Skocz do zawartości

zwrotki w Pb s6c


finchers
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie trochę przeszkadza mi góra w tym zestawie.

Kupiłem ostatnio JVC ks sh1000(jeszcze nie podłaczone) i pomyslalem zeby pokombinować i puscic tweetery pod samym radiem.

bedzie to mialo jakis sens?wiem ze zwrotnica w tym zestawie to kupa :chytry:

czy jak zapodam z samego radia bez zwrotki to ich nie zabije?

jakie pasmo wtedy(na górę i dół) ustawic?

nie wiem czy wogole zwrotnice w odstawke nie dac i też "średniaki" puscic juz ze wzmaka ale takze bez zwrotnicy.

narazie nie mialem okazji bawic się lepszym radyjkiem....bo do tej pory mialem kenia z 1 wyjsciem rca(razem przod i sub pod nim gral)

klocki narazie jak w opisie, ale szybko sie to zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacytuje tu kolege z forum maxtz z innego tematu

Teraz na pewno nie ponieważ dysponuję jakimś tam zapleczem technicznym jak i sprzętowym i zawsze znajdzie się jakiś sposób na podpięcie drugiego wzmacniacza albo i kilku :chytry:

Ale swojego czasu przerabiałem u siebie w samochodach różne kombinacje np, tweetery podpięte pod przednie kanały radyjka a woofery pod tylne

U kupla w samochodzie swojego czasu była właśnie taka kombinacja o której pisz buffalo, czyli tweetery pod radio a woofery pod wzmacniacz (głównie dlatego iż wtedy okazał się to jedyny sensowny sposób aby pozbyć się piszczenia w tweeterach) i wszystko chodziło bez zarzutu.

Tweetery nie potrzebują dużo wtuff tak więc spokojnie moc z radia im wystarczy np. moje w tej chwili mają do dyspozycji po 15W na sztukę czyli mniej o przeciętnego radia i nie odczuwam aby miały niedobór mocy :P

 

elektronikiem nie jetem takze juz sam nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

finchers, ale w tamtym temacie była mowa o neo25, które mają zwrotkę i tylko chodziło o podpięcie tego oddzielnie pod radio

Samego tweetera bez żadnego cięcia podpiąć nie można ponieważ jeżeli podamy na niego całe pasmo to po prostu się sfajczy :chytry:

Podpiąć tweeter można tylko przez zwrotkę pasywną (najprostsza to kondensator wpięty w szereg) lub przez zwrotkę aktywną (procesor, oddzielna zwrotka aktywna) gdzie takie podpięcie chroni nam tweeter przed niższymi częstotliwościami, które mogą być dla niego szkodliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Panowie wiec inaczej musze pokombinowac zeby te tweetery jeszcze bardziej zlagodzic

 

 

a jakby pusic tweetery jednak przez te zwrotki a woofery pod sam wzmak?moglbym lepiej ustawic je na radiu...mimo ze puszcze przez tą lipną zwrotkę od Pb...(nie wiem scisze je albo pokombinuje z ustawieniami)

to w takim razie jak ciąć średniaki?ten zestaw ma od 60Hz do 20 000Hz jak sie nie myle...

bedzie to jakies wyjscie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L-Pad, inny kondzioł (wartość lub ...rodzaj wykonania) jest mnóstwo pomysłów :chytry:

http://ccs.exl.info/calc_cr.html

To jest pierwsza sprawa.

Zwrotnica w S-6C wygląda tak:

http://img697.imageshack.us/img697/4589/25091pb122881lo.jpg

A więc cięcie dla tweetera to jedynie 6dB/okt, poza tym, ten bipolar też ma spory wpływ na brzmienie i zmiana na zwykłego mkt/mkse/mkp da zauważalną różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Element zaznaczony na zdjęciu, to jedyny element filtru w torze tweetera.

Jest on marnej jakości. Wymiana na takiej samej pojemności, ale np. typu MKT lub MKP:

http://allegro.pl/listing/search.php?strin...p;description=1

Nawet na głośnikach tonsilach słuchać róznicę, między tanim MKSE stosowanym w niektórych ich kolumnach, a zwykłym bipolarnym, a wysokie tonsila, do rewelacyjnych nie należą

 

 

Jeśli w tej zwrotnicy jest kond 3,3uF, albo 2,2uF, to mam kilka mkt i mkse. Przed świętami, planujemy jeszcze jakiegoś spota na śląsku i balcer ma też być na nim. Jak coś to mógłbym wziąc 2 kondy i dałbym je balcerowi, a ty jakoś byś je odebrał od niego.

 

JVC SH-1000 ma wbudowaną ubogą zwrotnicę aktywną, więc można pokusić się o cięcie aktywne z wykorzystaniem 4ch z dap'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki cursor

jutro sprawdze co tam siedzi w tej zwrotce, czyli poprostu wystarczy kupic taką samą tylko że MKT lub MKP i mowisz ze zda to egzamin?

nie wiem czy bede teraz na spocie(choc bym bardzo chcial), takze pewnie z allegro zamowie.

