Skocz do zawartości

jakość mp3


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem troche ostatnio o jakości mp3 itp itd... i tak sie zastanawialem, czy są wogóle radia przystosowane by np nieco "poprawiać jakość dzwięku" 2 pytanie czy mp3 puszczana z pendrajjjwa a z płyty cidi czym się rózni ;p ? Wg mnie raczej nie, to zródło i to zródło z formatem mp3 chyba ze sie myle, pytanie 3 bo przeczytalem tez ze mp3 zapisane w łejwie (wav.) bedą odtwarzane w lepszej jakosci niz mp3 ? czy to mozliwe ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W JVS kd-sh9101 jest takie ustrojstwo..chyba BEE albo BBE co poprawia jakośc dźwięku, sprawia że staje się bardziej nasycony ale to jak kto lubi. Najlepiej sobie ściągać mp3 w 320kbit/s na zwykłym sprzęcie i w trakcie jazdy nie poczujesz różnicy z oryginałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sobie ściągać mp3 w 320kbit/s

 

O ile radio ma możliwość tego odczytania i poradzenia sobie z 320kbit/s.

Moje na przykład nie przeczyta tego, jednak jego przetwornik z 192kbit/s., potrafi naprawdę dobrze obrobić dźwięk, o wiele lepiej niż słuchałem tej samej płyty w 244kbit/s,

więc wniosek może być taki że nie tylko chodzi o te kbit/s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh :kwasny: i tak jak napisales, troche brakuje mu basu i nie wiem jak to rozumieć bo parę razy już to gdzieś czytałem. Mam cholerny dylemat od paru dni... Chce po prostu czysty dźwięk, precyzyjny z miękkim niepodkoloryzowanym basem... nie wiem na którym radyjku lepiej to wysteruje, a nie mam możliwości odsłuchu czym się charakteryzuje alpinka 101 bo wiemy juz ze kenwood 4044 naturalnym dzwiękiem w całym paśmie. Bardzo prosze o odp. z góry dzięki ! :kwasny:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie 3 bo przeczytalem tez ze mp3 zapisane w łejwie (wav.) bedą odtwarzane w lepszej jakosci niz mp3 ? czy to mozliwe ?

 

niemożliwe :oczami:

 

Konwertując z oryginału na wave uzyskasz lepszą jakość niż na mp3(nawet jeśli wybierzesz 320 kbps) :kwasny: Także albo mp3 albo wave Nie ma sensu mp3->wave :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...