Skocz do zawartości

Clarion APA4400G Wymiana OP ampow


Tonio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Wpadl mi w rece ten clarion i ... doznalem szoku :)

 

Kupilem sprawna sztuke za zawrotna kwote 30 funtow (150 zl).

 

Poszperalem w necie i jak duze bylo moje zdziwinie gdy zobaczylem ze za wielka woda ceny wahaja sie od 200$ do nawet 750$ ! (za nowke sztuke)

 

Szperajac dalej poprzez morza i oceany internetu dokopalem sie posta na jednym z amerykanskich forum:

 

"The Clarion uses NJM4556 and NJM4580 op-amps, which by today's standard of what is available, the very bottom of the barrel for performance and quiet operation. The NJM2114 used is a fair performer, and would be an entry level hi-fi. An op-amp change-out could truly make a fine performer. On a realistic performance scale, using a company many here are familiar with, it would outperform the Zapco SQ line, but not meet the Z-LX line. It does however, exceed performance of a very large number of low cost amps on the market today. (use OFF on the crossover filter sections)"

 

Z racji ze zaplacilem smieszne pieniadze postanowilem sprobowac swoich sil na tym polu.

 

Moje pytanie do bardziej wtajemniczonych brzmi : na jakie najlepiej wymienic te OP ampy?

 

Wzmacniacz gra w domu od 4 dni z Monitor Audio BX2 - jak sobie radzi ? a tak ze Germanium Four sprzedany i nowy system bedzie oparty wlasnie na clarionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...