Skocz do zawartości

pliki FLAC a radioodtwarzacze alpine


1grzecho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak się zdarza że wytwórnie robią też pod rózne rynki różne wydania.Mnie jakoś przypadły do gustu u niektórych artystów wydania japońskie.A nasze podwórko i składanki typu RMF/Eska to myślałem na początku że coś z moim sprzętem nie tak - porażka dźwiękowa normalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

bardziej zaawansowane klocki tym mniej muzyki do słuchania niestety , ja to miałem jazdę swego czasu zmieniłem piece i chodziłem 2 tygodnie wkur..., myślałem że piec uwalony więc podpinałem po kilka razy poprzedni na którym wszystko było ok, nowy łapał przestery cuda nie widy. Masakra szukałem co to może być testowałem na jakiś składankach zet rmf -

Okazało się , że to wina płyty - ale co dziwnego na wcześniejszym wzmaku było ok.

 

Wzmak okazał się idealny ale na oryginalnej płycie.

 

A może wypowiecie się jakimi programami nagrywacie flac na wav a później na audio .

Testowałem bezpośrednio 2 programy Ashampoo Burning Studio 11 (bardzo prosty ) i Exact Audio copy - pierwszy mimo że uważany w eterze sprawdził się o wiele gorzej niż Exact

 

Exact wypala identycznie bez utraty jakości - ale mam obecnie z min problem działał sobie a teraz wyskakuje błąd podczas zapisu

 

Błąd wypalania Write blacks: Logical unit not ready, long write in progress nie wiem co jest stawiałem system i to samo. testowałem na innym kompie działa ok

Miał ktoś coś podobnego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Ashampoo wypalają i sobie chwalą nie mówię, że na forum natomiast ja uważam, że kiepski.

 

Powiedz mi w takim razie o EAC - co to za błąd ?? wcześniej wszystko działało idealnie.

Błąd wyskakuje nawet jak ustawię testuj w tym samym momencie co podczas wypalania. badałem wav - na innym kompie wypala to samo ta sama instalka ok.

I system taki sam od nowa postawiony, dziwne bardzo bo przecież działało.

 

EAC nie ma opcji aby z flac od razu wypalic//???

 

A dlaczego z flac na wav a potem na audio

Nie lepiej od razu flac do audio nagrać i nie jeszcze po drodze jakieś kompresje robić i utrudniać sobie życie

Buuurn i jest ok

 

(null)

czy to express burn?? jaka jest jego pełna nazwa potestuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej od razu flac do audio nagrać i nie jeszcze po drodze jakieś kompresje robić i utrudniać sobie życie

 

ekhm ktos tu cos pomieszal, wav to format nieskompresowany w przeciwienstwi do FLAC bedacego kompresja bezstratna

 

EAC polecam do konwersji Audio -> FLAC, w druga strone Easy CD-DA Extractor sobie niezle radzil, ale EAC tez ma chyba opcje wypalania audio prosto z flaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety jestem po przykrym doświadczeniu - miałem oryginalną płytkę U2 - przegrałem ją na flac na kompa, ory płytę pożyczyłem kumplowi, ale sądziłem że jej nie zobaczę już to nagrałem flaca na płytkę - słuchałem kilka dni, teraz oddał mi ory płytkę, wrzuciłem - i brzmi ona dużo lepiej (lepsza przestrzeń i powietrze). Więc kurde zmieszałem się co do flaca, a mam sporo w tym formacie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wszystko jasne, nie dosc ze konwersja na flac byla na odwal sie to i proces nagrywania tez na szybko

 

foobar nie jest jakims wybitnym ripperem (odtwarzacz bardzo dobry za to) w dodatku aby flac mial sens to powinno sie korzystac z profilu 8, najlepiej korzystac z EAC bo on przy ripowaniu ma jeszcze kompensacje napedu, a co do wypalania, to wypalac z minimalna predkoscia i najlepiej tez EAC albo Burrn o ktorym chlopaki wspominali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dodatku aby flac mial sens to powinno sie korzystac z profilu 8

 

Hmm niewiem, z tego co testowałem 1vs8 na kompie w domu - a mam lepsiejszy sprzęt niż w aucie, to wyszło mi że im mniejszy tym lepiej - ale plik większy, więc optimum dałem 4.

