Skocz do zawartości

Zestaw odseparowany przód + wzmacniacz do 1600zł


riws
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie sprawa wygląda następująco zamierzam wymienić seryjne głośniki w golf4 hatchback na jakiś konkretniejszy sprzęt co by generował czyste i ciepłe brzmienie bez natarczywych wysokich tonów, od razu mowie że nie jestem fanem łupania i zagłuszania muzyki bassem:) Radyjko jakie posiadam to Pioneer DEH-50UB. Kwota na zestaw na przód to 600zł + - myślę że za tą kwote już da rade kupić coś z wyższej półki. Do tego potrzebuje wzmacniacz najlepiej 4 kanałowy kwota 900-1000zł w gre wchodzą używki(w przyszłości chcę dorzucić do tego jakiś skromny subwoofer żeby uzupełniał całość zestawu). Gatunki muzyki to trance, dance, ogólnie bardziej vokalne kawałki. Najbardziej zależy mi na jakości dźwięku. Propozycje widziane najlepiej od tych którzy mieli kontakt z danym modelem i wiedza jak gra, z góry dzięki:)

 

Co myślicie o takich wzmacniaczach:

- audison lrx 4.5

- μ-Dimension RM V41

- Rockford Fosgate T400-4

- Rockford Fosgate T400-6

 

z głośników jakie wpadły mi w oko:

- Rainbow SAX 265.20

- Morel Tempo 6

 

 

Jeśli są propozycje innych modeli z chęcią obejrzę, proszę o opinie na temat powyższych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........konkretniejszy sprzęt co by generował czyste i ciepłe brzmienie bez natarczywych wysokich tonów, od razu mowie że nie jestem fanem łupania i zagłuszania muzyki bassem:)

 

Radyjko jakie posiadam to Pioneer DEH-50UB.

to te 2 rzeczy sie wykluczaja wzajemnie, bo wlasnie radia Pioneer'a (oprocz tych z najwyzszej polki) wlasnie podbarwiaja tony niskie (cos ala namiastka loudness'u w innym spokojniejszym radiu). Dlatego zmieniłbym na inne radio, grajace bardziej neutralnie/naturalnie na tyle ile sie da, ale nie pioneer, np.

 

JVC SH-99r, 909r, 9101r, 9104r

Kenwood KD-W7XXX

Alpine - seria CDA 7XXX

 

 

Kwota na zestaw na przód to 600zł + - myślę że za tą kwote już da rade kupić coś z wyższej półki.

Od tej kwoty to dopiero zaczynaja sie glosniki, ktore jakos w miare juz zaczynaja grac i zapewniam Cie ze jest to dopiero średnio-niższa połka. Wyższa półka za zestaw przedni to dopiero kwoty rzedy od 2k PLN w gore. ALe z twoich propozycji to Morelki graja bardzo fajnie, mialem okazje ich posłuchac, tweetery graly pod Genesisem SA30, a woofery pod Genesisem Profile Two bodajze i grało bardzo fajnie.....

 

Ewentualnie mozesz tez wrzucic:

Proa Simplex160 + Simplex25 + mundorf

 

Do tego potrzebuje wzmacniacz najlepiej 4 kanałowy kwota 900-1000zł w gre wchodzą używki(w przyszłości chcę dorzucić do tego jakiś skromny subwoofer żeby uzupełniał całość zestawu). Gatunki muzyki to trance, dance, ogólnie bardziej vokalne kawałki.

 

Jesli czyste i cieple brzmienie to odrzuciłbym od razu RF'a z nizej wymienionych a zastanowił sie na uzywkami. Np. na przod dałbym Sony XM-6020 lub lepiej XM-10020 lub faktycznie jakiegos audisona z serii LRx co najmniej a na suba proponowałbym np. u-dimension jr 1004 v.2 i do tego jakąs alpinke ze starej serii 35XX co w mostku bedzie miala w ok. 200W RMS przy 4 ohmach.

 

 

Taki zestawik, dałby rade w Golfie 4 i nie mialbys łupania bassem bo ten subik fajnie uzupełni Ci przod i zagra bardzo punktowo.

No i przede wszystkim, podstawa to wygłuszenie, poprawna instalacja głośników i w miare dobre kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie rady, napewno się przydadzą, porozglądam się na używkami z audisona skoro mówisz że z RF nie zagra tak jakbym chciał Podoba mi się ten subik u-dimension jr 1004 v.2 też wezmę go pod uwagę. Co do głośników widziałem morele można taniej wyrwać na aukcjach.

 

[ Dodano: 2009-09-29, 22:08 ]

A co powiecie o tym wzmaku u-dimension RM V41 poradziłby sobie z morelami ?

 

Znalazłem krótki artykuł o nim, link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na suba proponowałbym np. u-dimension jr 1004 v.2
Jezeli sub ma słuzyc do uzupełnienia przodu i nie myslisz o tym zeby kiedykolwiek chciec go czuc na plecach tudziez zauwazyc jego działnie w "lusterku" to mozesz sie nad nim zastanowic...
do tego jakąs alpinke ze starej serii 35XX co w mostku bedzie miala w ok. 200W RMS przy 4 ohmach.

kurde jakos nie moge oprzec sie wrazeniu ze te wzmacniacze do zasilania suba sie po prostu nie nadaja, powiedzmy ze brakuje im "mocy", co zupełnie odwrotnie działa w przypadku zastosowania ich do zasilania systemu przedniego... Jestem jednak zdania ze suba powinien pedzic albo typowy old tworzony z mysla o subach albo jednak cos z "nowszych" konstrukcji które do tego celu sie nadaja... Swoja droga seria "twister F xxx" bardzo mnie urzekła w kwestii zasilania sekcji sub-niskotonowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na suba proponowałbym np. u-dimension jr 1004 v.2
Jezeli sub ma słuzyc do uzupełnienia przodu i nie myslisz o tym zeby kiedykolwiek chciec go czuc na plecach tudziez zauwazyc jego działnie w "lusterku" to mozesz sie nad nim zastanowic...
..........od razu mowie że nie jestem fanem łupania i zagłuszania muzyki bassem:)......Gatunki muzyki to trance, dance, ogólnie bardziej vokalne kawałki.

 

dlatego junior, poza tym to Golf4 HB, a nie Avensis sedan, badz nawet Omega kombii gdzie tej przestrzeni troche jest do wypełnienia dzwiekiem.....

 

 

do tego jakąs alpinke ze starej serii 35XX co w mostku bedzie miala w ok. 200W RMS przy 4 ohmach.

kurde jakos nie moge oprzec sie wrazeniu ze te wzmacniacze do zasilania suba sie po prostu nie nadaja, powiedzmy ze brakuje im "mocy", co zupełnie odwrotnie działa w przypadku zastosowania ich do zasilania systemu przedniego... Jestem jednak zdania ze suba powinien pedzic albo typowy old tworzony z mysla o subach albo jednak cos z "nowszych" konstrukcji które do tego celu sie nadaja... Swoja droga seria "twister F xxx" bardzo mnie urzekła w kwestii zasilania sekcji sub-niskotonowej...

 

zalezy do ktorego, bo do pradozernych typu RE, RF, itp. (czyli raczej innego przeznaczenia subów niz jr) to pewnie tak, ale jr jest delikatny i nie napierd***** jak w/w suby i ma tylko 150W w RMS wiec sadze ze i Alpine dałby mu rade, choc z dedykowanych typu AS Twister, Czy chocby Xetec, lub jakies PS200T czy PS300T jak najbardziej ale robia sie koszty (no moze poza Kenwoodami bo je mozna w dobrej cenie trafic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...