Skocz do zawartości

Alpine CDA 7894, Alpine CDA 9812, czy Clarion DXZ 738 ???


Godi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aby nie ciągnąć tematu radia w innym poście:

szukam używki na wysokim poziomie, która ładnie napędzi takie sprzęt:

- przód: Infinity 5000cs (woofery 16cm 75 rms, tweetery, zwrotnice)

- subwoofer: Rainbow Vanadium 20cm 175 rms

- wszystko na wzmacniaczu Steg QM 75.4x

 

W tej chwili myślę o:

- Alpine CDA 7894

- Alpine CDA 9812

- Clarion DXZ 738

O Clarionach z serii DXZ 778 i 788 nie piszę, bo po prostu nie są teraz nigdzie dostępne (używki) :hyhy:

 

Cel: jakość dźwięku. Nie interesuje mnie mega moc.

Budżet: wszystkie wyżej wymienione to poziom dostępnego budżetu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak baj de łej - co znaczy "ciepłe kluchy"? :)

Ulubiony przeze mnie basik jest dynamiczny i głęboki - a nie lubię basu twardego i płytkiego :D

 

[ Dodano: 2009-12-23, 21:52 ]

ale jak ju pisalem w tamtych tematach jestem za stara alpinka czyli 7894 :D

 

Pamiętam, pamiętam... :D Również dlatego jest na mojej liście życzeń :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clarion może i jest ciepły, ale to wszystko zależne od pozostałych klocków jakie się ładuję do auta.

Jeżeli masz ostre tweetery i ostry piec to Alpine'a nie polecam, bo krew będzie sikać z uszu :hyhy:

Fakt, alpinką dynamiki nie brakuję, a ja zaczynam coraz bardziej przekonywać się do Clarków, ale tych z serii 9xx.

W tym wypadku najlepiej 7894RB, 9812 będzie jednak za ostra do całości sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steg to ... "chłodny drań" :hyhy: w zestawieniu z Alpinką i "hamerykańskim" graniem od Infinity powstanie chłodna (wyostrzona) góra i najprawdopodobniej sporo mięsiwa (basiorka) :hyhy: i średnica potrzebna do jakości może się "udać na urlop" :hyhy: .

Hmmm... krnąbrne ( mam, to wiem mechanika potrafi dobić zwłaszcza w ostatnich mrozach :) ) ale pod ascetyczny :hyhy: system pasywny pomyślałbym o tym:

Nakamichi CD400: http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=862119273

Może przy świętach uda się "przymikołajować" :hyhy: ( 700-max. 800 zł) te radia to nie "forumowe hity" one ...grają :hyhy: . Dobity "sztrucel" co nie czyta płyt to nie jest, a do ilości nagrań (MP-3 na byle odtwarzaczyku) spokojnie podłączysz.

 

Hmmm... sam sporo się czaiłem na Nakę długo debatowałem ale ...to ma spirita (skraca trasę biegu za królikiem i to znacznie).

 

Swoja drogą podobno...seria wcześniejsza Naków CD35, CD45 brzmi jeszcze ...okazalej :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu zostawiłbym te wszytskie propozycje i skusialbym sie na Clarka serii DRX 7xxx

 

Nawet, gdyby Twoja Alpinka była jeszcze dostępna? (bo są inne egzemplarze)

Dziękuję Mastah22 za wiadomość i zawarte w niej informacje :hyhy::hyhy:

 

Jasne... Clarion drx 9375 chociazby, gra zdecydowanie ciekawiej ale to kosztem czasówek i mp3, tyle ze Tobie na tym nie zalezy wiec kieruj sie na dobry stary old :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miedziak to podobno hi-end ale jeszcze nei mialem okazji sie przkonac...

 

Clark z tej serii sadze ze moze byc naprawde ciekawa propozycja...

 

Philips raczej cieniutki...

 

Co do tego pionka , koles czeka na wynik aukcji- zero konkretów... A o konkrety DEX'a wystarczy popytac ZOLA'e

 

Naka nie mialem neistety ( JESZCZE) stycznosci- a szkoda

 

Becker- fajnie tyle ze dopiero seria PRO ma sterowanie subem z poziomu radia ma 2,5 pary rca :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o konkrety DEX'a wystarczy popytac ZOLA'e

 

Mi właśnie u niego podszedł ten Pionek i uważam go za jeden z ostatnich, jak nie ostatni fajnie grający model Pionner'a :hyhy:

Sam swojego czasu się nad nim zastanawiałem.

Dlatego też podrzuciłem go koledze jako jeden z wielu do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych, to chyba skusiłbym się na 7944. Sporo pozytywów można znaleść na forach na jej temat.

