Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze suba SQL


jazdajj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim,

 

Potrzebuje opini w wyborze miedzy dwoma subami. Mianowicie chodzi o Adire Audio. Miałem przyjemność odsłuchu Adire Audio Brahma 12 2x2ohm pod Dlsem A6 i zakochałem się w brzmieniu :) Sub był w skrzyni 90 litrowej strojonej na 28Hz, grało to niesamowicie nisko, czysto i bardzo soczysto. 

Decyzja zapadła że zakupie wersje 15 calową 2x2ohm która pójdzie pod Dls A6 (1280w rms pod 1 ohm). w tym momencie mam Fi Neo 12 pod Hifonics Collosus, gra to kosmicznie głosno ale z SQ mało ma to wspólnego...

Chce Suba który gra dość głośno, schodzi możliwie nisko a przy tym gra czysto, a z różnych opinii  od ludzi którzy robia systemy SQ właśnie Brahma jest w tej kategorii cenowej nie do pobicia.

Tutaj w UK jest jeden dealer Adire Audio lecz akurat są dwie wersje tego głośnika, jedna normalna a druga X ciut mocniejsza.

tutaj jest porównanie:

 

Adire Audio Brahma X 15CoilsDual 2 Ω & Dual 4ΩRe3.71 ΩFs27.06 HzQms5.23Qes0.541Qts0.49Mms265.92 gSd791 cm^2Vas115 lSPL86.751W/1mBl17.63 Tesla MetersXmax32mm (one-way)RMS1500W

 

https://www.teamspb.co.uk/adire-audio-brahma-x-15-p/adire-audio-brahma-15-x.htm

 

 

 

Adire Audio Brahma 15CoilsDual 2 Ω & Dual 4ΩRe3.57 ΩFs22.65 HzQms5.17Qes0.493Qts0.450Mms308 gSd791 cm^2Vas134 lSPL86.751W/1mBl24.38 Tesla MetersXmax28mm (one-way)RMS1250W

 

https://www.teamspb.co.uk/adire-audio-brahma-15-p/adire-audio-brahma-15.htm

 

 

 

Skrzynia w której będzie to grać to 90 litrów strojone na 28Hz (nacisk bardziej na jakość)

Z programu bassbox wyszło mi ze wersja podstawowa bedzie okolo 3db głosniejsza, ale za to jest spory peak od 60Hz tdo 30Hz, podczas gdy wersja X krzywa jest niemal równa, wahania jakies 1db max.

Masa drgająca wersji X jest też ponad 40 gramów mniejsza niż normalnej, co dobrze rokuje jako system SQ. 

Jakie opinie macie, czy warto doplacić do wersji X?? (normalna to 519 funtów, wersja X 679)

 

Reszta zestawu to Pioneer Dab 230, Jl Audio hd600 Półaktywnie pędzi Focal krx 3, Samochód to f30 Bmw 330D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...