Skocz do zawartości

Problem z zestawem INFINITY 6913cs


lukasz2211
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich. :D

 

Zakupiłem zestaw Infinityi MAM PROBLEM. Składaja sie z 2 szt.wofferów 6x9 , 2szt.sredniotony 10 i tweetery też 2szt. podłaczone do orginalnej lecz dziwnej zwrotnicy. Oznaczenia na głośnikach to INFINITY 6913cs.

Czy moze ktoś miał taki zestaw i moze mi pomóc rozszyfrować,co gdzie podłączyć!!!???

 

[ Dodano: 2009-10-24, 17:11 ]

Jestem nowy lecz licze na wyrozumiałosć ponieważ nie moge sobiue z tym poradzić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item765417805_infini...work_od1zl.html

 

Coś takiego!!!

 

Ps. dodawałem załaczniki w postaci zdjeć lecz wiedze ze ich nie ma?! Dopiero sie uczę....

 

[ Dodano: 2009-10-24, 18:42 ]

Z tego co zdołałem wywnioskować z budowy płyki scalonej to każdy kanał ma odobne podłaczenie i wyprowadzenie (tzn:woffer,mid i tweeter). Czy to znaczy ze jesli mam wyjscie z radia to muszę sie podpiąć pod każde wejscie zeby działał każdy gośnik?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie, to IN,wejście lub jak tam zwał, a wyprowadzenie to woffer,mid i tweeter

 

Akurat w tej zwrotnicey nie jest to takie proste...nie ma "in"...jest jak wnioskuje wejscie na każde pasmo oddzielnie (wof,mid,twet) a wyjscie jest bardziej rozbudowane bo z możliwoscia wyboru pasma odtwarzania!?! Przyjrzyjcie sie na zdjeciu (link). Może ktoś to rozpracuje?! Na ślepo wole nie podłaczać żeby nie uszkodzić zwrotnicy. Nadmienie ze obsługuje ona dwa kanały (left,right) i współpracuje z 6 głosnikami które mam w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jest tak:

 

From Left/Right Amplifier - tu podłączasz przewody od wzmaka

 

To left/right mid range,emit tweeter - tu podpinasz przewody do głośników (tylko dziwi mnie ilość tych wtyków).

 

Poczekaj może jeszcze na opinie innych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jest tak:

 

From Left/Right Amplifier - tu podłączasz przewody od wzmaka

 

To left/right mid range,emit tweeter - tu podpinasz przewody do głośników (tylko dziwi mnie ilość tych wtyków).

 

Poczekaj może jeszcze na opinie innych :D

 

Tu bym sie z tobą raczej zgodził - też własnie mi sie tak zdaje lecz wole popytać!!! Co do wyjść to tak jak pisałem wczesniej,każde ma chyba filtry dolno i górno przepustowe - oddzielnie za wofer,mid i tweeter. Jak dostałem te zwrotnice to sam nie wiedziałem z której strony to zaczynac podłączac. Z przodu jest wyjscie na mid i tweet. a z boku na woffer.

 

Jak ktoś ma pomysł niech sie dorzuci to jutro bede próbował na live!

 

[ Dodano: 2009-10-27, 17:55 ]

Witam ponownie ze swoim problemem....jednak zdecydowałem sie podłączyć tą zwrotnice i jakby ktoś w przyszłości miał z takim sprzetem problem to tłumacze!!!

Zwrotnica ma WEJSCIE SYGNAŁU na kazde pasmo - oddzielnie na woffer,oddzielnie na mid i oddzielnie na tweeter. Zanczy to ze mozna podłączyć bass ze wzmaka a sorran z np. z radia...kombinacja jest dowolna,według potrzeb i sprzetu.

A jesli chodzi o WYJSCIE SYGNAŁU to każde pasmo (wof.mid,twett) jest wyposazone w filtr dolno i górno przepustowy który pozwala dostroić natężenie sygnałyu do potrzeb samochodu. Na wyjsciu podłączamy minus do minusa a plus do dogodnego "natęzenia" sygnału oznaczone jako HI,MID,LO.

 

Moze wydawać sie to troche zagmatwane ale mozliwości aranżacji sceny muzycznej w aucie za pomocą tego zestawu są naprawdę duże!!!

 

Z góry dzięki za podpowiedzi i pozdro wszystkim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...