Skocz do zawartości

Nie przyjemny dźwięk


Songo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki oto sprzęt:

radio - JVC KD-G351

głośniki (tylna półka) - Pyle PLX693

głośniki przód - JBL Gt5-652

Srzynia basowa aktywna - LTC WT12-6A

 

Fiat Punto II

 

Więc mam z tym taki mały problem sygnał idzie z radia przez, które jest wszystko sterowane bas jest podłączony przez rms i przy ustawieniach radia +03 bas, trebble +05 i loud on powyżej głośności 15 np. przy mp3 fix me - velvet (tam jest dosc ladny bas) zaczyna pojawiac się taki charczący aż nie przyjemny dla ucha dźwięk. Jak mogę uporac się z tym problemem, myślałem, że to może głośniki wysokotonowe taki odgłos daja, ale nie wiem właśnie za bardzo co może temu dolegac.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% przester. Dzwiek ten wydaja glosniki czy sub? Wypnij suba i zobaczysz. Glosniki zasilane z radia? Jakie kable zasilajace suba? Rada na to wszystko..ehh.. zakupy, zakupy, zakupy Niech wypowiedza sie jeszcze bardziej doswiadczeni.

 

 

Spoznilem sie :P Radio nie wydala z zasilaniem glosnikow, pojawia sie przester. BTW - funcja LOUD sluzy do podbicia basu przy sluchaniu na niskiej glosnosci, przy ktorej bas normalnie "zanika" :niepewny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk ten wydobywa się z przodu, faktycznie po odpięciu suba jest ok, ale sub tu chyba nie szkodzi ? ta głośniki zasilane sa z radia, kable były zwykłe tzn. kupiłem cały komplet kabli za 55 zł bodajże hehe ;] A mając na myśli zakupy to o czym konkretnie myślałeś bo ja tak myślałem czy nie wystarczy tych głośników z przodu i z tyłu podpiac pod wzmacniacz 4 kanałowy a basa zostawic osobno czy jest może jakies mniej kosztowne rozwiązanie ;]

 

[ Dodano: 2009-11-04, 18:54 ]

Sub jest pod złącze RCA i pod akumulator ;] a jestem z Pszczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem miedzy innymi o wzmaku Nie koniecznie 4 kanalowym - choc pewnie nie przekonam Cie do likwidacj tylnich glosnikow, zwlaszcza ze masz suba, ale poczytaj FAQ Nazara :niepewny: Na temat suba sie nie wypowiem, ale podejzewam ze i tu przydal by sie jakis nowy zakup. Skoro kozystasz z funkcji loud na okraglo zapewnie lubisz basik :P Stad podejzenie ze moze czekac Cie zmiana suba :P

 

 

Panowie!!! Skrzynia jest aktywna, o czym autor poinformowac raczyl na poczatku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie wydaje ze blednie uzywasz pojecia " glosniki wysokotonowe" :P Cokolwiek bys nie zmienil radio i tak pozostanie za slabe do zasilenia glosnikow tak, by Cie zadowolily.

 

Pojade teraz standardem ale inni chba mnie popra :P - Na przod system odseparowany czyli glosniki np 165mm grajace tonami "niskimi" i srednimi, oraz tweetery ( gwizdki ) odtwarzajace tylko najwyzsze czestotliwosci. W takich systemach pojawia sie dopiero zwrotnica.System zasilany wzmacniaczem. Rezygnacja z glosnikow z tylu - jesli niechcesz bawic sie w drogie procesory dzwieku i dluuugie strojenie sprzetu. W bagaju wg potrzeby subik ( nie aktywny :niepewny: ) zasilany osobnym wzmacniaczem, lub jesli mamy 4 kanalowy wzmak podpinamy przod pod 2 kanaly a 2 pozostale mostkujemy i zasilamy nimi suba.

 

Co do wyboru glosnikow i pieca - poczytaj na forum. Jest multum tematow w kazdym przedziale cenowym Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no faktycznie nie zauważyłem hehe :niepewny: No więc ok postaram się byc :P

 

[ Dodano: 2009-12-14, 15:11 ]

Mam takie pytanie jeszcze do was. W jaki sposób mogę podłączyc wzmacniacz 700W 4-kanałowy tak, żeby była również tuba aktywna tzn. jak podłączyc 2 wzmacianicze w zasadzie tak aby nie bylo niespodzianek w samochodzie typu rozładowany akumulator np. czy cos w tym stylu i czy da rade bez kondensatora i wydawania na cos jeszcze kasy hehe :P Chyba, że coś trzeba jeszcze. Mile widziane wasze propozycje bo ja w zasadzie to w tym temacie to amator jestem hehe

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...