Skocz do zawartości

Dobór komponentów


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam kilka pytań dotyczących wyboru komponentów (wzmacniacz i subwoofer). Mam Alpine CDA 9855r, głośniki na razie seryjne. Całość nie gra najgorzej ale brakuje mi basu, dlatego zdecydowałem się na subwoofer.


Zacznijmy od wzmacniacza. Mam okazję kupić Alpine V12 mrd-m605 za 400zł. Robiłem rozpoznanie i wydaje się być dobrym sprzętem, tym bardziej za takie pieniądze. Znajdę coś ciekawszego w tym budżecie?


Kolejna sprawa to wybór subwoofera. Znajomy, który sprzedaje wzmacniacz ma kilka głośników, mianowicie:
1. Rockford Fosgate P2D410
2. Audio System HX10 SQ
3. Audio System Ion X10
Który z nich będzie najlepiej grał pod tym wzmakiem? Będę w stanie wykorzystać potencjał Audio systemów, które mają odpowiednio 350W i 400W RMS?. 
Teraz jeszcze kilka słów o tym, czego oczekuję od zestawu. Szukam w miarę optymalnego złotego środka, ma być w miarę dynamicznie ale mięsiście (oczywiście w miarę możliwości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapys, musisz podać więcej informacji... jakie muzyki słuchasz jakiego basu oczekujesz... Jak dobrze mi się rzuciło gdzieś w oczy to masz budę compacta ? Jeśli tak to sporo ułatwia względem przebicia się basu do kabiny pasażerskiej :P U Mnie w coupe grał  Rockford Fosgate p3 i mocno sobie chwaliłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szczurek1986 napisał:

Kapys, musisz podać więcej informacji... jakie muzyki słuchasz jakiego basu oczekujesz... Jak dobrze mi się rzuciło gdzieś w oczy to masz budę compacta ? Jeśli tak to sporo ułatwia względem przebicia się basu do kabiny pasażerskiej :P U Mnie w coupe grał  Rockford Fosgate p3 i mocno sobie chwaliłem :P

Tak, Compact. Jeżeli chodzi o gatunki to głównie muzyka elektroniczna i jej pochodne, czasem rap. Co do basu to ciężko mi określić. Mógłbyś bardziej rozwinąć swoją myśl? Nie ukrywam, że jestem nastawiony na jeden z 3 podanych głośników, bo mogę kupić je za na prawdę rozsądne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Domino987 napisał:

Sobie z tego zestawienia wybrałbym Rockforda, najbardziej uniwersalny w różnej muzyce, i zagra w małej budzie zamknietej jak i w BR

Boję się, że 250W Rockforda mi nie wystarczy.

Miałeś styczność z HX10/X10? Mógłbyś powiedzieć o nich coś więcej? Do czego się nadają? Jakie są ich wady/zalety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...