Skocz do zawartości

Wejscie USB w radiu.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dysk 2,5" powinien mieć wystarczającą ilość energii z portu USB. Ja podłączałem mojego SSD do radia tylko wtedy miałem system plików ntfs na dysku to wywalało radio errora, zmieniłem teraz an FAT32 ale jeszcze nie sprawdzałem czy teraz ruszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o to czy radio odczyta pliki.

 

[ Dodano: 2010-02-12, 11:32 ]

Dysk 2,5" powinien mieć wystarczającą ilość energii z portu USB. Ja podłączałem mojego SSD do radia tylko wtedy miałem system plików ntfs na dysku to wywalało radio errora, zmieniłem teraz an FAT32 ale jeszcze nie sprawdzałem czy teraz ruszy.

 

Jak sprawdzisz to proszę o podpowiedz, czytałem że dysk musi być sformatowany na FAT32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w NFTS- chyba nie przekręciłem nazwy- i pendriva łapie mi czasem za 2-3 razem, czasem odrazu. Nie wiem, czy pojemność za duża, czy system plików. Radyjko to Clarek DB288RUSB, pendrive to Kingston DataTraveler 4GB. Na radyjku wyskakuje mi Error 7. Miał ktoś taki problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wogole jaka pojemnosc bedzie ten dysk??jezeli cos wiekszego to nie wiadomo czy radio obsluzy taka pojemnosc...

 

Nad pojemnością się jeszcze nie zastanawiałem, raczej nie chodzi o wielkość dysku ale o ilość plików,

Problem może leżeć w zasilaniu, Pen pobierają o dużo mniej prądu, będę musiał sprawdzić jak to działa i dorwać od kogoś jakiś dysk twardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej formatowac na FAT32. Do zastosowan na pendrivach i dyskach przenosnych sprawdzi sie najlepiej gdyz funkcje np. indeksowania nie sa i tak wykozystywane, a mozna uniknac wlasnie problemow z czytaniem przez niektore radia.

 

W razie problemow z zasilaniem z radia mozna wpiac miedzy radio a dysk aktywnego huba USB , czyli maly rozdzielacz do ktorego mozna podpiac zewnetrzne zrodlo zasilania. Trzeba tylko sprawdzic jakim napieciem mozna tego huba zasilic. W razie czego prosty stabilizatorek na np LM7809 powinien zalatwic sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o to czy radio odczyta pliki.

 

[ Dodano: 2010-02-12, 11:32 ]

Dysk 2,5" powinien mieć wystarczającą ilość energii z portu USB. Ja podłączałem mojego SSD do radia tylko wtedy miałem system plików ntfs na dysku to wywalało radio errora, zmieniłem teraz an FAT32 ale jeszcze nie sprawdzałem czy teraz ruszy.

 

Jak sprawdzisz to proszę o podpowiedz, czytałem że dysk musi być sformatowany na FAT32.

 

Sprawdzaliśmy dziś z majes-em dysk SSD (sformatowany w FAT 32) i pod Alpinką CDA-9884R działał bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, ale jedno ale, dyski SSD są dość drogie to już bym wolał kupić pendraiva i mieć pewność że po jakimś czasie nie za szwankuje elektronika w takim dysku, tak przynjmniej twierdzi mój znajomy informatyk chociaż nie miał z taką konfiguracją do czynienia,

Dysk SSD 32GB to koszt około 500zł, pendraiv 32GB-od 150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w aucie mam już 1,5 roku 8Gb pendraiv podłączony pod Cda 9886r i nie ma z nim żadnych problemów, raz nawet miałem od znajomego 40Gb dysk 2,5 cala podłączony z ciekawości i nie miał problemu żeby ruszyć Ale nie sprawdzałem czy widzi wszystkie foldery tylko tak co parę przeskakiwałem i wszystko było ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podłączałem do swojego sony cdx gt828 dysk 2,5 80 gb i nie miałem problemów z zasilaniem. Podłączałem różne dyski i u mnie tak jak w laptopach było, jeżeli działał tylko w laptopie pod napięciem z portu USB to i w radiu. Jedyny mankament jaki zauważyłem to taki, że jak przegląda się piosenki to radio nie zdążało odczytać wszystkich danych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...