Skocz do zawartości

Jakie tweeterki


Silasik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problemik tego typu , mam wofferki hertz ev 165 pedze je helixem hxa 400 mk 2 radyjko clarion drx 960 rzale z uwagi na piskliwe tweeterki chce je zastapic innymi prosze o porady jakie dobrac do tego tweeterki dodam ,ze moglbym sobie sam zbudowac zwrotnice , generalnie chcialbym miec dobra scene aby dzwiek nie byl przyklojony do glosnikow i byl krystaliczny , dynamiczny oraz cieply za razem ze szczegolami , slucham muzyki od elektronicznej poprzez klasyke na rocku konczac .. Myslalem o proa simplex 25 albo scan speak tylko nie wiem czy to nie za wysoka polka do tych hertzow i czy to bedzie wspolgrac ze soba... Moze ktos juz dopasowywal cos do tych hertz'ow ? Prosze o porady jakie wysokotonowe?Przedzial cenowy do 400 zl ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre tweeterki o dużych możliwościach to ProX T2 u-dimension

 

ale jak sie przekonalismy u grega wspolpraca z nimi moze byc wybitnie ciezka a i efekty moga nie spelnic oczekiwan wiec tak naprawde trzeba sie dobrze zastanowic nad wlasna cierpliwoscia i czasem zanim sie czlowiek za nie zlapie moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak sie przekonalismy u grega wspolpraca z nimi moze byc wybitnie ciezka a i efekty moga nie spelnic oczekiwan wiec tak naprawde trzeba sie dobrze zastanowic nad wlasna cierpliwoscia i czasem zanim sie czlowiek za nie zlapie moim zdaniem.

 

Co nie zmienia faktu, że jest to dobry tweeter, zwłaszcza w tych pieniądzach.

Co do cierpliwości, to chyba każdy, kto się podejmuje zrobienia audio w samochodzie, musi ją mieć, inaczej kupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że jest to dobry tweeter

 

oczywiscie, nie ujmuje mu chwaly jedynie zwracam uwage na pewne mankamenty :)

 

Co do cierpliwości, to chyba każdy, kto się podejmuje zrobienia audio w samochodzie, musi ją mieć, inaczej kupa.

 

racja ale czasem czlowieka po prostu trafia szlag i dziekuje, skonczyl sie dzien dziecka :D skoro nawet greg im podziekowal a dla mnie to on jest jedym z tych bardziej cierpliwych :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUBU, jeszcze im nie podziękowałem :padam: dałem im 'trzecią' i ostatnią szansę :zawstydzony:

oj ja jestem cierpliwy aż za bardzo. Na pewno jeszcze u mnie pobędą jakiś czas chyba że się kupiec trafi.

 

A co do tweetera. Na pewno w tych pieniądzach zły nie jest. Wiem że nie każdemu on leży. Mi akurat w obecnej aplikacji nie pasuje. Raczej ciężko dostać inny w miarę dobry tweeter w tych pieniądzach i głównie z tego powodu bym go nie skreślał tak szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o proa simplex 25?

Bardzo przyzwoity przetwornik.Słuchałem go z wooferami proa pod piecem genesis'a i mi się podobał.Nie mam pojęcia jak zgra się z hertz'ami.

greg-si mam pomysł na prox'a ale to wymaga sprawdzenia.Jak coś z tego wyjdzie to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie pytanie czy sie zgra , wiadomo bedzie trzeba zrobic zwrotke na wofferek i proa a nie mam mozliwosci zrobienia pomiarow a na suchych danych ciezko bedzie trafic aby nie bylo dziury w pasmie kolo sprzedajacy proa na pytanie o pomoc w zbudowaniu zwrotki napisal mi ,ze wystarczy kondzio mundofra jesli gadam glupoty prosze mnie poprawic ;] A moze lepiej juz zamiast kupic tweetki zainwestowac troszke wiecej kasy i kupic juz gotowy zestaw odseparowany ktory spelni moje wymagania ale tu znowu problem bo brakuje mi osluchania .. Jedyne wyjscie to zaryzykowac zabawe z proa i zwrotkami , pojezdzic na spoty osluchac sie , wyrobic zdanie i wtedy inwestowac , cos mi sie zdaje ,ze sam odpowiadam sobie na pytania ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pod tym wzmakiem miałem µ Dimension Jr6 (są takie w tej chwili na Alegro) ...ładnie to grało.

 

P.S. jakos nie ufam "gotowcom fabrycznym" (zestawom) jak dobiora dobrze dól to góra mierna, jak ktoś dopracuje góre to dół nie kicka :zalamany: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...