Skocz do zawartości

Morel Elate 2 czy 3 - way


Ambr27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku witam wszystkich forumowiczów. A teraz wracam do tematu mam okazje kupić w bardzo dobrej cenie 3 zestawy przednie Morela Elate 2 lub 3 way ewentualnie HYBRID OVATION II o tym ostatnim cos tam wiem natomiast o elate mało danych w sieci bo tylko na tym sie opierałem i tu kieruje do was kilka pytań, czy warto wydać wiecej bawić sie w pasywny system 3 way bo tylko taki rodzaj podłączenia biorę pod uwagę czy pozostać przy tradycyjnym zestawieniu 2 way. Następna sprawa jaki pod jaki gatunek lub rodzaj muzyki zbudowany jest model elate i co możne zaoferować? i chyba moja ostatnia wątpliwość czym zasilic wymienione zastawy bo po danych to mocne sytemu które pewnie potrzebują mocy?? na wzmacniacz jestem w stanie wydać 2 tys(4 kanały) możne być używka cala reszta przygotowana pod sys. 2 way ale jesli warto to moge jeszcze dokonać zmian. Będę wdzięczny za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup 3 way z serii Elate i zasil dwoma kanałami woofer i dwoma średniak+tweeter. Zwrotka jest fabrycznie do tego przystosowana, więc nie będziesz musiał kombinować. Oczywiście potrzebny jest solidny montaż tych głośników, aby zagrały tak jak należy.

A za 2 tys. można kupić naprawdę PORZĄDNY wzmacniacz do tego zestawu. Chyba, że lubisz eksperymentować i osiągać nowe szczyty w CA to możesz kombinować z dwoma wzmacniaczami etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wskazowki kurcze myslalem ze dam rade jeszce z tej 4 kanalowki sub. napedzic bo tak bede musial 2 piecyk kupic do suba. chyba ze jakis 4 kanalowiec ktory da rade napedzic przod i tyl cale jesli to koniecznosc i musza byc 2 piece to czeka mnie dodatkowa robota wymiana kabli itd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A co powiecie na DLS A7 i podłączyć aktywnie tylko czy to nie za malo mocy będzie na Elate? a możne cos innego pod ten wzmacniacz dopasować bo w sumie jeden piec i nie musze kupować drugiego... tylko jak to jest z tymi wacikami jedni mówią ze potrzeba ich więcej by mieć pełną kontrole nad głośnikiem inni ze nie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem wiele dobrego o tych helixach ale więcej o morelach:) nie wiem jak w przypadku moreli ale helixy przy cichym słuchaniu muzyki nie sa juz tak rewelacyjne i muszą byc dobrze zasilone ale to tylko czyjeś słowa nie miałem okazji sie przekonać. Bylem w pewnym zakładzie i powiedziano mi tak ze przy 3 way tylko full aktiv.. i musi to ktos umieć dobrze zamontować i zestroić a na to mnie nie stac niestety bo oprócz usług typu mont dochodzi jeszcze zakup pieca do zasilenia suba i właśnie tam polecono mi isc w 2 way aktywnie i poszukać jakiegoś multikanalowca a jest ich kilka na rynku Audison Dls Genesis czy u-Dimension i dobrac do nich zestaw przedni polecono mi woofery kilku firm właśnie wspomnianego morela, focala lub dls-a do nich tweetery Morel MT-23 lub DLS Iridium albo Nobelium ja wylukalem wlasne tego A7 lub genesisa profile 5 audisona miałem i odpada.. panowie pomocy bo nie ogarniam tego:) chce kupic wszystko okazyjnie wiec trudno sprawdzić tak wiele klocków w jednym miejscu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie prawda że 3 drożny to tylko aktywka, często stosuje się podział aktywny dół-środek i pasywny środek-góra

