Skocz do zawartości

wzmacniacz PRECISION POWER DCX 1000.4 - Pomocy


acid1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zakupiłem wzmacniacz PRECISION POWER DCX 1000.4. Wzmacniacz został prawidłowo podłączony w firmie car audio.

Niestety po podłączeniu okazało się, że wzmacniacz charczy(zniekształca) tony średniowysokie pozostałe tony grają czysto.

Jest to zjawisko bardzo wyczuwalne w muzyce rockowej(pink floyd, Joni Mitchell), jazowej.

Przykład utwór w którym występuje fortepian i wokalista(tony wyższe)

- Wokalista śpiewa czysto natomiast fortepian "charczy" nie do zniesienia(taki metaliczny pogłos zapętlony).

 

Płyty (oryginalne) odsłuchane na końcówce z radia i innych głośnikach nie generuje zniekształceń.

Moja konfiguracja to w autku Ford Focus II(2005) 3d:

 

Radio - Alpine 9812rb

Wzmazniacz - Precision Power DCX 1000.4

Głośniki przednie - DLS R6S

Subwoofer - Kicker Solo Baric S10L7 (kwadrat 10 cali) w obudowie zamkniętej 20-23L.

Kable sygnałowe - Tec

Kable prądowe - Tec 33mm2 i przy wzmacniaczu 25mm2(40cm + i masa do karoserii)

Wytłumione maty DYNAMATE(przednie drzwi)

Bezpieczniki - 1 przy akumulatorze nr.1 100A i nr.2 40cm od wzacniacza 80A

 

 

Proszę o Pomoc bo wydaje mi się, że jest to wzmacniacz ale do końca nie jestem pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpisze jeszcze raz tu bo na elce ktos wyje**** temat do kosza:

 

Mam ten wzmak i nie powiem wysokie na nim to porazka. A dodatkowo masz jeszcze 9812r nie wiem czy ktorakolwiek seria z CDA jest ostrzejsza od tej wlasnie + fabryczne zwrotki. Połaczenie tragiczne ;/

 

Ja mialem wczesniej podpiete pod kanaly przednie Hertz'a HSK + radio 7894r i przerobilem zwrotke, wywalając kondensator w torze tweetera na białego Mundorfa MCAP'a + cewke w torze woofera. Dalej wysokie byly takie sobie. Pamietam jak puszczałem 10 lub 12 kawałek z plyty EASCA'a 2009 (taki fortepianowy) to nawet po tym zabiegu dalej bylo słychac na gorze sypanie piaskiem.

 

Dopiero zmiana radia na Nakamichi CD400 + na tweetery poszedł Genesis SA50 i zrobiło sie malinowo. Dlatego DCX to jest dobry naped na woofer'y i suba, no chyba ze na gore ale pod radiem ciepłym typu Clarion i naprawde dłubnietą zwrotke na lepszych podzespołach.

 

Powiedz mi jeszcze "co to znaczy - jest jeszcze przycisk przełączający na wejścia w tryb wysokonapięciowy (4-12V, - 12dB) - mam wyłączony(choć w radiu wyjścia są 4V)" czyli jak masz teraz wlaczone (zakres od 12V-4v czy od 4V do 150mV)?

 

;/edit:

 

juz wiem no stary skoro masz radio 4V i masz wyłaczony ten przycisk, czyli zakres od 4V do 150mV i GAIN na ok 70% to napierd****** na przesterze jak pozdro. Wiec tez sie nie dziw ze trzeszczy. GAIN to nie VOLUME

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

opis przycisku: (-12dB Attenuation switch: push this switch "IN for high voltage input(4V-12V) capability. This button must be IN for use with speaker level input on common ground head-units or for high voltage line drivers.")

 

Testowałem przy włączonym i wyłączonym przyciskui tak samo nie słyszę różnicy. Dalej jakby część tonów średnio-wysokich przesterowana.

Testowałem też z wypiętym subem (kabel do głośnika). Obecnie mam zakres niski

 

Mam ustawione Gainy w wzmacniaczu : przednie głośniki 30 % i subwoofer 70%.

 

W zwrotnicach są trzy ustawienia na każdym słyszę to przesterowanie. Co do przerabiania zwrotnic to nie moja bajka.

 

Nie wydaje mi się aby wzmacniacz tej klasy coś takiego tworzył, tak kiepsko grał. Powiem tak, pod radiem Alpina i głośnikami forda to gra o niebo lepiej. To po co głośniki za 900zł kupowałem i wzmak. Mogłem kupić pierwszy lepszy z Madia i grał by lepiej.

Nie jestem audiofilem ale wymagam aby chociaż czysto grało.

 

W sobotę podłącze inny wzmacniacz pod przód i zobaczę czy to na pewno nie DLSy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio jest ok podłączyłem głośniki forda pod jego końcówki i grało to czysto i dobrze(bez objawów przesterowania).

Co do testowania wzmacniacza to faktycznie było by to najlepsze rozwiązanie ale nie mam możliwości może podłącze inny wzmacniacz i drogą eliminacji zobaczę. Jak inny wzmacniacz będzie grał dobrze to znaczy, że problem stanowi to DCX.1000.4.

 

[ Dodano: 2009-10-30, 13:39 ]

Trochę poczytałem o ustawieniach: gain

gain rear mam jak na zdjęciu 70%

gain front dużo poniżej w odwrotnie do wskazówek zegara 30-40%

 

ATT - przycisk wciśnięty czyli 4-12V

 

i załączam przykładowe zdjęcie panelu wzmacniacza takiego jak mój.

 

[ Dodano: 2009-10-30, 13:43 ]

opis przycisku ATT: (-12dB Attenuation switch: push this switch "IN for high voltage input(4V-12V) capability. This button must be IN for use with speaker level input on common ground head-units or for high voltage line drivers.")

post-3036-1256887858.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam i jak w końcu z tym wzmacniaczem ?? udalo sie cos ustalić ?? Bo planuje kupic taki sam wzmacniacz i glosniki Dego lub Hsk 165.4 i sie teraz troche boje..

 

 

Ty sie nie boj kupic wzmaka bo ktos kupil lipny :D Kupuje bo to niezly klocek tylko wydaje mi sie ze polaczenie go akurat z hertz lub Dego moze byc w gornych rejestrach bolesny dla ucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...