Skocz do zawartości

Golf IV-> porzadny przod


hijacker4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

 

Mam do Was pytanie odnosnie przednich drzwi w aucie vw IV (3drziowe). Nosze sie z zamiarem zamontowania w nim porzadnego przedniego systemu zeby gral glosno i pieknie aby sie nie chcialo wysiadac z auta. Co mi doradzicie koledzy ? Tak troche patrzylem i zastanawiam sie nad MDS06 + jakies konkretne tweetery do tego... zasili to prawdopodobnie wzmacniacz Alpine MRV-F407 o ile pamietam to ma 2x100 rms przy 4ohm..

 

Radyjko jakie posiadam to Alpine 9886.

Do tego wygluszenie drzwi.

 

Teraz mi powiedzcie czy te mds'y zapakuja sie w drzwi w taki sposob ze wsyzstko po zlozeniu bedzie wygladac jak oryginal ? ze zostana oryginalne maskownice itp.. Czy taka Alpin'a poradzi sobie dobrze z tymi mds? Moze polecacie cos lepszego do napedzenia tego?

 

Na calosc sprzetu czyli: woofery, tweetery, wygluszenie, zwrotnice, wzmacniacz... posiadam +- 2tys zl...

 

Tak wiec pomocy Audio Maniacy :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasili to prawdopodobnie wzmacniacz Alpine MRV-F407 o ile pamietam to ma 2x100 rms przy 4ohm..

 

Tak ale w mostku, po co mostkować?

Lepiej zrobić na nim bi-amp czyli osobno tweetery i MDSy.

W tej cenie Alpinka gra przyzwoicie, miałem ją i z przodem radziła sobie bardzo dobrze, dużo lepiej od niektórych dużo droższych pieców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

massiv88, no wlasnie nie wiem tylko tak napisalem z tym mostkiem, jakie tweetety proponowalibyscie do tego ? co musialbym w sumie kupic i jakie przyblizone koszty. Owa Alpine juz posiadam tylko wlasnie nie wiedzialem czy ja wykorzystam

 

MOglibyscie podac przyblizone koszty wygluszenia drzwi, zakupu tych mds, zwrotnic tweeterow itp? wszystko montuje i wygluszam sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaką kwotą dysponujesz.

Kolega z forum ma u-Dimension ProX T2 na aukcji które właśnie grały w zestawieniu z MDSami o ile się nie mylę

 

MOglibyscie podac przyblizone koszty wygluszenia drzwi, zakupu tych mds, zwrotnic tweeterow itp? wszystko montuje i wygluszam sam

 

MDSy są na forum w kwocie 300zł, miałem kupować od forumowicza ale się rozmyśliłem.

Drzwi hmm.. zależy jaka furtka ale zawsze te 2-3 opakowania po 8 arkuszy paka VIBROPLASTA M1 schodzi. Jedna paka to 130zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuuudlaty, co polecasz do mds ? uzywki wchodza w gre

 

[ Dodano: 2010-01-31, 11:47 ]

Ewentualnie co polecacie oprocz tych MDS, tak zeby ten system przedni potrafil takze kopnac;) bo z subwoofera aktualnie rezynguje na jakis czas...

 

Co do wzmacniacza mysle moze by mi sie udalo kupic Signat Ram 2 Mark II podobno 4x90 rms , to by wystarczylo zeby gralo w bi-amping?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Signat Ram3 MK2 nie radził sobie z MDSami a jest mocniejszy od Ram2.

Jak robisz autko pod siebie to radzę na początek kupić coś pokroju Audisona Vr209, Sony XM10020 czy nawet takiego Audisona jak miałem czyli Lr132 pod woofer i dalej kupować różne piece i testować.

Ja od siebie mogę rzucić Helixa H500. Bardzo dobrze sobie radził z tym wooferem(pomimo 60W) w poprzednim aucie a i tweetery grały bardzo fajnie. Zostaje jeszcze jeden kanał na jakiś nieduży subwoofer.

Również wartym zastanowienia się może być stary ale jary Soundstream. Miałem takiego który posiadał 4x30W i MDSy pod tymi 30W grały lepiej niż pod wspomnianym wcześniej Ram`em3 ze 150W na pokładzie.

Co do tweetera to musisz szukać takiego który zagra od niskiego pułapu. ProX T2 na pewno jest takim głośnikiem. Myślę że źródło które masz powinno w miarę ożywić ten tweeter bo dla mnie jest on ospały (pod clarnetem i M1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze na ceny proponowanych wzmacniaczy to przekraczaja one nawet budzet ktory posiadam na sprzet w calosci;) np taki helix ponad 2tys zl...

