Skocz do zawartości

Eclipse 8445 vs Clarion 958 czy jednak 788 ??


dvd84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

poczatkowo chciałem koniecznie Eclipse, teraz czaje sie na tego DXZ958. I oczywiscie na koniec powraca mi temat nowego 788 :) wszystko w stanie igełki.

 

praktycznie ta sama cena, tu nowy sprzet a tu uzywka. Czy dzwiekowo jest duza przestrzen miedzy 958 a 788 ?? Jedno i drugie nadaje sie do aktywki (3way + SUB, niskotonowy i sredniak pod jednym RCA dzielone na wzmacniaczach, Alpine MRV-F305 i 505). Przedni zestaw glosnikow bedzie wymieniany wiosna/lato, narazie seryjne ;(

 

Pomijamy wyglad, obsluge i błyskotki Sprzedawcy mnie tu juz dusza i musze sie zdecydowac, a ja tu w miejscu stoje :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpisałem Ci juz na forum audiocaru, wiec nie bede sie powtarzał.......

 

jedno i drugie nadaje sie do aktywki (3way + SUB, niskotonowy i sredniak pod jednym RCA dzielone na wzmacniaczach, Alpine MRV-F305 i 505).

 

co do tego to bym polemizował i jakos nie potrafie sobie wybrazić jak masz zamiar to zrobić :rotfl:

 

Takie polaczenie ale bardziej bardziej na jednym kanale tw+mid (na zwrotce pasywnej) podłaczone pod jeden kanał, woofery, pod drugi, i sub pod trzeci (wiec nie do konca jest to pełna aktywka). Pełną aktywke 3 way + sub mozesz zrobic majac procka, np. Bit One'a nie wiem jak Alpine'owskie (bo sie nimi nie interesowałem) lub np. Clarion HX-D2 (tam tez jak bardzo rozbudowana zwrotnica i sa 4 wyjscia RCA dla głosnikow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clarek 788 ma od metra ustawień, jednak mnie rozczarował dźwiękowo, słuchałem dwóch aut na tym sprzęcie i było kiepsko, dźwięk bez dynamiki, jakby za kocem, zmiana na kenia 909 dała różnice b.dużą na plus sceny,dynamiki,szczegółów.Parę osób mi znanych miało podobne wnioski jeżeli Ci to pomoże.Ciekawym dla mnie dźwiękowo radiem jest Eclipse.Słuchałem go w systemie 3 way i scena szeroka i głęboka,szczegółowo,dynamika na dobrym poziomie, warto go posłuchać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno i drugie nadaje sie do aktywki (3way + SUB, niskotonowy i sredniak pod jednym RCA dzielone na wzmacniaczach, Alpine MRV-F305 i 505).

nie tak

każde pasmo pod jedną parą rca. W pełni rozdzielone aktywnie. A z rca woofera rozdzielisz sobie na suba i wytniesz go aktywnie na wzmacniaczu. Odpada ci kombinowaniem rozdzielenia średniaka od wysokotonowego pasywnie.

Ciekawym dla mnie dźwiękowo radiem jest Eclipse.Słuchałem go w systemie 3 way i scena szeroka i głęboka,szczegółowo,dynamika na dobrym poziomie, warto go posłuchać.

:rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tak

każde pasmo pod jedną parą rca. W pełni rozdzielone aktywnie. A z rca woofera rozdzielisz sobie na suba i wytniesz go aktywnie na wzmacniaczu. Odpada ci kombinowaniem rozdzielenia średniaka od wysokotonowego pasywnie.

 

lklukasz, tylko nie bierzesz pod uwagę że jak potnie częstotliwość na woofer to i taką będzie miał dostępną na suba, oczywiście to nie jest największy problem bo woofer będzie ciął dajmy na to na 50-60Hz więc pasmo dla suba zostaje ale jak skorzystasz z korekcji czasowej na woofery to i suba ci przestawi bynajmniej tak to mi zostało nakreślone bo sam tak chciałem zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno i drugie nadaje sie do aktywki (3way + SUB, niskotonowy i sredniak pod jednym RCA dzielone na wzmacniaczach, Alpine MRV-F305 i 505).

co do tego to bym polemizował i jakos nie potrafie sobie wybrazić jak masz zamiar to zrobić :?:

 

da rade :) P99R dawal rade w tej kombinacji, a wymienione radyjka maja mniej wiecej te same mozliwosci zwrotki i ilosc RCA wiec da rade :]

 

znaczy sie wybor padl na te radia poniewaz moge je miec od reki,sa w przedziale 800-1000, nadaja sie do aktywki i sa w bdb stanie. No i wiem ze :) ale chce miec to MP3 , jeszcze nie mialem takiego

 

[ Dodano: 2010-01-15, 19:14 ]

hey, ceny

DXZ958-850zl 2-3letnie

E8445-900zl, ale za to nieuzywane, stan nowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robox, oczywiście masz rację tylko trzeba jeszcze zmieniarkę, procek i co najważniejsze kupić takie w dobrym stanie. Co graniczy z cudem.

 

edit:

nawet jest ale niestety dłubane w środku i z kieszenią :)

http://www.allegro.pl/item877575037_alpine...wy_rarytas.html

 

 

Podpisujemy linki... regulamin sie kłania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lklukasz, z tego co piszesz to masz 7944 i nie sprzedajesz. Czyli można uznać, że koszt zakupu radia odpada. H700/H701 można mieć za około 1200 (w przeliczeniu) jak się poszuka i 1500 "od ręki". H600 są tańsze, ale nie do aktywki (jeśli ktoś chce jej używać) H600/H510 za około 800zł. Kabel optyczny kilkadziesiąt zł. Idzie to przeboleć. Szczególnie, że przy H700/H701 będzie możliwość pełnej aktywki 3way a to sporo. Dopiero HX D2 ma takie coś ale Alpinka ma zewnętrzny procek, bo ma swoje zalety. Później dopiero P9 a to raczej powyżej 2koła (często grubo).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja posiadam clarka 778 i jestem z niego zadowolony przed clarkiem miałem Alpine CDA9856R i moim zdaniem góra na clarku gra o niebo lepiej niż na tej alpinie. No może nie posiadam jakiś super głośniczków i nie miałem okazji jeszcze posłuchać jakiegoś dobrze zrobionego auta ale ten clark mi "narazie" jak najbardziej odpowiada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...