Skocz do zawartości

Jaki subwoofer 8" ?


fr0sch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę się Was poradzić w wyborze głośnika niskotonowego 8" (chcę zakupić dwa).

Muzyka wydobywana z owych głosników to przeważnie: R&B i House

 

I mam takie wymagania:

Moc: max 200W RMS

Obudowa: zamknięta bądź BR, ale wolałbym w closed

Oczekiwania: chcę by pazur też potrafiły pokazać

Wzmacniacz: dobiorę pod głośniki, chciałbym to oprzeć na jednym piecyku (porady mile widziane)

moje Radio: Alpine 9855

Budżet: hmmm spróbuje wybrać coś z Waszych rad ... ale tak 300zł za szt. powinno starczyć

 

Rozglądałem się troszkę po sieci, ale co mi po samych opisach głośników jak ich nie słyszałem. A nie chcę wybrać głośnika o "twardym brzmieniu".

Sądzę, że razem coś wybierzemy bądź wymienimy się spostrzeżeniami nt. głośników o takiej średnicy.

Czekam na sugestie ...

Pzdr :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam takie wymagania:

Moc: max 200W RMS

Obudowa: zamknięta bądź BR, ale wolałbym w closed

Oczekiwania: chcę by pazur też potrafiły pokazać

wybor pada tylko na jedno...RE AUDIO REX-8 :P

dobre glosniki potrafia niezle zaszalec i pokazac pazur...sajgon ma dwie sztuki zamkniete w closed i bardzo mile zaskoczyly mnie :P a piecyk powiedz do ilu? poczekaj az Szymon sie wypowie :P kiedys z sajgonem podlaczylismy mojego rockforda p4002 pod te rexy...dostawaly po 250wat i wiesz co Ci powiem...wolaly jeszcze jesc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a piecyk powiedz do ilu?

Może odpowiem tak ... jak nie starczy na nówkę to będę się rozglądał za używanym.

Ale ma być taki by starczyło tej mocy dla obu głośników.

 

A czemu nie 1x10" w cenie 2x8"?

Ostatnio się mi ubzdurało, że chcę posiadać dwa, ale małe ... takie moje marzenie od pewnego czasu. Zawsze miałem tylko jeden a podoba mi się jak pracują dwie membrany :P ... niby śmieszne tłumaczenie, ale co poradzę na taką zachciankę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fr0sch, tak jak wspominał szerszenpiotr, mam 2 szt REX 8'' głośniczki naprawdę fajne wiele osób zaskoczyło jak grają :P na razie w closed ale w niedługim czasie chce zobaczyć jak grają w br... a że lubią trochę więcej wacików nie da się ukryć :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na poczatek bym zaproponował moze np. Hertza es200 x2... Bede ich dozgonnym fanatycznym zwolennikiem w kwestii 8'', jeden juz potrafi zrobic duzo a 2 napewno nie zawioda... Mała obudówka br i powiedzmy ok 300w na sztuke i raczej dam głowe ze i w sedanie zrobia dobra robote :P

 

A pdobał mi sie hertz bo potrafił naprawde ładnie rzucic miechem a w nawet w za duzym closed spełniał swa "szybka" role bardzo dobrze. Ja od zawsze chyba szukam jednak suba który jak trzeba to rzuci basem i zatrzesie lustrem, a ten mały dziad robił to zadziwiajaco dobrze jak na 8'' :P

Jednak jemu jak i produktom RE 200w nie wystarczy zeby rozwinac skrzydła :P

Dodam jeszcze ze 350w rozpedzi tego suba tak ze nikt kto go testował zapewniajac mu taki zapas nie powinien narzekac

 

RE tez beda dobre pewnie ale sadze ze es200 nie bedzie wolniejszy a sadze ze jednak "mocniejszy".

 

Zalezy od kasy ale na poczatek takiemu tandemowi wybrac jakies mono które w 2ohm bedzie dostarczało ok 600w i efekt przy Twoim rodzaju muzyki murowany...

 

Miałem na poczatku sztuke es200, bylem zdecydowany na taki tandem ale pojawiła sie mozliwosc zakupu 2x 10' i tandem 8' odsedł w sfere niedoczekanych odsłuchów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na poczatek bym zaproponował moze np. Hertza es200 x2... Bede ich dozgonnym fanatycznym zwolennikiem w kwestii 8'', jeden juz potrafi zrobic duzo a 2 napewno nie zawioda... Mała obudówka br i powiedzmy ok 300w na sztuke i raczej dam głowe ze i w sedanie zrobia dobra robote

A jakby dorwać Hs200 to już w ogóle.

 

Moim zdaniem starsza seria ES była lepsza od obecnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja miałem mds 08 i po podłączeniu go pod wzmaka qmpel nieżle się zdziwił bo grał lepiej niz jego 10" hertz naprawde miłe zaskoczenie :P
przeciez to nie jest ta sama klasa przetworników, diametralnie sie róznia, w jakiej kwestii zagrał lepiej sprecyzuj prosze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie ta sama? Kasa podobna a to chyba ważne kryterium przy szukaniu.

 

MDS08 łatwo napędzić, w br schodzi nisko, gra miłą ciepłą barwą. Hertz to monotonny, kartonowy sub. Z tym, że mds do br a hertz do clozeta. Zamkniętą łatwiej stworzyć.