 

A moze macie jakies inne woofery godne polecenia? zalozmy ktore by napedzila ta Alpine ktore posiadam.. nie wiem czy warto laczyc w bi-amping moze ktos sie wypowie? chodzi mi zeby z tych wooferow wydobywal sie takze dobry kick. czy tylko te mds-y sa w takiej cenie najlepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLS R6A powinny też zagrać. Myślę że nawet Alpinka twoja sobie poradzi. PS radziła sobie lepiej niż 75W Audisona i grała nie dużo gorzej niż 150W od V12 MRV 1000 Wczoraj testowałem KACa 921 który ma 100W RMS na kanał i nie czuję różnicy między nią a Alpinką T500 która grała podobnie do twojej F407 :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

massiv88, a moze polecisz jakis wzmacniacz mozniejszy od tej alpiny? jak wiadomo jej cena 300-400 zl moze cos w tym przedziale sie uda godnego znalezc ? chociaz watpie

 

odnosnie juz tych dls... czy najlepiej jakbym kupil caly zestaw odrazu ? czy np same woofery pozniej do tego tweetery czyli u-Dimension ProX T2.. i to podlaczyc w BI-amping pod ta moja alpine? rozumiem zwrotnice juz nie beda potrzebne jesli pojdzie w Bi-amp. ? jest jakas wyczuwalna roznica w takim podlaczeniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze polecisz jakis wzmacniacz mozniejszy od tej alpiny? jak wiadomo jej cena 300-400 zl moze cos w tym przedziale sie uda godnego znalezc ? chociaz watpie

 

Dogodniej by było szukać dwóch pieców, oddzielnie na woofery i na tweetery. Szukaj w używkach starszych Alpine'a bądź XMy. Na woofery bym dał coś pokroju V12 stki bądź KACa 921 o którym wspominałem a na tweetery hmm raczej XM może 6020.

 

rozumiem zwrotnice juz nie beda potrzebne jesli pojdzie w Bi-amp. ?

 

możesz ciąć na radiu pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W graniu jest duża różnica pomiędzy mrv-1000 a f407. A wykopu z f407 nie uzyskasz takiego jak z '1000 ... Do grania fajny piec, ale żeby był wykop z R6A w bi-ampie na f407 to chyba jaja .

 

Jako fan wykopu chyba zakupię też R6, chyba że będę miał wenę na przerobienie paneli aktualnych paneli pod mds'y. Ale planuje to zasilić konkretną elektrownią :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg-si, czyli podany tweeter jest ok no nie ? przejrzalem jeszcze raz dane odnosnie alpiny tej 407 i ona w mostku ma 2x160rms przy 4ohm... tak wiec mysle jakby ja puscic w mostku to juz by stykalo dla tych wooferow ? do tego jakas alpine np 3549 chyba ta ma po 100rms na kanal ( i pod to tweetry)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic bo takiego połączenia jeszcze nie słyszałem ani nie widziałem by ktoś miał.

W każdym razie R6 słuchałem i bardzo fajny woofer. Mniejszy a co za tym idzie łatwiejszy w montażu.

Co do innego tweetera. Jak szukałem takiego który grałby od dość małych częstotliwości to nie znalazłem innej alternatywy. Tutaj ktoś inny musiałby pomóc.

Oprócz mojego wiem że są/były jeszcze dwa auta z połączeniem MDS+ProX T2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a powiedzcie mi jeszcze, jakbym taki tweeter podlaczyl pod radio a te wooferki pod wzmacniacz ? bylo by kiepsko? ktos wczesniej pisal ze dla tweterow wystarczy 15 rms :niepewny: moje radio ma wiecej :niepewny:http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif nie wiem czy wtedy to mozna bylo by nazwac biamping no ale...

 

jakby sie to udalo uczynic i co za tym idzie nie musialbym kupowac dodatkowego wzmacniacza skusil bym sie pewnie jeszzcze na jakis subwoofer tym razem 10" moze Rockford HX2 albo cos z Re audio np se10-d2 i do tego jakis wzmacniacz rockforda albo Oriona 600D ...

 

moze podacie ewentualnie jakies inne propozycje na przod ? tak patrzylem po forum sporo osob poleca zestaw odseparowany U-dimension Element Comp 6... tylko juz jego cena w porownaniu do przedstawianych wczesniej nawet samych wooferow ma sie nijak... a co byscie o nim dobrego lub zlego powiedzieli ? da sie porownac w stosunku do wczesniej prezentowanych zestawow- skladanych ?

 

[ Dodano: 2010-02-01, 20:15 ]

a jeszcze mam pytanie odnosnie u-Dimension ProX T2 , czy pasuja one w standardowe mocowania na tweetery w vw IV ? siedza tam ori slynne jedwabne philips :wstyd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tos wczesniej pisal ze dla tweterow wystarczy 15 rms moje radio ma wiecej :niepewny::wstyd: nie wiem czy wtedy to mozna bylo by nazwac biamping no ale...

 

nic z tych rzeczy :niepewny:

tak patrzylem po forum sporo osob poleca zestaw odseparowany U-dimension Element Comp 6

 

To dużo niższa półka niż R6A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...