 

16x - mniej nie mogłem ustawić na tych płytach - może dlatego że mam ustawione żeby nero robiło test prędkości przed zapisem. Spróbuje z tymi o których piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm niewiem, z tego co testowałem 1vs8 na kompie w domu - a mam lepsiejszy sprzęt niż w aucie, to wyszło mi że im mniejszy tym lepiej - ale plik większy, więc optimum dałem 4.

 

nie wiem jak to foobar interpretuje ale powinno byc odwrotnie wlasnie, im wiekszy profil tym mniejsza kompresja ale wiekszy plik, nie wiem czy foobar tez po wykonaniu pokazuje raport ale EAC owszem i jest pokazane jak bardzo wierny jest rip, przy profilu 8 wiernosc jest z regoly na poziomie 99,4% z kolei profil 5 (zalecany gdy faktycznie zalezy nam na rozmiarze wynikowym) uzyskuje juz kolo 78%-85% wiernosci

 

dlatego jesli dales na 4 to nie dziw sie ze jest az taka roznica brzmieniowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd wypalania Write blacks: Logical unit not ready, long write in progress nie wiem co jest stawiałem system i to samo. testowałem na innym kompie działa ok

Miał ktoś coś podobnego??

 

Może i nie pomoże ale spróbuj zainstalować sterowniki ASPI. Problem z EAC występował z win2000/nt i to był troubleshooting.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do celu wypalania płytek CD specjalnie trzymam starego CD-RW które wypala z prędkością x4 - trwa to nieco długo. ale mam pewność że laser na ścieżką spędził wystarczającą ilość czasu aby przy odczycie było jak najmniej błędów :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do celu wypalania płytek CD specjalnie trzymam starego CD-RW które wypala z prędkością x4 - trwa to nieco długo. ale mam pewność że laser na ścieżką spędził wystarczającą ilość czasu aby przy odczycie było jak najmniej błędów :)

 

Niektore nowsze plytki przystosowane do wyzszych predkosci nagrywania mozna w ten sposob przepalic, co tez nie jest za zdrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli korzystamy z burrrn, to warto wyłączyć wszystkie funkcje modyfikujące dźwięk - w ten sposób uzyskujemy bardzo dobry zapis. Burrrn ma też jedną przewagę - potrafi wymusić niskie prędkości zapisu (1,2,4x)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopuje ;) 

 

Pytanie związane z tematem.

 

Przymierzam się do zakupu radia. Jakbym miał to zrobić 2 miesiące temu kupił bym jakiegoś pionka/JVC/Sony z AUX plus USB i byłbym szczęśliwy. Dzisiaj widzę, że Mp3=dno. Tak więc, dociera do mnie, że należy zaopatrzyć się w coś ze sterowaniem zmieniarką.

 

Mimo tego ciągle zastanawiam się, skąd czerpać poszczególne utwory odkopane z YT. Dotychczas pobierałem z jakością HD, zapisując w MP3 z prędkością 320kb/s. Muzykę słucham ze słuchawek (AKG K77) i nie mogę narzekać na braki - nie trzeszczą na niskich, co ma miejsce przy słabo jakościowych nagraniach z YT -128kb/s).

 

No i po wstępie pytanie: Czy kompletując zestaw audio (za ok 1200zł odseparowany przód + koszt wygłuszenia drzwi) wymieniona jakość Mp3 będzie dawać się we znaki? Czy np na Tempo 6 dużej róznicy nie będzie i warto znaleźć coś z USB, ale przyszłościowo czytające flaka?

 

Mam nadzieję, że coś podpowiecie, a jak trzeba to założę temat. 

 

Pozdrawiam

 

PS Morelki to przykład, audio to dotychczas seria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...