Skocz do zawartości

sygnalowki z przewodu RK50


Cober
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

chcialem sie dowiedziec nieco o zastosowaniu przewodu RK50 jako "budulec" sygnalowek...

 

czy to dobre wyjscie??

 

 

przewod RK50-Wysokiej klasy przewód koncentryczny 50 omowy RK50 3-21 produkcji byłego ZSRR, do transmisji sygnałów radioelektrycznych wysokiej częstotliwości przy narażeniu przewodu na wysokie temperatury. Idealny do zastosowań w instalacjach wewnętrznych obiektów jak i urządzeniach.

 

Norma GOST 11326.36.79

 

Żyła jednodrutowa 1x1,01mm (miedź srebrzona)

 

Izolacja -Taśma teflonowa 2,95mm

 

Żyła zewnętrzna -pojedynczy gęsty oplot z drutu miedzianego srebrzonego

 

Izolacja zewnętrzna- Taśma teflonowa pokryta plecionką z materiału niepalnego 4,4mm (średnica zewnętrzna)

 

 

 

-jak wiadomo tam jest jedna zyla a w audio najlepiej jak jest wiele nitek miedzianych...

 

mam cos jeszcze: kabel potrafi GRAC!

http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html...35244&all=1

 

prosze o pomoc.

 

mysle ze ciekawy temat

post-1957-1257800665.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewod RK50-Wysokiej klasy przewód koncentryczny 50 omowy RK50 3-21 produkcji byłego ZSRR, do transmisji sygnałów radioelektrycznych wysokiej częstotliwości przy narażeniu przewodu na wysokie temperatury. Idealny do zastosowań w instalacjach wewnętrznych obiektów jak i urządzeniach.

Juz sam ten opis z zasady i w TEORII kłóci się z wykorzystaniem go w technice m.cz.

 

Raadek dobrze Ci radzi w Media Markt mają prostą HAMę, podwójny oplot i jedna strona kątowa, kosztują w okolicach 20 zł i mają coś około 5 m... i życie staje sie prostsze :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na oku takie kabelki i do tego jakies koncowki dobre

 

kabel sygnalowy

http://www.allegro.pl/item787037772_kabel_...an_nowy_fv.html

 

wart swej ceny? czy moze w tych pieniadzach kupi sie cos lepszego? sygnalowke chcialem sam zrobic. moze jakies sugestje dotyczace z czego mam to zrobic

 

[ Dodano: 2009-11-11, 16:37 ]

dodam ze teraz mam takie sygnalowki

http://www.allegro.pl/item785554100_kabel_..._2_wroclaw.html

 

i ze chcialem zrobic dobry kabel ktorego nie bede musial wymieniac (przygoda z CA caly czas kwitnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zrobiłem interkonektory do auta na RK50 i wtykach Neutrika. Jezeli chodzi o sztywnośc to nie jest tak zle i głownie jej nadmiar zauważany jest przy podłączeniu wzmacniaczy.

Moje SUBIEKTYWNE wrażenia to zwiększenie ilości detali oraz "wypełnienia" kabiny dźwiękami. Podupadła natomiast dość mocno scena i skupienie.

Jak widać coś za coś.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem prawie wszystkie "budżetowe" sygnałówki.

 

Eagle Cable MC 50, MC60, Aiv Colorado, Monster Cable XLN Pro te Dietz Nachsilver i jakieś tam JL-e aha no i DLS Ultimate

 

Najsolidniejsze i najlepiej wykonane to AIV Colorado i innego kabla nie kupię w tych pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje SUBIEKTYWNE wrażenia to zwiększenie ilości detali oraz "wypełnienia" kabiny dźwiękami. Podupadła natomiast dość mocno scena i skupienie.

 

mozesz to rozwinac?? w jakim sensie skupienie?? i jak zrobiles z tego sygnalowke- to przeciez kabel jednozylowy ( czyli na babel stereo trzeba 4 odcinki) dobrze mysle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...