Skocz do zawartości

Pierwsza zabudowa - kilka pytań


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem w trakcie budowy mojego pierwszego skromnego zestawu Car Audio. Narazie jest to tylko sub w bagażniku i wzmacniacz ale już myślę o zestawie odseparowanym na przód. Mam kilka pytań co do ogólnej estetyki całej zabudowy. Chcę to jakoś ładnie i bezpiecznie zamontować. Mam na myśli przeprowadzenie głównie przewodów. Jakieś peszelki? rurki karbowane?? co radzicie. Jak widziałem jak niektórzy mają to profesjonalnie przeprowadzone to mi szczęka opadła :D Chcę poprostu alby to wyglądało dobrze a nie tak jak to się mówi "wieś tuning" (bez obrazy). I jeszcze jedno mam wzmacniacz niby na nim jest napisane 800 w :rotfl: ale na mostku dostaje 175 w rms na suba (według producenta:)) Kabelek mam 8awg tak z niego odczytałem. I teraz jaki bezpiecznik mam dać przy aku?? Bo przy wzmaku mam 2 x 25a. Z góry dzięki za porady. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, Kabelki to są tak jak mówiłem 8awg tak z nich odczytałem mówię teraz o kablu + oraz - co do sygnałówek to sa raczej marnej jakości ale nie o to mi chodzi narazie nie zamierzam tego zmieniać nie jestem takim audiofilem który odczuje różnicę pomiędzy kablem za 20 zł a kablem za 80 zł. Jestem po prostu pasjonatem można tak powiedzieć, zaczynam dopiero zabawę i nie chcę od razu kupić sprzęt hi-end (czy jak to się pisze :D ) chce do tego dojść sam i po drodze posłuchać paru sprzętów że tak powiem. Wzmacniacz prezentuje się tak :

Blaupunkt.

Skrzynia ma około 100-150 mocy rzeczywistej może to nic ale narazie mi to wystarcza. Radio heh :D można powiedzieć no name ale na fabrycznych z przodu jest troszkę bassu:) i oczywiście tez tego narazie nie zmienię. Brak $$$ :zdziwko:

Co do przodu jest tak że przemyślałem sprawę i będę coś montował na wakacje gdyż teraz chodzę do szkoły ( nie zarabiam) a we wakacje to się pewnie zmieni :D I wtedy oczywiście zamierzam wytłumić drzwi. I chcę teraz tak jak wspomniałem poprzeciągać kabelki i zastanawiam się czy kupić drugi kabel i go przeprowadzić do bagażnika do 2 wzmacniacz (oczywiście go jeszcze nie posiadam). Co myślicie?? czy zestaw przedni podpiąć pod wzmacniacz? bo myślę że pod samym radiem to nie zrobię szału:) Nie wiem jak to jest ważne, ale mój samochód to sedan więc jest spory dosyć :D

A więc jaki sprzęt na przód?? możliwie tani i dobry. Myślę ze cena 100-200zł to dobra cena na początek. I czy dawać piec do tego?? no i jaki bezpiecznik oczywiście na kabelek 8awg dać?? Długość 6 m. Słyszałem że bezpieczniki anl są lepsze, to prawda?

Z góry dzięki za wszystkie odp. Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2009-12-12, 18:16 ]

I jeszcze jedno : od przedniego zestawu oczekuje dosyć dobrego bassu zależy mi żeby schodził nisko i wogóle no wiecie o co chodzi żebym czuł go na nodze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj moim zdaniem kup sobie helixy db 62.1 ale bassu nie odczujesz bo nie będziesz miał drzwi wytłumionych a po drugie nie chodzi czy jesteś audiofilem czy nie tylko o to że kabelki 8awg są zdecydowanie za cienkie,kabel to koszt co prawda tak jak pisałeś 80-100zł ale odczujesz różnice po drugie wymiana wzmacniacza to konieczność.Moim zdaniem zrób tak,sprzedaj wszystko co masz łącznie z kablami i dobierzemy coś od nowa a przez ten czas dozbierasz sobie coś kasy i zawsze coś więcej się odłoży :D .Rozumiem jak to jest chodzić do szkoły ale wiesz lepiej sprzedać te badziewie chińskie niż ładować się dalej w to bagno.Nie są to moje pieniądze ani mój sprzęt,ale najlepiej sprzedaj wszystko i pomyślimy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz solidnego basu z drzwi i nie jesteś audiofilem to proponuję PB L-C60 + Dimension μ-Glow 2075v.2 (niestety to przekracza Twój budżet). I jeszcze jedno basu bedzie sporo, ale góra też ostra - zależy co lubisz. Możesz też podłączyć je pod jakiego Cruncha, też dość miło zagrają i taniej :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak co do wymiany całego sprzętu no niestety nie teraz na pewno nie. Co do skrzyni basowej to jestem narazie zadowolony myślę że narazie mi to wystarcza. Kable czemu za małe? w samochodzie nic się nie dzieje światła nie przygasają prądu nie brakuje więc jest sens wymieniać?? A do 2 wzmacniacza poprowadzę chyba 2 kabelek po prostu. I właśnie zamierzam to zrobić teraz, a dopiero później na wakacje kupie wzmacniacz i zestaw odseparowany. Co do wytłumienia drzwi to będę je tłumił również na wakacje :D . Oczekuję po prostu miłego grania w samochodzie, nie chcę również katować fabrycznych głośników oraz przede wszystkim potrzebuję basu od przedniego zestawu :hyhy: . A więc poradzcie jakiego zestawu mogę szukać do wakacji i co z tymi kabelkami i bezpiecznikami:) Pozdrawiam.

 

[ Dodano: 2009-12-13, 17:22 ]

A i jeszcze jedno czy lepiej kupić 2 wzmacniacz czy podpiąć wszystko pod jeden?? I słyszałem też że system przedni nie schodzi zbyt nisko z bassem czy to prawda??

 

[ Dodano: 2009-12-15, 18:41 ]

To jak z tym bezpiecznikiem ? Może mi ktoś coś poradzić? 50 A będzie ok? czy za duży/za mały??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...