Skocz do zawartości

Audi A8 D2 audio od zera


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Zakupiłem niedawno leciwe Audi S8 D2 z 1997r, fabrycznie wyposażone w system Bose z którego niewiele zostało - w przednich drzwiach widać brak głośników, radio ma problem z łapaniem fal (nie wiem czy to nie wina anteny), głośniki w tylnych drzwiach nie mają dla mnie znaczenia, głośniki w półce działają.
Zdecydowałem że zamiast ratowania BOSE zrobię nową instalację.
Niestety w necie nie znalazłem nic co miałoby mi pomóc, żadnych manuali, fotorelacji, opisów itp.

 

W car audio robiłem już kilka prostych tematów jak wymiana fabrycznych głośników i wygłuszenie drzwi w 2-3 autach, oraz kompletna ale prosta instalacja w Fiacie Uno wieki temu.

 

 

Tylnych drzwi nie chcę ruszać, z przodu planuję zostać przy rozmiarze głośników 13cm, nie wiem co robić z tylną półką - wiem że z przodu basu nie uzyskam, ale nie chcę żadnej skrzyni zajmującej miejsce w bagażniku.

Nowe radio już kupiłem, jest to Sony XAV-AX8050D (1din z dużym ekranem i Androidem, bez czytnika płyt)

Nie chcę przerazić żony kolejnymi kosztami, więc na początek postaram się jak w jak największym stopniu posłużyć tym co zalega w szafie i ewentualne zakupy czegoś do basu zostawić na jesień.

Posiadane graty:
- Sony XM 6020, XM 4040
- Alpine BBX-T600

- maty Vibrofiltr 2mm, 3mm, pasta CTK defender, pianka K6s - sporo zostało po wygłuszaniu innego auta.

- całe pudło kabli zasilających i sygnałowych,

- kondensator 1F, stan nieznany (zalega na półce od 2 lat).
- głośniki: 1x BEYMA SCW8, 2x Helix P206 i tweetery od Helix Esprit, ale nie jestem przekonany czy warto brać cokolwiek z nich pod uwagę.

 

Czy ktoś może podzielić się jakimiś doświadczeniami z tym autem? Będę wdzięczny za każdą informację, pomoże to podjąć decyzję czy zabierać się za to samodzielnie.

Proszę też o podpowiedź jakimi głośnikami warto się zainteresować. Upodobania muzyczne mam bardzo szerokie, słucham wszystkiego w zależności od okoliczności i nastroju. Najważniejsze - nie lubię ostrych i krzykliwych wysokich tonów, średnica powinna być detaliczna i żywa, niskie rejestry raczej dynamiczne ale z mocą i przyzwoitym zejściem gdy jest taka potrzeba.

 

Budżet na głośniki do przodu to 1000-1500zł.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...