Skocz do zawartości

Zestaw na przód, prosze o pomoc, pytanie do pro.


fa1th
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem laik jeżeli chpodzi o tematu car audio i przyznam się bez bicia wiem co to jest opcja "szukaj" ale niestety jestem tak zawalony że nie mam czasu z tego skorzystać.

 

Potrzebuje porady jaki zestaw na przód założyć do seata toledo 2000r. Jednostka sterująca jaka będzie(bo jeszcze nie zakupiona) to najprawdopodobniej Pionier avic x3-II chyba że ktoś inny mi zaproponuje coś na 1DIN z navi, dvd itd.... Na same głośniki na przód + wzamacniacz chce wydać około 1500zł. Drzwi będą wytłumiane. Muzyki jakiej słucham to zazwyczaj hip-hop, zależy mi na jakosci jak i również na pożądnym łupnięciu;) ale oczywiscie na pierwszym miejscu jakosc dzwieku! Jezeli uważacie że 1500zł to za mało na dobry przód(głośniki+wzmacniacz) to ewentualnie jeszcze te 500zł można dodać ale za bardzo bym tego nie chciał.

 

Pozdrawiam i dziękuje za szczerą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jestes laikiem to kto ci to załozy? Aby dobrze to grało przydało by sie wliczyc w montaz mate tłumiącą-koszt okolo 400zł na pare drzwi..

 

Facet co się tym zajmuje, ale mniej wiecej chce sie tu obeznać żeby mnie facio w wała nie zrobił i wcisnąc byle co... Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem w pierwszym poscie... drzwi bedzie mi facet wytłumiał (mówił że matami dynamat lub app)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ma wydac 300zl za wygluszenie drzwi niezaleznie czy app czy dynamat to chce cie wyrznac na kase :zawstydzony: chyba ze app i robocizna za 300 bo "door kit" dynamata to ok 240zl. Co do wyboru klockow to najlepiej pojezdzic po spotach(beda niedlugo) i poprostu odsluchac, bo niekazdemu to samo odpowiada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ma wydac 300zl za wygluszenie drzwi niezaleznie czy app czy dynamat to chce cie wyrznac na kase :zawstydzony: chyba ze app i robocizna za 300 :D bo "door kit" dynamata to ok 240zl. Co do wyboru klockow to najlepiej pojezdzic po spotach(beda niedlugo) i poprostu odsluchac, bo niekazdemu to samo odpowiada

 

Żebym to ja miał jeszcze czas jeździć po spotach. 1500zł + ewentualne 500zł za głośniki+wzmacniacz, muzyka hh

 

[ Dodano: 2009-10-30, 22:51 ]

Jezeli ma wydac 300zl za wygluszenie drzwi niezaleznie czy app czy dynamat to chce cie wyrznac na kase :D chyba ze app i robocizna za 300 :D bo "door kit" dynamata to ok 240zl. Co do wyboru klockow to najlepiej pojezdzic po spotach(beda niedlugo) i poprostu odsluchac, bo niekazdemu to samo odpowiada

 

a te app to jakosciowo ujdzie? czy totalny shit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie slyszalem tego zestawu wiec nie pomoge :zawstydzony: W tym progu cenowym slyszalem DLS R6A --> http://www.autosound.pl/dlsr6a-p-2662.html i jak dla mnie graly fajnie. Wzmacniacz hm... jak do 1500zl to μ-Dimension μ-Glow 2075v.2 --> http://www.autosound.pl/956dimension956glo...5v2-p-2502.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej bedzie jak sam gdzies sobie ich posluchasz(jakis salon car audio)bo kazdy ma inne ucho:P...i kazdemu sie co innego podoba.

 

do tej kaski moge Ci polecic hertz hsk

.....

 

ja bym oscylował w wyższej półce niż herz hsk... myslalem o tych r6a lub po650;]

 

a myslałes ze HSK to taka niższa półka?....... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej bedzie jak sam gdzies sobie ich posluchasz(jakis salon car audio)bo kazdy ma inne ucho:P...i kazdemu sie co innego podoba.

 

do tej kaski moge Ci polecic hertz hsk

.....