2. Dlaczego porównujesz A7 i Profile'a to nie ta półka brzmieniowa i którego Audisona miałeś?

3. Jeśli chodzi i system 2 drożny to ja wolę pasywkę, ale to czysto subiektywne i wynika tylko i wyłącznie z pobudek brzmieniowych, tak więc jak możesz to sobie porównaj - to będzie najlepsze dla twoich uszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam do kombinacji z systemami 3-way. Wcale nie jest tak strasznie ciężko tego zestroić, nawet pasywnie (fakt, że w zrotkach grzebie nie od dziś, ale filtry do 3-way zazwyczaj proste 6dB/oct wystarczają). Jak dorwiemy dobrego średniotonowca, to nawet z gorszym tweeterem i wooferem zagra to bardzo dobrze, bo ten pierwszy można uciąć odpowiednio wysoko, a woofer odpowiednio nisko wykorzystując najlepsze co ma każdy z przetworników do zaoferowania.

Ja spróbowałem i wiem, że do 2-way już nie wrócę i za niewielką kasę mam granie, za które musiałbym wydać z kilka razy więcej, żeby uzyskać ten sam efekt na jakimś firmowym 2-way. A może być jeszcze lepiej :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He jak chcialem podlaczyc pasywnie to mi odradzali i namawiali na aktywke a tu znow inni odwrotnie...) a do 3 way poprostu nie wydolam z kasa no chyba ze zrobic tak jak kolega pisal woofer odzielnie i sreniak z tweeterem pasywnie? mialem Audison SRx 4 no to teoretycznie czy ktorys z wymienionych elemontow zestawu przedniego nada sie do 3 way
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

1) Porównujesz najniższe seria Ausisona (SRx) , Genesisa (Profile) z najwyższą serią DLS-a A chociaż wszyscy oni znają się tak samo dorze na robieniu sprzętu CA i najniższe serie tworzą aby przekonać do siebie maluczkich do kupowania ich droższych (i lepszych) wzmacniaczy;

2) Co do tego, że głośniki szczególnie o wyższych mocach nie grają od zera przekonałem się na CAC -> po zmianie z fabrycznych Audax-ów które pod radiem miały bas na Axton-a przy małej głośności w ogóle nie było basu ale ... tak jest z każdym głośnikiem, gdyż zaczynają one grać swoje od około 20 % mocy znamionowej (przede wszystkim woofer-y);

3) Co do pasywnych zwrotek to :

a) Albo posłuchaj Ukashec-ka (kurcze trudno się odmienia :rotfl: ), którego podziwiam , za to że próbuje i dzieli się swoją wiedzą z innymi na forach i próbuj sam zrobić zwrotki ;

:hyhy: Albo posłuchać rady Hellsin-a i dać to zrobić zawodowcom (aby nie było niedomówień uważam, że jeśli Ukashec ma odpowiedni sprzęt pomiarowy to dzięki już nabytej wiedzy też możliwe że zrobił by Tobie dobre zwrotnice pasywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He jak chcialem podlaczyc pasywnie to mi odradzali i namawiali na aktywke a tu znow inni odwrotnie...) a do 3 way poprostu nie wydolam z kasa no chyba ze zrobic tak jak kolega pisal woofer odzielnie i sreniak z tweeterem pasywnie? mialem Audison SRx 4 no to teoretycznie czy ktorys z wymienionych elemontow zestawu przedniego nada sie do 3 way

Nooo z tym SRx'em to przesadziłeś :) a co do reszty to z aktywką jest łatwiej ale czy lepiej .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra możne tak az tak wielkim audiofilem nie jestem wiec moze zostac przy pasywce dobrać jakieś wooferki + tweetery wystrugać zwrotki i dac sie wygrzać sprzętowi wtedy ocenić czy to jest to jeśli nie to isc dalej np w 2 lub 3 way aktywnie.. srx miałem kiedyś to bylo dawno i juz o tym zapomnialem:D wszystkim dziekuje za pomoc i udzial w debacie chetnie przeczytam i wezmę pod uwagę każdą wypowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...