Skocz do zawartości

przewody RCA na kablu mikrofonowym?


kruk4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak najbardziej się nadaje. Od dawna takiego używam.

 

Obie żyły używa jako odpowiednio plus i minus, a ekran łączysz z minusem tylko od strony wzmaka, bardzo pomaga to przy ekranowaniu zakłóceń.

 

Co do kabla, to sam polecam Shellera, jeszcze się na nim nie zawiodłem. Klotz też jest polecany na forach, ale z nim nie miałem do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie żyły używa jako odpowiednio plus i minus, a ekran łączysz z minusem tylko od strony wzmaka, bardzo pomaga to przy ekranowaniu zakłóceń.

 

z tego wynika że na jednym kablu mikrofonowym mogę zrobić 1rca x 1rca?

 

a myślałem że można zrobić na jednym 2rca x 2rca (wiem że jest też taka mozliwość ale jak z jakością ?) jedna żyła plus lewy druga plus prawy i ekran wspólny

 

[ Dodano: 2009-12-13, 12:08 ]

Co do kabla, to sam polecam Shellera,

pewnie chodzi o http://www.allegro.pl/item847405986_kabel_..._5_kolorow.html (Kabel mikrofonowy 6,5mm SHELLER)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie żyły używa jako odpowiednio plus i minus, a ekran łączysz z minusem tylko od strony wzmaka, bardzo pomaga to przy ekranowaniu zakłóceń.

 

z tego wynika że na jednym kablu mikrofonowym mogę zrobić 1rca x 1rca?

 

a myślałem że można zrobić na jednym 2rca x 2rca (wiem że jest też taka mozliwość ale jak z jakością ?) jedna żyła plus lewy druga plus prawy i ekran wspólny

 

[ Dodano: 2009-12-13, 12:08 ]

Co do kabla, to sam polecam Shellera,

pewnie chodzi o http://www.allegro.pl/item847405986_kabel_..._5_kolorow.html ??

Ja miałem w łapach wersje 8mm, tego cieńszego nie miałem. Płaciłem 6zł/mb kilka lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Shellerze mam zrobione sygnały, ale dopiero coś Ci będę mógł powiedzieć za ok miesiąc jak dokończę instalację. Tylko ten kabelek jest inaczej zbudowany : http://www.stratos.pl/strony/70890.htm

Bo ty masz 1 żyłę w ekranie, a te o których mowa(czyli mikrofonowych, a nie instrumentalnych) to 2 żyły w ekranie.

Ten co ty masz stosuje się np. do gitar elektrycznych, a ten o którym mowa do mikrofonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat kabli mikrofonowych z zastosowaniem jako kable sygnałowe mam złe wspomnienia, chociaż nie w Car audio, to jednak w podobnych konfiguracjach w sprzęcie domowym, nie ważne jakiej firmy by były, węglowe czy metalowe.

Mimo że z praktycznego ich zastosowania, może wynikać że będą dobra jako kable sygnałowe, to jednak sis rozczarowałem.

Montowałem je tyko dlatego że kolega ma sklep muzyczny i cenę miałem hurtową, osobiście nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dźwięk wokali, przy kablach mikrofonowych był rozpoznawalny wykonawca ale dźwięk jakby dziwny po zamianie na normalne sygnałówki jakoś rozpoznawania i głos już bardziej naturalny.

Nie chcę tu kogoś wprowadzać w błąd ale są to moje odczucia jak i znajomego, czyli nie mogłem się mylić sam.

Jeżeli ktoś uważa że są dobre to niech stosuje, ja napisałem tylko co o tym myślę.

Bardziej sugerowałem się wyborem nazwy firmy, niż przeznaczeniem kabla, dopiero później zorientowałem się że to jest mój błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc kupiłem kabel mikrofonowy 6,5mm SHELLER rdzeń 2x(30 x 0,10mm)

i wtyki RCA z napisem Nakamichi :] w przyszłym tygodniu lutowanko

dwie żyły jedna + druga - a ekran z mniusem od strony wzmacniacza Tak chce to zrobić wrzuce fotki jak zrobie :)

 

[ Dodano: 2009-12-21, 21:42 ]

zrobiłem dziś sobie Kable RCA na przewodzie 6,5 mm SHELLER Professional Microphone Cable i wtykach NAKAMICHI oto moje dzieło

post-3148-1261088856.jpg

post-1-1261088856.jpg

post-1-1261088857.jpg

post-1-1261088858.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...