Skocz do zawartości

Octavia by Kruk4 1.9TDI


kruk4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

byłem w Bydgoszczy i słuchałem Octavie mistrza polski i mondeo wice mistrza ... przy okazji Michał i Adam pozdrawiam :P wiem jaka jest różnica ...

 

dzieki za pozdrowionka, widze ze sie spodobało no i zmiany u Ciebie zagościły, :D

 

u mnie wooferson daje od 50Hz przez co obniża troche wokale i kicka ale nie jest źle

przestaw i przetestuj wygłuszenie drzwi :P)

 

i zdecydowanie korzystniej będzie najpierw porządnie sie z systemem osłuchac, podstroic i dopiero myslec o zmianach klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BigAngelo, w moim poprzednim aucie ( Accord ) razem z Karolo założyliśmy dekarkę SOUDAL w maju tego roku. Jeździłem autem przez całe wakacje, często stawiając je na kilka ładnych godzin w pełnym słońcu i nic nie śmierdziało ani nie spływało... Dodam, że będąc w Kołobrzegu w czasie wakacji auto stało przez cały dzień ( dokładnie do godziny 22 ) w pełnym słońcu, gdzie temperatura w słońcu przekraczała 30 stopni i też się nic nie stało...

Co do walorów tłumiących: ja ze swoim słuchem nie narzekałem. Boczki nie grały, nie było jakiś dziwnych dźwięków, więc jak dla mnie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jak to mówi koń przed zawodami nie widze przeszkód http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

napewno wpadne sam na Podgórzu mieszkam :D przeslij na PW miejsce i najlepiej numer telefonu to się ugadamy

pozdrawiam Łukasz

 

[ Dodano: 2009-11-20, 23:41 ]

po przełożeniu zworki i cięciu wooferów na 50hz zaczął mi się odzywać lewy boczek więc na Maty AAP przyszła pianka (mata Polietylenowa)o grubości 4mm taka jak na aukcji http://www.allegro.pl/item824269598_wyglus...y_podbitki.html

 

a oto efekt po założeniu

 

[ Dodano: 2009-11-26, 20:38 ]

mikołaj przyszedł do mnie szybciej w tym roku

 

oto nowe Wooferiki TEC SQ6

 

[ Dodano: 2009-11-26, 21:10 ]

zamias modółu wolał bym kupić woofer TEC SQ
To świetny krok i dość przyszłościowy bo woferek zacny

 

tak by można w nieskonczoność ...
eeeeeee tam :D

 

[ Dodano: 2009-10-24, 01:04 ]

Mój tysięczny post :D

 

no i stało się

 

[ Dodano: 2009-11-27, 23:54 ]

Woofer jest fenomenalny a obawiałem się że będzie gorsza średnica niż w XP6. TEC SQ6 zgodnie z obietnicami Bartka idealnie nadaje sie do 2 way. Przez jeden dzień jeździłem z jednym XP6 i SQ6 i moge powiedzieć że średnica w SQ6 jest bardziej sprężysta, lżejsza i jaśniejsza (nie jest jakaś ogromna przepaść ale słychać że wooferek bardziej jakościowy). Jeżeli chodzi o KICK i Bass to SQ6 poprostu robi robotę (a xp6 to inna liga), jest cięty na 50 Hz a mógł by jeszcze niżej zejść a ma tylko 165 mm . Gra z lekkością, naturalnie i przejrzyście ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu. Zaskoczył mnie jeszce jeden szczegół gra głośniej mimo takiej samej sprawności(musiałem vifkom więcej prądu dać) i jeszcze jedna rzecz niuanse(szczegóły) stały sie bardziej wyraźne i łatwiejsze do wychwycenia.

