Skocz do zawartości

Co zagra głośniej??


xion86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko po wymianie aku przy mój helon robi ponad 145db na 650rms a kable wciąż 20 bo 50 leżą i czekaja na założenie to skoro mówicie żebym dał mu ok 2kw to nie wiem co by u mnie się działo w środku :zawstydzony: A co do piecy prawie każdy miał podpiętego helona do cyfrówki więc są to inne wrażenia niż kl a/b a vrx to istne niedożywione zwierze na prąd więc odpada

Także myśle ze troche ponad 1 kw do helona by mi wystarczyło tylko zastanawiam sie czy te 1kw nie zapakować do rft215 i efekt nie byłby jeszcze lepszy :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pomimo że temat dBDrag nie jest moim konikiem zaproponuję i ja :rotfl: .

2 x Beyma Power 15. Nie będzie co prawda grać to tak jakościowo jak np. Raptor ale i tak znacznie lepiej niż Helon. Głośniki te mają świetną dynamikę tylko potrzeba będzie im miejsca na skrzynie BR (dla dwóch około 140L).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dmuchną mniej od helona 15 :rotfl:

Tego akurat nie wiem, gdyż nie jest to mój "konik" i brak mi doświadczenia.

Skrzynia do Beym ma 140 L -> do jednego Helona 130 L + 2 porty BR 10x20 ;

Dynamika Beymy to 97 dB (1W/1m) gdy tymczasem Helona 95 dB i raczej skłaniał bym się że jest podawana dla 2,83V/1m ale tego nie jestem pewien.

Fs dla Beymy jest niższe niż dla Helona więc można bez wykresów domniemywać, że przebieg dynamiki w interesującym nas paśmie Beymy będzie korzystniejszy.

Z powyższego można przyjąć tezę, że dostarczając subwooferowi opartemu na 2x Beyma 15 taką samą moc jak opartemu na 1 x Helon 15 otrzymamy wyższe ciśnienie akustyczne w przypadku Beymy.

Oczywiście tak jak napisałem jest to w moim przypadku czysto teoretyczne rozważanie gdyż nie ciągnie mnie w kierunku dBDrag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że w przypadku dBDragu, efektywność nie ma dużego znaczenia.

Przykładowo. EQ magma 15" w passacie kombi, dostając zalednie 650W RMS, wypluła ponad 140dB.

 

W dB liczy się ilość przepompowanego powietrza w jednostce czasu, a tu helon wygrywa znacznie większym xmax'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po wymianie aku przy mój helon robi ponad 145db na 650rms
czym mierzone?? Bo cos mi sie to wydaje troszke przesadzonym wynikiem...
Jaki to miernik trudno powiedzieć ale na tym samym 2x12 rf t1 wydusiły146.6 a to normalny wynik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Byłem swego czasu w posiadaniu helona zarówno wersji 12'' jak i 15'' i faktycznie przy wysokim strojeniu budy (50hz i wyżej)potrafił wytworzyć spore ciśnienie przy stosunkowo niskiej mocy(zwłaszcza 15''). Jednak nie uwierze,że pod 650rms dał ponad 145db bo to nierealne. Słyszałem o przypadku kiedy to w budzie typowo do SPL pod 1,2kw wersja 15" dała ok 145db. W skrzyni do muzy np 95L na 35hz lub 120L na 37hz pod 1kw wyniki padają w rejonie 140,141db. Jeżeli chcesz basu z konkretnym kopem to helona 15 w pace 120L trzeba zasilić poczciwym orkiem 2500d :P Jeżeli zadbasz o prąd dla orka to w tym setupie gre helona 15 można porównać do uderzeń pioruna :) Kilka osób na naszym forum przerabiało już ten schemat :P Pod 2,5kw robi już konkretną robote.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie buda ma 64l nie licząc suba i przy ok 48hz tyle robi Też sie zdziwiłem jak pojechałem na zawody bo myślałem ze jak wydusze ze 140db to bedzie cud a tu ogromne zaskoczenie :P a jak naradzie dzwięk z cyfraków mnie nie przekonuje niestety :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo. EQ magma 15" w passacie kombi, dostając zalednie 650W RMS, wypluła ponad 140dB.

 

Jeśli chodzi Ci o Passata EQ to wyczytałem gdzieś, że jego BOSCHMANN PCH - 990 ATX był po " lekkim tuningu " i zamiast 650 wat osiągał moc trochę poniżej 1 kW ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo. EQ magma 15" w passacie kombi, dostając zalednie 650W RMS, wypluła ponad 140dB.

 

Jeśli chodzi Ci o Passata EQ to wyczytałem gdzieś, że jego BOSCHMANN PCH - 990 ATX był po " lekkim tuningu " i zamiast 650 wat osiągał moc trochę poniżej 1 kW ....

Ja nie wyczytałem, ja z nim rozmawiałem na ten temat

Wtedy jak magma wypluła 140,3dB to boschmann był jeszcze seryjny.

Nie pamiętam tylko czy przypadkiem magma nie była już nieseryjna(na pewno przewijał w niej cewkę). :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mój atx jest seryjny ale chociaż ma wiele negatywnych opini jak dla mnie to spoko piec i nie mam zadnych problemów z nim a co wiecej da rade pracowac na mostku w troche w ponad 2ohm :D tylko bezpieczniki trzeba wieksze powstawiać bo może czasami wywalić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...