 

Pytanie: poza słuchaną muzyką, w jaki sposób będzie ona słuchana... wtedy albo wziąć pod uwagę opinię splowca mastah22 :P (bez złości, patrzę na podpis po prostu:P) czy raczej jako uzupełnienie pasma:)

 

Może by tak 2xAS HX08?:P Jednego od cursor a drugiego nówkę. Średnia cena wyjdzie koło 300zł sztuka:P

 

Do tego bez kombinacji np Ground Zero GZTA2500 a kombinując to już różnie:)

 

Pozdrawiam

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: poza słuchaną muzyką, w jaki sposób będzie ona słuchana... wtedy albo wziąć pod uwagę opinię splowca mastah22 (bez złości, patrzę na podpis po prostu:P) czy raczej jako uzupełnienie pasma:)

 

Obecnie pasmo uzupełniam wspomnianym IT MDS08 w obudowie BR pod wzmakiem SONY XM-4040 i wszystko pięknie jest. Jestem zadowolony, ale jest ale .. :P

Częściej niż od czasu do czasu chcę mocniejsze szarpnięcie membraną.

Stąd ten temat z zapytaniem do Was http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif

 

Więc z tego co do tej pory jest napisane proponujecie podłączyć to wszystko pod 2ohm

...mały wydatek się szykuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc radzicie najpierw żeby spróbować MDS08 w duecie ... no też mnie ciekawi jak dwie ósemki sobie cykają.

Więc nasuwa mi się takie pytanie:

- pozostać przy obudowie BR czy dać w closed ? (nie słyszałem jeszcze tego głośnika w closed)

- głośnik ma 120RMS więc jaką mocą go napędzić by nie przesadzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W closed napewno nie poprawisz jego "odczuwalnosci" :P

Kasa podobna a to chyba ważne kryterium przy szukaniu.
ale 2 rozne typy subów...
Z tym, że mds do br a hertz do clozeta.
a co to za bzdury?? Od kiedy to panuja jakies takie zasady?...
Może by tak 2xAS HX08?:P Jednego od cursor a drugiego nówkę. Średnia cena wyjdzie koło 300zł sztuka:P
Fajny subik, do uzupelniania pasma, tak jak pewnie i mds... Choc moze i w tandemach moglyby cos zdziałac juz w kwestii poruszenia...

 

Sowja droga wiekszosc ludzików ktorzy zaczynaja przygode z CA i sekcja niskotonowa szuka czegos uniwersalnego i jednak lubi kiedy sub takze potrafi zatrzasc i rzucic miechem jak trzeba... Sadze ze suby typu MDS czy HX'a to juz przetworniki dla ludzi którzy w jakis sposob wiedza czego szukaja, którzy troszke juz odsłuchali i jakos sie ukierunkowali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkda Tu robic OT, jednak sam wiesz dobrze ze to zadna zasada... To ze teoretycznie tak bywa nie znaczy ze to jakas reguła, nie wolno popierac stereotypów, trzeba kombinowac i testowac, zreszta pokaze Ci cos przy najblizszej okazji

To nie są stereotypy, seria ES jak i MDS08 były już wałkowane sporo na forach. Poczytaj sobie chociażby audiocar na temat ES'ów.

 

Uwielbiam Twoj upór, niech bedzie, nie bede sie kłucił bo nie ma sensu :P Kazdemu jednak polecam samemu potestowac czy mu spasi przed tym jak wrzuci np ES'a do sugerowanej na chocby "audiocarze" budy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, widzę, że mastah22 korzysta ze swoich możliwości i przez nie też zarezerwował sobie prawo do racji:)

 

Ani MDS ani hertz to nie są nowe konstrukcje, z którymi mało kto miał do czynienia. Wielu już przetestowało te głośniki w różnych skrzyniach i te opinie jednak na czymś bazują - nazwij sobie to stereotypami. One musiał się skądś wziąć;]

 

A MDS08 w br potrafi zatrząść jak trzeba.

 

"Fajny subik, do uzupelniania pasma, tak jak pewnie i mds..."

Nie wiem czy po tym słyszałeś w ogóle oba suby:) 2xMDS w br nie musi tylko służyć do uzupełniania pasma. Wszystko kwestia co się z nimi zrobi;]

 

"ale 2 rozne typy subów..." no i co? to znaczy, że nie porównywalne? Myślałeś, że akurat Hertz tutaj będzie idealny? a jednak kolega ma MDSa u siebie i jest zadowolony...

 

ps. a to, że "większość" chce tak a nie inaczej, to nie znaczy, że te stereotypy musisz do wszystkich przykładać:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, widzę, że mastah22 korzysta ze swoich możliwości i przez nie też zarezerwował sobie prawo do racji:)
Bzdura... Wyrazam tylko swoja opinie i staram sie niepotrzebnie nabijac postów...

 

Myślałeś, że akurat Hertz tutaj będzie idealny? a jednak kolega ma MDSa u siebie i jest zadowolony...
nie nie myslalem... Tez miałem kiedys hertza, re, vibe i inne suby i tez byłem zadowolony dopoki nie znalazl sie "lepszy" nastepca...

 

Ludziska ja nikomu nie zabraniam niczego kupowac, twierdze tylko, ze najrozsadniej jest potestowac i przekonac sie samemu co komu odpowiada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się nie podobał IT i lamentu nie robiłem tylko dobrałem inny sub do reszty-w czym problem :P

 

[ Dodano: 2009-10-18, 20:23 ]

I to jeszcze od twojego teamlidera go miałem

Mój przynajmniej jak nie ma pojecia w temacie to sie nie udziela i nie robi z siebie błazna jak Twój :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...