A co do clariona, to tutaj wyższy model:

DRX-9375R:

http://allegro.pl/item851533408_clarion_dr..._9375_deck.html

Też wartościowe radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie podpowiedzi :hyhy: Głowa teraz paruje i na coś trzeba się zdecydować... :hyhy:

 

PS: pojawiło się na widoku radio, o którym wspominałem na samym początku - Clarion 788. Najprawdopodobniej jest dostępny. Wiem tylko tyle, co dotychczas w różnych miejscach przeczytałem - że kultowa czystość brzmienia, że legenda, itp... Jeśli ktoś jeszcze nie ubiera choinki :hyhy: - to czy ta kultowość nadaje się pod mój sprzęt (generalnie oczywiście, bo już nauczyłem się, że odsłuchać przed zakupem i tak trzeba)?...

 

Takie mi się jeszcze zrodziło pytanie: jak to jest, że np. CLARION DRX 8675 RZ kosztuje 400zł, a wyższy model DRX-9375 R 200zł ?... Osobiście mnie to cieszy :hyhy: - ale o co chodzi?...

 

[ Dodano: 2009-12-24, 12:29 ]

A co do clariona, to tutaj wyższy model:

DRX-9375R:

http://allegro.pl/item851533408_clarion_dr..._9375_deck.html

Też wartościowe radio.

 

Cursor - ten Clarion jest bez procesora dźwięku - mam się liczyć z dokupieniem? (pytanie raczej na "po świętach" :hyhy: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no sorry... kultowe 788, kultowe 7894... taaa. Kultowy Opel Astra, kultowy VW Golf tylko dlatego, że są popularne?

 

Uważam, że 778/788 gra nieźle. Znam instalke gdzie świetnie się spisuje. Jednak mając do wyboru 9375 albo 7944 to 778 odpada.

 

Nie wiem jak Twoje Infinity grają, ale Steg i Alpine może (nie musi) dać chłodne brzmienie. Z drugiej strony 7944 charakterem by chyba pasowało do Twojej muzyki.

 

9375 to cieplejsze radyjko, ale kluchy? Bez przesady. Mogłoby się wpasować dobrze.

 

Czemu takie ceny? Ciężko powiedzieć. 9375 to starsze radyjko, gdzie potrafią dosyć łatwo padać lasery albo winda. Więc to w sumie zależy od stanu. Na allegro stoi ładna 9175, gdzie nie ma windy i jest jedne mechanizm mniej do naprawy jakby co :)

 

P99 to profi sprzęt ale dla tych co potrafią to wykorzystać (czasówki, zwrotka) ale też swoje lata ma.... tak samo jak 7944;P

 

Musisz sobie zdawać z tego sprawę... szczególnie jak kupujesz lekko w ciemno, bo nie możesz tego osobiście sprawdzić. A to CDr nie poczyta, a to panel piszczy, winda się zacina itp. A jak nie od razu to jest ryzyko, że w bliższym niż dalszym czasie.

 

Heh... no to pomogłem:D

 

Cursor - ten Clarion jest bez procesora dźwięku - mam się liczyć z dokupieniem? (pytanie raczej na "po świętach" :) )

 

A potrzebujesz procka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potrzebujesz procka?

 

Za mało wiem, żeby odpowiedzieć. Zapytałem, aby rozumieć co i w jakim stanie kupuję (żeby się później nie okazało, że kupiłem auto bez silnika, gdy już będę potrafił wykorzystać procesor...) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Twoje Infinity grają, ale Steg i Alpine może (nie musi) dać chłodne brzmienie. Z drugiej strony 7944 charakterem by chyba pasowało do Twojej muzyki.

 

Marcy$ - Alpine może wylecieć z czasem, Steg raczej nie (zewsząd słyszę, że jest to solidny tworek). Coś byś polecił w miejsce Infinity? Może słuchałeś czegoś innego ze Stegiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Clarka 788, grał ze sprzętem który mam w podpisie. Do popu nadawał się idealnie ale do hh czy reggae wydawał się zmulony, mało dynamiczny. Więc postanowiłem zgodnie z sugestiami na forum zmienić go na Alpinkę. Ja wybrałem CDA-9887R. Powiem tak, większej różnicy w graniu nie słyszę ale nie jeżdźę teraz autem więc tak do końca jeszcze się nie osłuchałem. "Wydaje" mi się że jest bardziej dynamiczna a pozatym obsługa jego mi pasi. Finansowo na zamianie wyszedłem jak Zabłocki na mydle ale nie żałuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...