 

SQ6 jest to kolejny klocek obok Stega i vify którego nie myślę już zmieniać

 

teraz czas na radyjko ... XXV albo 88RS a może coś innego ... może jakieś inne propozycje

 

[ Dodano: 2009-12-09, 00:01 ]

kolejny klocek podmieniony tym razem zmienione zostało radyjko kenwood KDC-W3037GY na jednego z najwyższych modeli kenwooda KDC W8531

Dane techniczne:

 

Moc maksymalna 4 x 50 Watt

Moc rzeczywista 4 x 30 Watt ( 14.4V )

Impedencja 4-8Ohm

Zasilanie 11-16V

Wyświetlacz 4.096 kolorów o rozdzielczosci 256 x 64 typu OEL

Panel mechaniczny z 3-stopniowa regulacja kąta nachylenia

Kolor podświetlania przycisków: Czerwony/Zielony

Możliwość wgrywania własnych zdjęć

Odczyt: CD-R, CD-RW, MP3, WMA, AAC, WAV

ACDrive

USB 2.0

Pamięć

Możliwość zakodawania

Przetwornik cyfrowo/analogowy 24-bit z filtrem o 8-krotnym nadpróbkowaniu

Wyciszanie 0-Bit

CD-TEXT, ID3-tag , DNPS ( własna nazwa płyty CD )

Automatyczne wyszukiwanie stacji radiowych

Tuner K3i z RDS, PTY, EON, TI, PI, PS, AF

Zapamiętywanie 24 stacji radiowych ( 18FM/ 3LW / 3 MW )

Cyfrowy zegar

Opcja demo

Wyłączenie po 20/40/60 min.

AUX - 1 RCA

3 Wyjścia RCA - 5V

Sterowanie zmieniarką CD

System QEX

4-pasmowy korektor dzwieku

Dual - zone

Cyfrowy System E's + ( fitry dolno/górno przepustowe )

DSP - procesor dźwięku

Wybór typu, wielkości głosników

SRS 3D, WoW, ODD, FOCUS

Regulacja tonów: niskich, średnich, wysokich

Loudness

Dynamiczna kompresja

Sterowanie Subwoofer'em

Obsługa Adaptera iPod ( 5L-Bus )

 

niestety radyjko nie ma korekcji czasowych a subwoofer można tylko ustawić aby grał przesunięty o 180 stopni ... o zaletach radyjka napiszę jak posłucham troszkę ale narazie mogę powiedzieć że gra bardziej przyjemnie od poprzednika

post-3148-1258061733.jpg

post-1-1258061733.jpg

post-1-1258061734.jpg

post-1-1258061735.jpg

post-1-1258061736.jpg

post-1-1258061737.jpg

post-1-1258061738.jpg

post-1-1258061739.jpg

post-1-1258061740.jpg

post-1-1258061741.jpg

post-1-1258061742.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
I co jakies zmiany nastapily, czy jezdzisz i sluchasz sobie przyjemnie muzyki ?

 

BARTEK jak wiesz zmiany nastąpiły:

jeden FLI poszedł pod młotek.

steg w mostku daje po 130 RMS na TEC SQ6

a pod Vifki zostały podpięte pod wzmacniacz sony Xm 2545 no i niestety nie jestem do końca zadowolony (tragedi nie ma) ale pod stegiem grały bardziej szcegółowo i chłodno co mi bardziej odpowiadało. Sony gra spokojnie i neutralnie troszkę bez jaja.

 

Steg natomiast w mostku robi z wooferami co chce a jak fantazja poniesie to boczki znowu dają o sobie znać :D. Ogólnie to mam bajzel w bagażniku pogoda nie jest na tyle łaskawa żeby to ogarnąć dlatego fotki później wkleje.

 

I tak jak mówisz jeżdżę sobie i słucham muzyki :P

nastawy mam teraz:

bass +2 średnie 0 wysokie +4 ustawienie POP na radyjku

sub cięty na radyjku na 60 Hz przesunięty o 180 stopni

tec cięte od dołu na 50 hz na Stegu

reszta pasywnie

 

Teraz by się przydało żeby ktoś obiektywnie tego posłuchał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sony Xm 2545 no i niestety nie jestem do końca zadowolony (tragedi nie ma) ale pod stegiem grały bardziej szcegółowo i chłodno co mi bardziej odpowiadało. Sony gra spokojnie i neutralnie troszkę bez jaja.

 

Polece zamienic sonego na alpine 3... Tam jest moim zdaniem wiecej dynamiki/jaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...