 

ja bym oscylował w wyższej półce niż herz hsk... myslalem o tych r6a lub po650;]

 

a myslałes ze HSK to taka niższa półka?....... :rotfl:

 

Nie:) ale chciałbym tą jeszcze wyższą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to powiem zebys sie nie zdziwił z ta wyzsza polka w postaci R6A lub PO650 Kazdy z tych zestawow ma swoje plusy i minusy (oczywiscie jesli mowimy o fabrycznych nie dłubanych zestawach) ja bym je postawil w jednej linii a jak chcesz przekroczyc do wyzszej ligii do naszykuj 1k PLN + bo do tysiaka to akurat te 3 zestawy kroluja jako nowe komplety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glow, jest raczej mało jakościowym celując w wyższe półki, to wzmacniacz klasy Entry Level, na dobry początek przygody z muzyką. Ma moc kopa i dynamikę, ale szukać tam 5 skrzypiec w 8 rzędzie na próżno, już więcej szczegółów i detali mamy w ESX Quantum Q-300.2. Podobnie rzecz ma się z systemem, ale sam musisz zadecydować gdzie Ci się kończy granica oczekiwania/finanse . Bo jak chcesz tylko czysto łomotać HH, to pomyśl o PB 3XL-6C super woofer, duży tweeter 32 mm i czasami jest dużo góry przez duże "D" ale woofery naprawdę fajniusie. Lub złóż sobie miksa :rotfl:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glow, jest raczej mało jakościowym celując w wyższe półki, to wzmacniacz klasy Entry Level, na dobry początek przygody z muzyką. Ma moc kopa i dynamikę, ale szukać tam 5 skrzypiec w 8 rzędzie na próżno, już więcej szczegółów i detali mamy w ESX Quantum Q-300.2. Podobnie rzecz ma się z systemem, ale sam musisz zadecydować gdzie Ci się kończy granica oczekiwania/finanse . Bo jak chcesz tylko czysto łomotać HH, to pomyśl o PB 3XL-6C super woofer, duży tweeter 32 mm i czasami jest dużo góry przez duże "D" ale woofery naprawdę fajniusie. Lub złóż sobie miksa :rotfl:.

 

Chce dobry sprzęt, tak jak już pisałem na samym początku 1500zł + ewentualne 500zł. Czyli 2tys na głsoniki przód+wzmak, za mało kasy? Może być więcej :hyhy: Tylko żeby super grało, nie chce kasy w błoto wyrzucic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahaha, nie chodzi o pompowanie kasy bo to można robić w nieskończoność ale żeby wstrzelić się idealnie we własne oczekiwania i wycisnąć ile sie da z tego co się posiada. Jeśli dalej czujemy niedosyt można szukać innych rozwiązań, ale zacznij od tego co sobie na pierwotnie założyłeś . za tydzień jest spot więc masz najlepszą okazję do poszerzenia swojej wiedzy o ileś tam produktów i ich brzmienia :rotfl:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahaha, nie chodzi o pompowanie kasy bo to można robić w nieskończoność ale żeby wstrzelić się idealnie we własne oczekiwania i wycisnąć ile sie da z tego co się posiada. Jeśli dalej czujemy niedosyt można szukać innych rozwiązań, ale zacznij od tego co sobie na pierwotnie założyłeś . za tydzień jest spot więc masz najlepszą okazję do poszerzenia swojej wiedzy o ileś tam produktów i ich brzmienia :D.

 

to ze pojade na spot to na pewno odpada(nie mam czasu) a do zadnego sklepu car audio nie pojde i nie odslucham gdyz mieszkam na prowincji:( to musi byc po prostu dobry strzał sprzętowy :D pomóżcie bo już chce to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to musi byc po prostu dobry strzał sprzętowy

A myślisz, że my jesteśmy wróżkami i doradzimy Ci sprzęt, który trafi w twoje gusta w kwestii brzmienia?

 

myśle że nie w 100% ale mniej wiecej nakierujecie...

 

Jak narazie bedzie dego po650 + genesis profile two. KTo jest przeciw kto jest za? Ewentualnie jakies propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...