Skocz do zawartości

JBL GTI 1200 SQ czy spl


ra_cek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Ostatnio wpadł mi w ręce jbl gti 1200 z starej serii produkowanej w USA po oględzinach jakość wykonania powala nie ma zbędnych plastików ozdób imitacji tylko papierowa baaaardzo sztywna membrana ogrooomny magnes i aluminiowy kosz

zastanawiam sie czy zda egzamin w zabudowie ale w celach SQ znaczy na co dzień ma uzupełniać przód a w "pochmurne" dni (kiedy człowiek ma zły humor) robić trochę zamieszania w aucie

oto dane :

http://manuals.harman.com/JBL/CAR/Boxes%20...ers/1200GTI.pdf

 

chciałbym zrobić na jego podstawie suba skierowanego głośnikiem w dziurę od podłokietnika (w bmw e30) będzie z tym sporo zabawy i zastanawiam sie czy jest sens !!

ma być to zasilane z mostka w rockfordzie 800a4 wiec dostanie porządne 400 rmsu

proszę o rady i może ktoś słuchał juz tego głośnika i mi coś podpowie czy warto tyle sia bawić i inwestować ze 200pln w mdf tyle potrzeba na porządną zabudowę na materiały (potem w 37 litrach zalecanych przez producenta już żadna 20cm nie zagra albo 25 raczej za duży będzie litraż i głośnik ma plus ze jest płytki tylko 11 cm <lol>)

CZY ZDA EGZAMIN ?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten głośnik był robiony z myślą o SQ, jak chcesz jedno i drugie to szukaj strokera.

Moja 15" zszokowała wszystkich na spocie pod wrocławiem. Głośnik jak trzeba to jest bardzo punktualny i potrafi zagrać bardzo twardo, a jak trzeba, to potrafi sporo dmuchnąć.

 

ma być to zasilane z mostka w rockfordzie 800a4 wiec dostanie porządne 400 rmsu

Moim zdaniem 2 razy za mało dla niego :)

 

JBL GTI i Cerwin Vega stroker to głośniki robione wg tej samej filozofii, w obu zastosowano rozwiązania z estrady(chociażby sztywna papierowa membrana), sztywne zawieszenie górne, mały xmax jak na głośnik CA(stroker ma tylko 24mm p-p).

Nie nastawiałbym się na duże ilości mięsa z tego głośnika, to głośnik który zagra jak estradówka, dosyć wysoko i twardo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys GTI 1200 i uważam, że bardzo dobry i uniwersalny sub do SQ.

W dedykowanej skrzyni ok 38-40l jest b. punktualny i muzykalny a do tego jak trochę "rozkręcisz" vol. na radiu to odwdzięczy Ci się b.dużym ciśnieniem.

Kilka słów o aplikacji. Ja podawałem +1kW i było w sam raz. Uważam, że żeby w pełni poznać jego walory potrzeba mocnego, wydajnego prądowo wzmacniacza.

Skrzynie koniecznie z grubego MDF lub dodatkowe wzmocnienia.

Dużym błędem byłoby niskie cięcie tego suba. Mimo dużych problemów z wibrującymi tapicerkami u mnie grał dość wysoko przez co ładnie wpisywał się w przedni system.

Generalnie polecam ale jak widać jego instalacja nie należy do prostych.

Pozdrawiam

Kamyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o niej myślałem o tej starej z USA z takim czubkiem na środku :>

fakt najprościej kliknąć na forum i czekać...

jak by sub był zaprojektowany do celów splowych to po co głupiego robotne robić :/ pewnych rzeczy nie przeskoczysz !!

a po resztą chyba po to jest forum aby sie pytać wiem ze nie wszystkie pytania zadaje mądrze ale zawsze jakieś wnioski i nowe wiadomości zostają !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...