Skocz do zawartości

Jakie tweetery do 200zł?


boloo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, padł mi jeden tweeter, nie wiem z jakiego powodu, ale znajac zycie essa go nie wymieni

 

Wiec tak

Radio Clarion dxz838

woofery L-60C i zwrotki takze

sub ground zero 10 gzrw xdal

 

wzmak ktory napedza przod bedzie wymieniany...

 

Te tweetery co byly wg mnie nie byly takie zle, ale chcialbym zeby gora byla lepiej słyszana

 

Wydaje mi sie ze cos z tego

neo25 , ewentuanie 28(ale zwrotki mam)

MOREL - Tempo MT-1

 

chyba cos jeszcze mozecie polecic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszedł na serwis, tylko przez sklep w ktorym kupowałem

 

problem jest taki ze gwrancja mineła miesiac temu, z tym ze dwa razy po 3 tygodnie tweetery juz lezały w sklepie w ktorym kupowałem (nie ma odnotowane w gwarancji) raz sie kabel urwał zaraz przy tweeterze, strasznie delikatne sa, nie wyslali do seriwsu tylko w sklepie sami przylutowali

a drugi raz mialem zaklocenia , myslalem ze uszkodzony tweeter a tym razem sie okazało zupelnie cos innego, ale sprzet u nich lezał i nie grał

 

i ponoc gwarancja ma byc przedłuzona , zobaczymy

 

prawda jest taka ze chcialbym sie przesiasc na cos lepszego moze i czy odczułbym wogole roznice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mowisz ze ani na morelach ani na neo nie odczuje zadnej roznicy in plus?

 

a co myslisz o zestawie Rainbowa Slg 265.20 F3?

zagrało by to duzo lepiej niz l-60c? i glosniejsza takze gora?

 

ile ewentualnie trzeba by dolozyc? i co bys polecił, moga byc uzywki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim budżecie mam tylko jedną poradę...jedwabne. Sczerze uważam , że wszystkie one (wymienione tu ) zagrają bardzo...podobnie.

Nie możesz dążyć do tego by grały GŁOŚNIEJ od poprzednich, głośniej nie znaczy lepiej , będą skwierczeć a nie grać.

 

To tak jak sub ( niektórzy "odpustowcy" uwielbiają jak im bum-cyka) a nie ma nic gorszego jak wybijający się sub to samo jest u góry, ze smakiem to trzeba uczynić.

Cursor dobrze mówi jeździc , słuchać, szukac, drążyć.

"Per aspera ad astra" .

Fajnie sobie tam macie z tymi spotami :P z tego co patrzę to na śląsku co rusz coś się dzieje.

Powtarzam kolejny raz przy "przebywaniu wsród pasjonatów" CA da sie wiele więcej obycia zdobyć niż na ogólnokrajowych zlotach-zawodach razem wziętych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim budżecie mam tylko jedną poradę...jedwabne.

czemu tylko szmaty?

 

Bo ma tylko ...200zł :P .

Nie jestem zdecydowanym przeciwnikiem "blaszaków" ale w tym budżecie będzie cieniutko.

Doskonale o tym wiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale o tym wiesz

Doskonale wiem że napisałeś totalną bzdurę powielaną bardzo często na forach.

A co chcesz jeszcze ? Neodym ? :padam:

Tomaszku możesz jaśniej bo nie kumam o co Ci chodzi?

 

ps.słuchaliście dobrze zestrojoną blachę?Posłuchajcie sobie jak brzmią prawdziwe instrumenty na tych szmacianych pseudo łagodnych przetwornikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszku możesz jaśniej bo nie kumam o co Ci chodzi?

Nie stresuje sie chłopie, ja żartowałem chodziło mi o Neodymowy przetwornik np. no i mieści się w budżecie :padam: a blaszka dobra jest, ale wymagająca i to bardzo od reszty systemu, tu raczej "za grubo" nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale o tym wiesz

Doskonale wiem że napisałeś totalną bzdurę powielaną bardzo często na forach.

 

Próbowałem "osiągać cele" w okolicach wymienionego budżetu , niestety nausznie przekonałem się , że...nie powielam żadnych forowych bzdur.

Nie udało mi się wydać małej kwoty i uzyskać efektu, trzeba trafić super okazję (czytaj sprzedający totalnie nie ma pojęcia co sprzedaje...a cuda to tylko w niebie :padam: ).

 

P.S. Poleć mi ...dobrego "blaszaka" do tej kwoty ... znajdę tyle waluty by sie przekonać czy rzeczywiście jestem w błędzie, będę Ci bardzo wdzięczny jak uda mi się "przyoszczędzić" bo doszedłem do wniosku , że to już nie audiofilizm tylko zwyczajny audioholizm :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było kiedyś auto zrobione na blaszakach.Góra z nich bardzo mile mnie zaskoczyła.Głośniki za kilkanaście złociszy a instrumenty brzmiały jak trzeba.Fakt nie była to szybka wrzutka...

http://www.fothost.pl/upload/09/45/b06b65aa.jpg

P.S. Poleć mi ...dobrego "blaszaka" do tej kwoty ...

Spokojnie można kupić w tej kwocie dobre przetworniki np.mb quart,canton czy focal(te z racji swojej marki bywają droższe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta prawda Panie Radosławie :padam: .

Ostatnio udało mie się odsłuchać pewne radio do "wyhaczenia" ponad 20-to krotnie taniej niż osławiony Nakamichi CD-500 i powiem sczerze, że śmiało idą łeb w łeb.

Nie jest to ani Denon ani McIntosch ani żadna z Alpin serii 79...

 

P.S. ostatnie "blaszaki" które przukuły moje oczęta audiomag miał za 399 zł :P .

Nie dam sobie powiedzieć , że da się "skroić" ustrojstwo na metalowym buszmenie ( max. 50 zł).

 

Hy hy jasne toć szukam cały czas dobrej góry dla siebie ...bo ciężko osiągnąć ...cel.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Się władowałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
...chłopaki, nie jestem ekspertem audio, ale mając w domu kino domowe na glośnikach Canton, zakupiłem uzywane głośniki na Allegro Canton Pullman RS5 - trzydrożny separowany zestaw. Mam kolegę muzyka, jego żona jest skrzypaczką, inny kolega gra na dyskotekach i każdy wypowiedział się, że tak ładnie czysto i neutralnie grającego sprzętu nie słuchali. Me laickie ucho również to potwierdza. Wcześniej miałem Ground Zero i te wedle Cantonów robiły po prostu..hałas. Tweetery chciały mi wykłóć uszy. Szczerze polecam taki zestaw. Mozna zakupić za 150-300zł na Allegro i dość często się coś znajduje. Ostrzegam jednak, że gdy na próbe podłączyłem pod zwrotkę od GZ dźwięk był marny. Trzeba szukać w zestawie z oryginalną zwrotnicą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...