Skocz do zawartości

Wybór zestawu na przód


SeXy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałem zapytać Was o pomoc, bo planuję zmianę dotychczasowych klocków (jak również i autka), no i tutaj moje pytanie jakie wybrać głośniki na przód. Do tej pory w moim małym Saxo grały Hertze DSK ale już mi się trochę osłuchały i jakoś tak troche mi w nich brakuje jakości. Autko do nagłośnienia to będzie Toyota Celica VI gen. Więc ze starego zestawu chciałbym póki co zostawić tylko suba Re 12S4 i do niego póki axton C509. Natomiast najprawdopodobniej niedługo sprawię sobie u-D glowa i nim będę chciał napędzić przód, każdą stronę na mostek. Oto kilka moich propozycji:

1. Rainbow SLX265

2. Rainbow SLX265 Deluxe (czym się różnią bo nie bardzo się orientuję?)

3. Soundstream LS60.C

4. Soundstream PCC.6N

No i właśnie wszystkie właściwie są w podobnych cenach, a po głowie chodzi mi jeszcze Dego PO650 tylko że no cena jest już inna i chyba klasa też inna.

 

Od razu może podpowiecie jakie radyjo bo poszukuję coś do 800 zł. Myślałem nad Clarkiem DXZ588RU, albo jakimś Kenwoodem z serii KDC-BT*** albo jakiś Pionek.

Muzyka jakiej słucham tak naprawdę to każdy rodzaj, od rapu, przez rock, techno po jazz czy klasykę, więc nie oczekuję idealnego rozwiązania na wszystko. Głownie chcę postawić na jakość dźwięku jako że lubię słyszeć wszystko :wstyd: Znowu nie stronie także od głośnego słuchania.

 

Mam nadzieję, że wszystkie info podałem i jakoś pomożecie mi podjąć decyzję :P Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rainbow SLX265

2. Rainbow SLX265 Deluxe (czym się różnią bo nie bardzo się orientuję?)

 

wersja deluxe ma zwrotnice w zestawie

 

u-D glowa i nim będę chciał napędzić przód, każdą stronę na mostek

 

po co mostkami? nie lepiej kupic 2 kanalowego? lepsza jakosc bedzie niz na 2 mostkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli mowisz o nowym u-dim Glow 4 kanalowym to jak widze kosztuje on 900zl. W takiej kasie to mozna w uzywkach takie klocki dorwac ze łojesu :P tylko trzebaby polowac ladnie na allegro :P a co do glosnikow to o slx deluxe slyszalem calkiem niezla opinie ale nic wiecej nie powiem o nich bo stycznosci nie mialem :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem :P No może jakieś przykładowe podrzucisz wzmaki? Tylko moje pytanie teraz takie, czy jest sens wrzucić dwójkę na przód a zostawić 4 na samego suba w mostku?? To może lepiej sprzedać obecne wzmaki i dołożyć kasę i kupić porządniejszą 4kanałówkę tak w granicach 1200 zl ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Helix HXS Precision + 6020 ?

Czy zagra mniej jakościowo ? Hmm ... nie sądzę ;

Czy zagra ciszej ? Hmm ... 60 Wat i 91 dB W/m kontra 100 Wat i 89 dB W/m -> owszem ale minimalnie .

 

"Decybelowo- książkowo" czysto teoretycznie :P to praktycznie jeden poziom "głośności" :P wolałbym podejść do zagadnienia inaczej ...co zagra lepiej ?

Doskonale wiemy, że niektóre klocuszki potrafią zadziwić "iściem" :oczami: muzyki z mocą 25W kontra 100W.

Ba...czasem wystarczy przestawić twetery o 10 cm w inną mańkę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Decybelowo- książkowo" czysto teoretycznie :P to praktycznie jeden poziom "głośności" :P wolałbym podejść do zagadnienia inaczej ...co zagra lepiej ?

Doskonale wiemy, że niektóre klocuszki potrafią zadziwić "iściem" :oczami: muzyki z mocą 25W kontra 100W.

Ba...czasem wystarczy przestawić twetery o 10 cm w inną mańkę :P

Niestety nie mogę napisać wprost co myślę na temat porównania tych dwóch zestawów gdyż:

1) Jak wiesz mam Precisiona na sprzedaż i mogę go sprzedać z 6020 gdyż przesiadam się na 240MkII :P przez co moja opinia może być uznana za mało obiektywną ;

2) Robiąc instalacje w samochodzie można poprawić ale również całkowicie "skopać" aplikacje i głośniki nawet ogólnie uważane za lepsze mogą zagrać gorzej ;

3) W grę wchodzi również częściowo subiektywna (a nie obiektywna) ocena słuchacza ;

4) Odnośnie tego że 25 Wat potrafi zagrać lepiej niż 100 Wat mnie nie musisz przekonywać :P .

 

PS

Gdzie jest Krzyżak ? Jego ocena by się przydała gdyż miał u siebie Precisiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Krzyżak miał je u siebie:P

 

Pytanie tylko, o których dokładnie mówimy? HXS, H czy P236. W P woofery mają inną membranę oraz była zmieniona zwrotka, nie wiem jak z tweeterami.

 

Bardzo fajny zestaw. Grał m.in. na Studio500 czy Genesis P300X. 250rms od Zapco dawały czadu, bez filtra schodziły bardzo nisko, ale powoli zaczynałem się o nie bać:P

P300X dawał 40rms z klasy A i nie było jakiejś przepaści, albo inaczej... było dobrze, wystarczająco.

 

Grają miekko, detalicznie, muzykalnie ale nie do katowania chyba. Ciężko mi też powiedzieć czy zagra "głośno" bo jakoś pod tym względem nie patrzyłem. Kręciłem wysoko i grały:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HXS 236 od H 236 praktycznie niczym się nie różnią -> zmienili obudowę zwrotnicy, mocowanie/obudowę tweeter-a i naklejki.

P 236 ma zmodyfikowaną zwrotnicę pod zmodyfikowany tweeter (nie wiem co w nim zmienili) oraz przebudowany woofer (przy takim samym dokładnie układzie elektromagnetycznym przez zmianę-usztywnienie membrany zredukowano głębokość montażu).

Niestety nie miałem możliwości w jednej aplikacji porównać HXS/H z P 236 aby ocenić jak to wpłynęło na grę zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze Panowie co do przodu myślę że sprawa jest rozwiązana, najpewniej wezmę Dego, no chyba że znów wg Was jest lepsza propozycja :hyhy: Co do wzmaka to teraz mam pytanie. Co lepiej zrobić zostawić sobie tego axtona i pod niego podpiąć suba na mostek i do tego np xm 6020 na przód do dego, czy sprzedać axtona i poszukać drugiej dwu kanalówki np drugiego xma. No i może jakieś radyjko jeszcze byście polecili :P

 

Z góry dziękuję zainteresowanym tym tematem za pomoc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...