Skocz do zawartości

Volvo V70 P3, parrot MKI, inne opcje


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Hej
Kombinuje jak zwiększyć funkcjonalnośc i choć trochę jakość audio w Volvo V70 P3(2008)
Auto te wychodziło w 3ch wariantach audio, w skrócie :
- Performance (podstawowy system, wzmacniacz zintegrowany w jednostce audio
- high performance (wzmak pod siedzeniem, lepsze glosniki)
- premium (lepzy wzmak pod siedzeniem, ekran"multimedialny"w desce) b. dobre glosniki dynaudio
U mnie pomimo ze wyposazenie summum audio to niestety performance :) (dobrze ze chociaz aux in aktywny :) )
Zaglebialem sie w temat upgradu fabrycznego jednak to duzo kombinowania - inna jednostka, wzmak, przetworniki, okablowanie tez jest zupelnie inne. do tego trzeba zrobic kodowanie vdashem albo p3tool (dice akurat do tego mam wiec wielki problem by nie byl). Do tego sama zmiana na high performance za duzo mi nie da jesli chodzi o funkcjonalnosc...
Wymiana radia na jakies 2din nie wchodzi tez wgre - na oryginalnym wyswietlaczu sa parametry auta, ustawianie klimy. Chinczykow ogarniajacych te funkcje brak.
Jedyna opcja to "szwedzki" bluepower ktory ogarnia wszystko jak nalezy na ekranie androida ale kosztuje majatek :)
https://www.bluepower.se/en/product/audio-video/car-stereo/custom-players/volvo/volvo-s80v70xc70-anpassad-bilstereo-android-71.html
Rozważam więc upgrade :
1. funkcjonalność
a) Najbardziej kusi mnie dolozenie parrot mki9200. Czy są moze tutaj jego uzytkownicy ?
Mam kilka pytan na ktore nie moge odnalezc odpowiedzi w sieci :) :
Oprocz dobrze dzialajacego glosnomowiacego na fabrycznych glosnikach ma opcje podlaczenia do oryginalnego aux-in audio przez bt, ipod/iphone (przez stare zlącze 30pin), usb.
- BT - Czy jakosc audio jest "znosna" ? z racji wieku brak tam aptx itp - czy w porownaniu do nowych adapterów chinczykow jest sporo gorzej czy tez niekoniecznie ?
- czy odtwarzajac muzyke przez BT np z deezer czy spotify nazwy kawalkow sa pokazywane na ekranie parrota i kawalki mozna przelaczac przyciskami ?
- czy iphone z adapterem 30pin - lighting bedzie dzialal poprawnie ? (rozumiem ze wtedy jakosc audio bedzie juz b.dobra)
- usb - wiem ze moze sluzyc do odtwarzania z pamieci usb - ale czy z podlaczonym tel z androidem przez usb tez bedzie dzialalo audio z przelaczaniem kawalkow tak jak w nowych radiach ? (wątpie ale moze ? :) )
b) czy tez moze nie wyglupiać się z 10cio letnim parrotem i kupic adapter bt nowego chinczyka z apt-x plus oddzielny zestaw glosnomowiacy na "daszek" ? :)
2. poprawa audio
Chyba jedyna opcja jaką widzę to dorobienia lineouta (pewnie jakis tda tam siedzi), dolozenie malego wzmaka i wymiana przedniego zestawu na cos lepszego...

Może jakies inee pomysly podpowiedzi ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...