Skocz do zawartości

problem wzmacniacz i tuba


stary171
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam poloneza atu plusa i wzmacniacz blaupunkta gt2 i tube blaupunkta radio JVC

a więc wszystko ładnie było podłączone czyli wzmacniacz zasilanie od aku plus bezpiecznik masa w pokrywie od zbiornika (tam masę też ma pompa paliwowa) ale nie o tym chciałem mam zimne auto przychodzę włączam radio tuba chodzi i sie wyłącza. próbuję jeszcze raz patrzę a na wzmacniaczu power pulsuje i po paru sekundach się wyłącza. pojezdziłem trochę po mieścię z włączonym radiem (tuba nie grała) po jakims czasie wyłączyłem i włączyłem radio tuba już grała i to bez pulsowania swiatełka power na wzmaku niewiem co jest wzmak nie chce działać bo zimny czy napięcie za małe... neiwiem

 

 

DOdam że jak montowałem to miesiąc temu to grało normalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróżka Bala mówi zmierz napięcie :)

zasilanie podłączone miesiąc temu po sprawdzeniu wszystkei kable dobre tylko kabel miedzy wzmakiem a tubą w niektórych miejscach pożółkł ale wymieniłem i jest to samo. a napięcie mierzyć koło wzmaka voltomierzem??

bo zmierzyłem na akumulatorze ładowanie jest 13.8 jak włacze radio z tubą 11.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZEWÓD ZASILAJĄCY : GRUBOŚĆ 5,5mm / DŁUGOŚĆ 6,1m

PRZEWÓD MASOWY : GRUBOŚĆ 5,5mm / DŁUGOŚĆ 1,2m

PRZEWÓD STERUJĄCY : GRUBOŚĆ 2mm / DŁUGOŚĆ 6,1m

PRZEWÓD GŁOŚNIKOWY : GRUBOŚĆ 2mm / DŁUGOŚĆ 2 X 5,5m

2 X PRZEWÓD RCA CINCZ EKRAN L + R : GRUBOŚĆ 3mm / DŁUGOŚĆ 6,1m

PLASTIKOWA OSŁONA RURKOWA NA KABLE : DŁUGOŚĆ 1,8m / ŚREDNICA 1,4"

a przy wzmaku napięcie jest takie na wyłączonym silniku (włączone radio) prawie 11 ale poniżej

na zapalonym (włączone radio) jest 11 z hakiem jak przygazuje jest (włączone radio) 13.8 a jak wyłączone radio to też jest okolo 13.8 bez gazowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno??

to te kable http://allegro.pl/item804648206_kable_do_w...al_peiying.html

Peyinga pisze ze są do car audio

 

No niestety Kolego - te kabelki się nie nadają. Za 32zł to raczej dobrych sygnałówek nie kupi - a gdzie jeszcze zasilanie do wzmaka http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

Poczytaj ten temat - FAQ StrefaCarAudio - Kable :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokazałem tylko jak wyglądają jakiej firmy ja kupiłem za 85 zł

Tak :niepewny: z twojej wypowiedzi można wywnioskować coś innego:

 

Posprawdzaj jeszcze raz wszystkie połączenia a jak jest wszystko OK to podmień "tubę" na inną jak nie pomoże to wzmacniacz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wszystko sprawdzę

 

[ Dodano: 2009-11-17, 16:17 ]

panowie a więc taki bezpiecznik http://allegro.pl/item812909488_oprawka_be...or_komplet.html

no więc nie był przepalony ale jak był to nie gralo a jak go wyjełem połączyłem kable normalnie to gra

niewiem co temu bezpiecznikowi pewnie jakieś barachło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...