Skocz do zawartości

Pierwsze kroki w CA - CORSA D


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, po 10 latach posiadania konta tutaj czas na pierwsze kroki w CA.

 

Obiekt westchnień to Opel Corsa D w pakiecie GSI z 2008 roku.

Auto kupiłem ze zrobionym już jakimś tam CA które dla mnie okazało się okropne więc czas na zmiany

 

Aktualnie:

Drzwi - wygłuszone matami ctk premium + boczki pianka 3mm bitmat

Jednostka - to Radio Android 2 Din , które idealnie pasuje ma sterowanie z kierownicy obsługuje CAN i wygląda jak ori więc musi zostać niestety posiada tylko parę wyjść RCA i pojedyńcze RCA opisane jako subwoofer

Zasilanie - 35mm2 spawalniczy plus i taki sam minus z masy,były chińskie kabelki które rozpadały się w dłoniach

Okablowanie - 2 pary rca które już były i pociągnięte przeze mnie 2x2,5mm do każdego boczka

Wzmak -Rodek R4100, był mac audio micro 2000

Głośniki przód - Krzyczący zestaw Ampire SC165 , do zmiany

Kurzy się też u mnie HX08SQ w skrzyni CL 9L, jak ogarnę przód to go sobię podłączę.

 

 

Do rzeczy, szukam zestawu dwudrożnego 165mm na przód, do wyboru mam mnóstwo róznych gotowych zestawów ze zwrotnicą i tutaj nie ma problemu z podłączeniem, jedynie problem może być z tym który z nich wybrać.

 

Natomiast w oko wpadł mi stojący na oeliks używany zestaw proa simplex tweetery + woofery, problem w tym że zestaw ten nie posiada zwrotnicy.

Zakładając że ustawię na radiu HPF na np 80hz i woofer będzie przenosił grał od 80hz w górę, a do tweeterów użyję zalecanego kondensatora i będą one grały również swoim pasmem jakie nam zapewni kondensator, czy sprawdzi się to ?

 

Moje radio ma tylko jedną parę rca więc mimo zaawansowanego DSP,

jest tak naprawdę nieużyteczne i nie zrobię na nim aktywki.

Radia zmiana nie wchodzi w grę, może kiedyś jak wkręcę się w temat dam się namówić na Helix DSP lub zewnętrznego DAC którego podepnę do radia Android.

Gdyby nie to że to 2 Din wygląda tutaj pięknie kupiłbym 9833/9855 i problemu by nie było.

 

Pozdrawiam i liczę na te przychylne jak i nieprzychylne odpowiedzi :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2023 o 02:21, italiano1980 napisał:

Moja odpowiedź będzie jednak nie przychylna....Zmień radio albo dorzuć zewnętrzne DSP 


Nie ukrywam że takiej odpowiedzi się spodziewałem, i też myślę że w to będę musiał pójść. 

Radio zostaje bo wygląda jak ori i to jedyne radio jakie mogę zaakceptować, pozostanie kupienie DSP i DAC, chyba że znajdę 2w1 w co wątpię, wiem że taki dac jak przykładowo chiński topping potrafi pracować po usb z androidem

 

update znalazłem na olx, coś co miałem na myśli „helix dsp mini + hec usb”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...