Skocz do zawartości

schematy instalacji CA- okablowanie


BigAngelo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie witam wszystkich gdyz jest to mój pierwszy post.

 

Panowie, potrzebuje schematów prowadzenia kabli, sygnałówki, pradowych itp, generalnie jak pociagnąc kabelki od aku do wzmaka w bagazniku no i od wzmaka do przedniej sceny.

Bede wdzieczny za scgemaciki z opisami, najlepiej na rysunkach.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze przedmówca - poszukaj.

A z takich podstawowych rad, to:

1. Każdą grupę kabli puszczaj oddzielnie - np. sygnałówki lewym progiem, zasilanie prawym, a kable głośnikowe od wzmacniacza środkiem (to tylko przykład - chodzi o to aby szły oddzielnie) - dobrze jest zrobić to w ten sposób, aby sygnałówki puścić tą częścią auta, którą biegnie najmniej przewodów oryginalnej instalacji elektrycznej samochodu;

2. Przy akumulatorze (max. odległość 30 cm) daj bezpiecznik na kablu zasilającym.

3. Przekroje kabli dobieraj zgodnie z tabelą dostępną na forum - przeciętnie jednak przyjąć można: zasilający i masa 15-25 mm^2 (koniecznie ten sam przekrój - tylko miedź beztlenowa), głośnikowe 2-2,5 mm^2 i do suba 6 mm^2.

4. Sygnałówki kupuj tylko podwójnie ekranowane (wbudowany przewód REMOTE ułatwi Ci sprawę).

Jeśli masz jakieś pytania to pisz na gg lub priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie witam wszystkich gdyz jest to mój pierwszy post.

 

Panowie, potrzebuje schematów prowadzenia kabli, sygnałówki, pradowych itp, generalnie jak pociagnąc kabelki od aku do wzmaka w bagazniku no i od wzmaka do przedniej sceny.

Bede wdzieczny za scgemaciki z opisami, najlepiej na rysunkach.

pozdrawiam

 

Ja myślę, że najbardziej przydałyby Ci się instrukcje jak demontować tapicerki, plastiki itp. pierdoły w TWOIM KONKRETNYM samochodzie. Napisz jaka bryka to może ktoś ma i już grzebał w nim:) Samo położenie instalki to już pryszcz w porównaniu ze zdejmowaniem boczków, wypinaniem kość drzwi-auto, przejścia przewodów do komory silnika itd itd. Na tym traci się najwięcej czasu i 'energii'. Może ktoś ma foty z takich robót a one by Ci dużo pomogły:) Co do samego kładzenia przewodów to już kolega Koggi Ci podpowiedział:) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki maxtz, o cos takiego wlasnie mi chodziło

 

co do bezpiecznika i kabli to raczej wsko wiem, ale chciałem zobaczyc schematy jak to robiliscie.

Faq przeczytałem caly, w strefie wasze auta czy instalacje tezprzegladałem ale nestety nie da sie wszystkiego obejzec a to co ogladałem to nie zawieralo takiej instalacji pokazanej.

 

Moje autko to Ford Mondeo MK III 2001 rok w kombi, póki co jeszcze nie zakładam audio tylko zbieram wszelkie info itp. Drzwi juz mam w pelni wygłuszone bo robiłem to juz nie raz i to nie tylko u siebie w aucie. Generalnie jak bede robił zabudowe to taka aby nie rzucała sie w oczy czyli np w kole zapasowym lub własnie zeby sciagała spojrzenia. Nie podobaja mi sie za bardzo zwykle skrzynki wsadzone w bagaznik i wjo a tak niestety ma wiekszosc osob. Ma ładnie grac wiec tez niech ładnie wyglada.

 

Kiedys jak mialem 206ke to miałem fajną zabudowe

przód zestaw INFINITY odseparowany

tyl w bagazniku skrzynka z suubikiem INFINITY

wzmak 4 kanałowka Carpower'a

oczywiscie drzwi i bagażnik wygluszony APP

kabelki Dietz

 

Traz w mondeo chce tez cos dobrego zalożyc

wzmak mi pozostał wiec na nim sie opre

co do glośników to jeszcze nie wiem

Lubie głęboki basior, slucham i HH i housów wiec w jednym nisko schodzący basik na przedlużkach a w drugim stylu szybki dynamiczny

jednak infinity dawał jakos rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozatym ma dobry stosunek ceny do jakosci
:przestraszony:

 

no wydaje mi sie ze tak, nie jest droga ta 4 kanałówka a moc ma dosyc spora jak na wzmaki w tym przedziale cenowym, hit to to moze nie jest ale daje rade przy warunkach extremalnych (wysokie,niskie teperatury) kumpel miał magnata i niestety przy minus 10 stopniał wzmak nie dawał znaków życia, a carpowerek dawał czadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BigAngelo, nie myl pojęcia jakości z mocą bo to dwie różne sprawy,mam nadzieję że kiedyś wymienisz piecyk na coś lepszego jakościowo i sam się o tym przekonasz :przestraszony:

kumpel miał magnata i niestety przy minus 10 stopniał wzmak nie dawał znaków życia, a carpowerek dawał czadu.

To o niczym nie świadczy po prostu ten magnat pewnie miał jakąś usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...