Skocz do zawartości

Niewiem jaki litraz do subwoofer'a boschmann SYLB 12


Glokk55
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

subwoofer gra sobie teraz w pace bodajże 55L w RB. Chce zrobić closed... Mam go w pokoju, podatny jest (pokuj) na częstotliwość z 40Hz, więc prosze o ominięcie podbicia na tej częstotliwości. Możecie mi podpowiedzieć na jakiej objętości paczki uzyskam najlepszy kick? W jakim litrażu mogę sie spodziewać dudnienia i buczenia? Prosze, powiedzcie mi jaki litraż zastosować, dobrze że jeszcze sobie przypomnialem, chcialbym aby był szybki impuls, czas reakcji krótki, chyba że lepszy efekt kicka bedzie na opuźnieniach to nie trzeba tej reakcji :P

 

pozdrawiam - Dawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wiec pomińmy ten szybki czas reakcji, jeżeli 30 litrów będzie za mało to jak mogę to usłyszeć ? Po czym? A jak dam 42 L (tyle poleca firma Boschmann) ? Musze odsłuchać? Zależy mi na elastyczności, ogółem daje ją mniejsza czy większa paka? Dzięki za zainteresowanie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobie 35L, jak będzie za dużo to powsadzam wate czy pianke wytłumiającą. Dolna granica to 30 L? Po 5cm waty na każdą ścianke ile zajmie ok objętości w takiej 35L ? Jeżeli nawet 7L to zrobił bym 38L, wypowiesz sie? Dostałeś 'pomógł'
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wata czy gąbka akustyczna praktycznie nie odejmują objętości. musiałbyś dać np. piankę poliuretanową lub styropian . zrób koło 40 litrów, a resztę pokombinujesz. Bassbox pokazuje że różnica przy 5 litrach w tą czy w tą będzie niewielka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symulacje tych głośników to można sobie o kant tyłka potłuc, jak parametry T/S każdego egzemplarza są inne i często mocno odbiegają od tych podawanych przez producenta.

 

Tak samo patrzenie na to co program zaleca.

 

Programy typu WinISD i BassBox nie podają gotowych rozwiązań, a jedynie pomagają w symulacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, czyli trzeba tylko sluchać przesłucham 30L i 42L, co wy na to?

 

[ Dodano: 2010-01-07, 22:42 ]

Jutro skończe pakę 30L w kształcie ostrosłupa o podstawie trójkąta rownobocznego;) To jest skrzynia w róg sufitu, super się prezentuje, w to miejsce mam halogena ustawionego więc efekt będzie niezły. Ciekawe jak będzie grał tam subwoofer.. :D

 

[ Dodano: 2010-01-08, 22:40 ]

Ok paka juz jest; ) 30L, mogło by być 8-10 L więcej;) fajnie puka ;D to moja pierwsza paka closed:D w pokoju przyjemniej się takiej słucha :D

post-1519-1262549530.jpg

post-1-1262549530.jpg

post-1-1262549531.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...