 

 

JVC SH-1000 ma wbudowaną ubogą zwrotnicę aktywną, więc można pokusić się o cięcie aktywne z wykorzystaniem 4ch z dap'a

widze że jestem jeszcze malutki w te klocki przy Was:P....co to znów za hokus pokus wymysliles ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki cursor

jutro sprawdze co tam siedzi w tej zwrotce' date=' czyli poprostu wystarczy kupic taką samą tylko że MKT lub MKP i mowisz ze zda to egzamin?

nie wiem czy bede teraz na spocie(choc bym bardzo chcial), takze pewnie z allegro zamowie.

[/quote']

Myślę, że da to zauważalną różnicę w brzmieniu.

Zamiast zamawiać na allegro, obadaj za jakimś sklepem elektronicznym w swojej okolicy i tam zapytaj o takie kondensatory

 

JVC SH-1000 ma wbudowaną ubogą zwrotnicę aktywną' date=' więc można pokusić się o cięcie aktywne z wykorzystaniem 4ch z dap'a[/quote']

widze że jestem jeszcze malutki w te klocki przy Was:P....co to znów za hokus pokus wymysliles ?

Poczytaj o zwrotnicach aktywnych, to będziesz wiedział co mam na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JVC SH-1000 ma wbudowaną ubogą zwrotnicę aktywną, więc można pokusić się o cięcie aktywne z wykorzystaniem 4ch z dap'a
A czasem ona nie działa też na zwykłe wyjścia na głośniki z tego radia?

Nie miałem tego radia w łapach, ale skoro w 9815 i 7897 działała, to tutaj też powinna.

Tak samo radio ma korekcję czasową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dj Darecki napisał/a:

cursor napisał/a:

JVC SH-1000 ma wbudowaną ubogą zwrotnicę aktywną, więc można pokusić się o cięcie aktywne z wykorzystaniem 4ch z dap'a

A czasem ona nie działa też na zwykłe wyjścia na głośniki z tego radia?

 

Nie miałem tego radia w łapach, ale skoro w 9815 i 7897 działała, to tutaj też powinna.

Tak samo radio ma korekcję czasową.

Muszę kiedyś je odpalić i przetestować kupiłem z rok temu i leży w garażu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem te zwrotki i nie moge odczytac wartosci.Prawdopodobnie sa one pod spodem(od strony plytki)i boje sie je odcinac by sprawdzic te wartosci, bo okazac sie moze ze jeszcze nie znajde w zadnym elektronicznym kondensatora o takiej wartosci :/

da rade sie dowiedziec u jakiegos dystrybutora Pb?czy raczej takich rzeczy nie bedą wiedziec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej wylutować i sczytać albo zmierzyć wartość?Moim zdaniem wymiana na inny tani kondek mija się z celem a podmiana na dobry jakościowo mija się z opłacalnością.To tak samo jak tuningować helixy(nie wiem jaki model te najtańsze -hit forumowy)kolega się na kombinował powymieniał wszystko co było można i była z tego ta sama kupa.Sprzedał i kupił co innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej wylutować i sczytać albo zmierzyć wartość?

A nie jest on przyklejony do płytki? Czesto takie coś można spotkać.

A żeby zmierzyć trzeba mieć miernik albo wiedzę ;P

 

Moim zdaniem wymiana na inny tani kondek mija się z celem

A moim zdaniem nie, bo nawet między tanim MKT, a badziewnym bipolarem jak w tym przypadku, słychać różnicę na plus, a wydać 5zł to nie jest dużo.

 

Podobny temat:

http://diyaudio.pl/viewtopic.php?t=15986

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest on przyklejony do płytki?

Najczęściej jest ale w czym problem?

A moim zdaniem nie, bo nawet między tanim MKT, a badziewnym bipolarem jak w tym przypadku, słychać różnicę na plus, a wydać 5zł to nie jest dużo.

Zatem wstrzymajmy się do czasu gdy właściciel wsadzi te kondki i posłucha...może podzieli się z nami swoimi spostrzeżeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zająłem się grzebaniem zwrotki do tych głośników i wydaje mi się że dużo można zyskać na zamianie zwrotnicy z 6db/okt na 12db/okt dla głosnika wysokotonowego. Jeśli byłby ostrzej cięty na pewno zagrałby lepiej."

Nie wiem co ludzie maja z tymi stromymi cięciami. :/

 

[ Dodano: 2009-11-22, 14:23 ]

widac jakies napisy ale nia na tyle zeby mozna cos rozszyfrowac...

sprobuje uderzyc do essy

W linku co podał cursor jest podana wartość kondka...poczytaj.

 

[ Dodano: 2009-11-22, 14:25 ]

tak dokladnie jest on przyklejony do plytki;/

cienki nożyk i delikatnie podetnij go albo delikatnie wyłam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem wlasnie ....kond 6.8uF

 

 

 

i widac ze autor nic nie wskorał...?wiec chyba raczej odpuszcze, bo bardziej zaawansowane grzebanie to raczej nie dla mnie.... :/

 

Zmieniłem konda na MKP wrzuciłem tłumik 3db... i mam wrażenie że tweeterów po prostu brak. Zdecydowanie L-pad nie jest dobrym rozwiązaniem bo całkowicie gasi tweeterki.

W normalnej zwrotnicy przy dużej głośności tweetery zaczynają zniekształcać dźwięk, słychać jak cicho "popiardują" w rytm niskich tonów, dlatego pomyślałem że dobrze by było zastosować zwrotnicę wyższego rzędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...