Skocz do zawartości

Co z tyłem czyli audio za plecami


elltry
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak przeglądam Wasze instalacje i w 99% opierają się na systemie przednim (mniej lub bardziej rozbudowanym) + sub w bagażniku + wzmacniacz(e). Co z tyłem? Tylko bas? W instalacjach gdzie pojawiały się głośniki np. w półce z tyłu lub fabrycznych "parapetach" rozwiązanie takie jest negowane. Jak więc nagłośnić tył żeby oprócz niskich dźwięków ładnie słyszeć np wokal ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo najlepiej brzmi system stereo oparty na dobrej scenie dzwiekowej.

Są ludzie (tacy jak ja) co lubią sobie dorzucic cos do tyłu by miec troszke "przestrzeni"

W sumie tak naprawde chodzi o to aby zrobic cos bardziej konkretnego, zrobic jedna rzecz a porządnie niz pakowac kupe głosników z kiepskim dzwiekiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej racja bytu przy dobrym Car-Video( nadal droga zabawa, zważywszy na cenę skompletowania porządnych elementów).

Przy kinie w samochodzie może sprawić frajdę (o ile ktoś jest w stanie "przełknąć" komfort "wizualizacji" :P przy maxymalnie 17" ekranie bo większe to już paranoja i ten w autku będzie uchodził za wielkoluda.

Zastosowanie w takiej instalacji wszelkich prologiców i surroundów i wtedy jest pełna profeska :P .

Posiadam głośniki z tyłu i...zupełnie z nich nie korzystam (bardziej przygotowałem je pod właśnie puszczanie filmików jak mi synek podrośnie) :P.

Czasem sobie je włączam i... słusznie panuje na forach opinia, że wszystko psują :P .

 

Tak sobie dywaguję czy aby to słynne "zestrajanie" samochodu to nic innego jak opanowanie "echa" zbliżonego do tego na sali koncertowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm, więc jaką koncepcję rozbudowy audio na tyle u siebie obraliście ? W półkę 6x9' czy jakiś system 16cm a może w mocowania fabryczne po boku (w przypadku hatchbacka) coś wpasowane ?

Istnieją jakieś warte uwagi głośniki 6x9 ?

Co sądzicie o Lanzar opti692 ??

http://img511.imageshack.us/img511/6943/325317144.th.jpg http://img190.imageshack.us/img190/3226/3253171442.th.jpg

http://www.audiosklep.pl/a-p-1102.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elltry, współosiówki sobie bym odpuścił, nie odtwarzają wiernie pasma, zawsze 2w1 będzie gorsze niż 2x1w1 Półka to absurd, zasada działania głośnika i wytwarzania dźwięku opiera się na aplikacji go w obudowie odpowiednio obranej, wtedy ma to sens. Moim zdaniem jak masz coś pakować do tyłu to drzwi, albo specjalne nakierunkowane panele, oczywiście odpowiednio wygłuszone i przystosowane do aplikacji głośników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balcer, OK czyli osobno głośnik 6x9 woofer + osobno tweeter. A tak btw to te lanzary mają regulowaną pozycję głośnika wysokotowanego tzn. można je nakierunkować pod dowolnym kątem.

Jak wg Ciebie miała by wyglądać takowa obudowa do głośników na tył (konkretnie mi chodzi pod 6x9')? Może jakieś foto bo raczej nie sądze że chodzi Ci o taki wynalazek ??

http://img132.imageshack.us/img132/8757/7528135381.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elltry, 6x9 nie są stworzone do jakościowego grania, ja bym sobie na Twoim miejscu je odpuścił. A tak wogóle to dysponujesz korekcją czasową chcąc ładować głośniki na tył?

 

Te pedełka przedstawione przez Ciebie mają ok 3l pojemności, normalne głośniki 16,5cm potrzebują ok 7l do normalnej gry, więc raczej takie wynalazki odpadają, myślałem o panelach z żywicy jeśli już jakoś wkomponowane w tapicerkę auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usiasc tylem do kierunku jazdy

 

 

A tak powazniej to korekcja czasowa to podstawa zadne polki chyba ze zrobione komory o odpowiedniej pojemnosci wygluszenie tzn montaz tak jak z przodu tylko i z tylu no i walka z korekcja czasowa zeby to wszystko zgrac ale tak czy inaczej to trzeba lubic tak ja zomer ,

 

Uwazam tez ze nie wszyscy maja sluch doskonaly i nawet wq aucie gdzie jest swietna scena moga tego nie zauwazyc :P znaczy nie uslyszec :P Wiec i glosniki w polce jak kolwiek zestrojone tez by nie przeszkadzaly poprostu jak nie jestes audiofilem to podlacz posluchaj i moze ci sie spodoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w chwili obecnej głośniki z tyłu nawet z korekcją czasową nie podchodzą :P Ale do wszystkiego trzeba dojść drogą "osłuchania" się z różnymi aplikacjami ja kiedyś też nie wyobrażałem sobie audio w aucie bez "jajec" w półce :P

podlacz posluchaj i moze ci sie spodoba

Dokładnie, każdy powinien robić CA pod swoje upodobania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalo by rade :D POdlaczasz ladowarke samochodowa pod gniazdo zapalniczki (chyba ze bateria styka na dlugo :D ), sygnaly od lapka do AUX i gotowe A tym ze wbudowane karty dzwiekowe nie gorsza dobra jakoscia dzwieku Ale do filmow dadza rade Sporo osob z kregu car pc maja instalacje oparte na laptopie ( np. schowanym w bagaju ) i oryginalnej karcie dzwiekowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...