Skocz do zawartości

wybor jakosciowego wzmacniacza 4 kanalowego


Cober
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam:)

 

chcialbym sie poradzic Was w sprawie wyboru wzmacniacza 4 kanalowego

 

na chwile obecna posiadam taki zestaw radio JVC KD-SH1000 oraz glosniki Rainbow SAX 256.20 (z ktorych jestem zadowolony) a z subem poczekam jeszcze

mialem sonica 12" ale nie podobala mi sie taka lupanina i teraz szukam czegos bardziej jakosciowego

 

nam ograniczone miejsce i chcialbym zainstalowac piec 4 kanalowy (2 kanaly ida pod przod a 2 w mostku na suba) i tu nasuwa sie pytanie jaki??

 

mam kilka koncepcj:

 

rockford fosgate t8004 - http://forum.realmofexcursion.com/gallery/...6488&c=1649

steg k4.01 - http://www.jtp.pl/JTP/car_audio/oferta/ind...mp;prod_id=2681

steg QM 75.4x- http://www.jtp.pl/JTP/car_audio/oferta/ind...amp;prod_id=903 (ten nie jest stabilny w mostku do 2ohm wiec nie bardzo pasuje (chyba ze sie myle))

audison SRx3 - http://www.jtp.pl/JTP/car_audio/oferta/ind...&prod_id=13

 

ktos z was sluchal tych piecy?? a moze inny ciekawy i dostepny polecicie

 

slucham wszystkiego zalezy co w ucho wpadnie a w szczegolnosci electro HH eska a budzet to okolo 1000zl-1300max

 

prosze o porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo k4.01 albo t8004 zalezy co chcesz osiagnac. Steg bedzie mial nieco wyzsza kulture gry natomiast RF bedzie miec wiecej mocy, i takiego typowo amerykanskiego mieska. Aczkolwiek rowniez bedzie to jakosciowa gra po prostu nieco brutalniejsza od stega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam mam stega z seri QM 4X45 ...

a steg z seri K gra podobno jeszcze lepiej

 

a to moja relacja po założeniu stega

 

najpierw ogólnie dzwięk stał się bardzo dynamiczny i szczegółowy i chłodny można nawet powiedzieć zimny. Wooferty TEC-a tańczą jak steg zagra ma nad nimi całkowitą kontrole, motywy perkusyjne poprostu fenomenalne tak samo ,gitara słychać każdą strune z osobna. W drzwiach przednich pojawił się kontrabas (ale taki z jajem a nie pitu pitu ) i kopnięcie takie że niespodziewałem się tego po tych wooferach. Steg daje radę równierz na górze, Vifki grają z chirurgiczną precyzją i chłodno nic nie podbarwiają, najwyższe partie łagodne.

 

audison srx3 ma raczej ciepłe brzmienie i bass troszke powolny ale też ma grono swoich zagożałych wielbicieli

 

co do ostatniego sie nie wypowiadam bo nie słyszałem

 

obydwa stegi są stabilne przy 2 omach, mają wbudowany stabilizator napięcia i współczynnik tłumienia >500 :cwaniak: tak że będzie dawał rade z subem :cwaniak: ogólnie bardzo ci go polecam naprawde fajny piecyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja jeszcze dorzucę swoje 3 grosze.

Co do Steg'a z serii QM, wg mnie jest on, powiedzmy, że "kompletny".

Nie wyjdą pod nim ciepłe kluchy, jeżeli chodzi o górę, ale także nie będzie za ostro.

Jeżeli chodzi o dół i kopnięcie, to temu piecykowi również tego nie zabraknie, ale przy okazji nie będzie zbyt mocno walił

jak, przykładowo większość amerykańskich piecyków.

Można również zastanowić się nad DAP'em, który jest zbliżony charakterystyką do Steg'a, chociaż u góry może być troszkę ostrzej.

Problemem w nim może być również brak mocy pod bardziej wymagającego suba.

Jakości na pewno mu nie zabraknie i w kulturalnym graniu sprawdzi się b.dobrze.

Powiedzmy, że oba piecyki w tym przedziale cenowym uważam za powiedzmy uniwersalne.

Co do Audisona, natomiast uważam, że jest to piec typowo przeznaczony do jakościowego grania.

Jego charakterystyka jest bardziej stonowana, ciepła, tak bym to nawet określił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K401 i K402 sa stabilne w mostku od 2 ohmów. Kazdy Steg na pojedynczym kanale schodzi do 1 ohma wiec na mostku musi byc stabilny przy 2 ohmach.

 

Mostek przy 2 ohmach = 2x moc z dwóch kanałów przy 1 ohmie.

Mostek - 1x 640 rms@2Ohm <:rotfl: 2x320rms@1 ohm.

 

( Mamy jeszcze 2gą pare kanałow do wykorzystania rzecz jasna )

 

W/W przykład dla zobrazowania dla K402.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra to dlaczego producent na oficjalnej stronie nie podaje tego w danych ?

 

czyżby się GRZAŁ ? a może nie powinno się schodzić do 2 Ohmów w mostku, bo coś może się sfajczyć ?

 

dlaczego 2.xx mają w danych na stronie inne opcje podłączenia a 4.xx nie ?

 

 

RF FTW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra to dlaczego producent na oficjalnej stronie nie podaje tego w danych ?

 

czyżby się GRZAŁ ? a może nie powinno się schodzić do 2 Ohmów w mostku, bo coś może się sfajczyć ?

 

dlaczego 2.xx mają w danych na stronie inne opcje podłączenia a 4.xx nie ?

 

 

RF FTW

Wynika to po prostu z ich konstrukcji, tak mogą się sfajczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra to dlaczego producent na oficjalnej stronie nie podaje tego w danych ?

 

czyżby się GRZAŁ ? a może nie powinno się schodzić do 2 Ohmów w mostku, bo coś może się sfajczyć ?

 

dlaczego 2.xx mają w danych na stronie inne opcje podłączenia a 4.xx nie ?

 

 

RF FTW

 

Chociazby dlatego, że to setup zalecany dla bardziej obeznanych z tematem. K202 w mostku w 2 ohmach grzał sie niemiłosiernie ( po 15 minutach w okolicach 90% powera ) dotknięcie wzmacniacza mogło spowodować oparzenie dłoni - bywało, ze potrafił się odłączyć na pare chwil. Mimo wbudowanego chłodzenia - w niepisanej zasadzie ZALECA SIĘ dołozenie zewnętrznego wentylatora do chłodzenia wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...