko je sprzedac jezeli nie sa to JBL itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo RF 15" :]

 

 

Zalerzy jaki model bo RF 15' jakies punche bywaly na allegro za 100-150zł sprawne , wiec jak uwazasz ze zakup takiego glosniczka uzkodonego za powiedzmy 50zł to taka okazja to nie sadze bo zapewne wyjdzie ci drozej niz takiego upolowac na aukcjach..... Kolejna sprawa ze ceny wielu uzywanych glosniczkow sa zanizone przy odsprzedazy i ciezko je sprzedac jezeli nie sa to JBL itp.

 

HX2 na papierowej membranie, 2kW. Chcesz foto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sanders156 napisał/a:

jubyV8 napisał/a:

Albo RF 15" :]

 

 

 

Zalerzy jaki model bo RF 15' jakies punche bywaly na allegro za 100-150zł sprawne , wiec jak uwazasz ze zakup takiego glosniczka uzkodonego za powiedzmy 50zł to taka okazja to nie sadze bo zapewne wyjdzie ci drozej niz takiego upolowac na aukcjach..... Kolejna sprawa ze ceny wielu uzywanych glosniczkow sa zanizone przy odsprzedazy i ciezko je sprzedac jezeli nie sa to JBL itp.

 

 

HX2 na papierowej membranie, 2kW. Chcesz foto?

 

 

Nie potrzebujje foto znam ten glosnik , jak malo za niego dsales to ja bym go oddal w rece specjalisty zaplacil swoje ale mial pewnosc ze klasyk sie odrodzi a nie ponownie rozpadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...