Skocz do zawartości

Musze kupic telewizor-poradzi ktos?


zomer1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety szlag trafił mojego poczciwego Thompsona.. W serwisie chcieli 400zł-chyba zwariowali..

Popatrzyłem troszke na te telewizorki, troszke chodze, ale jestem ciekaw waszych opini..

Sporo słyszałem o Samsungach, ze dobrze nam słuzą..

W sklepach sporo sie dowiedzialem ze sporo pieknych obrazów to efekt puszczania przez Blue-ray.

A wam jak to słuzy?

Wiadome przeznaczenie to Tv (podobno lipa) ja głownie filmy DVD. Ostatnio zaczynam troszke zasysac Blue-raya , wiadomo sporo zajmują ale dyski nie sa takie drogie a jakosc podobno niezła.

A moze cos powiecie ze swoim doswiadczeniem, zwykłe tv (cyfrowy, analogowy), dvd, moze ktos ma lepsze jakosci jak blue-ray itd ?

Mile widziana kazda szczera odpowiedz z waszym doswiadczeniem LCD, choc chetnie bym usłyszał tez cos na temat Plazmy (ogladam głownie filmy DVD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam szajsunga 37' Full HD 1920x.. 2xport usb do którego można podłączyć pena albo dysk przenośny oglądnąć zdjęcia, posłuchać muzy czy obejrzeć filmy. Tuner cyfrowy MPG czyli jak wejdzie cyfrowa telewizja powinno hulać. Ogólnie telewizor ok bo nie trzeba nagrywać filmów na płytki by coś obejrzeć. Wrzucam na dysk i jest gitarka. Jakbyś chciał wiedzieć jaki to model to napisz a podam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model to le46a552 http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-...-le46a552.bhtml Euro Agd

Kiedys jak dobrze pamietam z rok temu cena wynosila kolo 5tysi.. Teraz są jakies mode z literkami "B" zamiast "A" chyba maja wyzsze odswierzanie ( 100Hz) ale to juz bedzie z 1200zł wiecej..

Warto zainwestowac w takie zabawki?ewentualnie w rachube wchodzi zmniejszenie telewizora na 40cali ale lepszy model.. Który i tak znając zycie potanieje i bedziemy sobie w morde pluc :wstyd::hyhy:

 

[ Dodano: 2009-09-07, 19:16 ]

a co myslicie nad wielkociami? Myslalem nad albo 40cali lub 46cali.. Spodobał mi sie jeden model samsunga wsumie mi chyba odpowiada (nawet koloer do pokoju)

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-...html#content_3c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważną rzeczą przy wyborze wielkości tv jest odległość z jakiej na co dzień oglądasz

W sklepie ładnie pięknie,ale jak w domu siądziesz 3m od ekranu 46" i włączysz np. kablówke i zaczniesz przyglądać się nie obrazowi tylko latającym kwadracikom to zapewniam że długo Cie to będzie wkurzać.

Z czasem się przyzwyczaisz.

No chyba że możesz oglądać przynajmniej z 5m.

Narazie jakośc nadawanych programów przez sat czy kablówke,daje sporo do rzyczenia,oprócz prawdziwego hd oczywiście.

Ze swojej strony polecam plazme Panasonika i to z tych 37" ,niewiem jakie teraz są modele ale ja mam już dwa lata 37PV8 i jest wszystko ok.

Zajrzyj przed kupnem na forum hdtv i nie napalać się zbytnio,bo przeskok z kineskopu na plazme czy lcd zawsze będzie dużą zmianą nie znaczy na lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer1980, Ja polecam Panasonic Viera na prawde bardzo fajne telewizory, no i jak pisał kolega rozmiar jest ważny bo pchanie dużego tv do małego pokoju mija się z celem to tak jakby w kinie siedzieć w pierwszym rzędzie a nawet gorzej. Optymalnym rozmiarem wg mnie to 32' najbardziej popularne i w bardzo korzystnych cenach można kupić własnie w takim rozmiarze. Samsung też jesna z lepszych firm, osobiście jak szukałem TY to rozglądałem się za Samsung,Sharp, Panasonic, Toshiba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo fotele beda ustawione w odległosci 3,5-4metry bo pokoj jest długi i szeroki.

Prosta konstrukcja-TV, fotele, mały stolik. Typowo pokoj relaksacyjny, czasami jakas micha do zjedzenia. Chce poprostu małe kino z 8 głosnikami :)

Tak wiec chyba 40cali powinno wystarczyc ale wiadomo-głupiemu mało i mysli o 46" :)

Szukam patrze-ten mnie starsznie kreci http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-...html#content_3c telewizor samsung

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena tez niezła..Za 2 lata stanieją o połowe..

 

ja mam nadzieję kupić już tanio 40" w przyszłym roku jakoś

 

na blue rayu filmy miażdżą, jeszcze do ps3 nie podłączyłem, ale jako monitor też się świetnie spisują, można siedzieć normalnie przy biurku

 

musze pożyczyć jakoś od sąsiada :zdziwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te niby rewelacyjne led'owe samsungi nie są zbyt rewelacyjne, oprócz tego że są rzeczywiście strasznie cienkie. Ale stosunek cena/możliwości jest średni. Jak samsunga to już wolę b650 lub b630, fajnie już gra a cena nie jest taka zaporowa, no i ma wszystkie współczesne bajerki. Ale i tak plazma rulez jeśli chodzi o obraz :zdziwko:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor chodzi normalnie pod kablówka Aster-a.. Obraz jest niezły spodziewałem sie gorszego wyswietlania. kablówka jest dosyc zadowalajaca, dvd mam JVC, jeden z bardzo wysokich modeli wiec obraz jest jak zyleta, kumpel przyniósł Mante-do pient nie dorasta.

Dzwiek sam w TV-kiepawy ale to w koncu tylko TV.

Obraz z karty grafiki komputerowej-bomba, chodzi w wysokiej rozdzielczosci.

Kumpel mi przyniósł kabel 1,5metra , dla mnie mało przydatny, komputer stoi daleko.

Podobno duze odległosci nie słuzą HD, czy cos moze wiecie w tym temacie? Bo ja potrzebuje minimum 5metrówa w sumie to 7metrów, wiec kabel dostepny jest dopiero 10metrowy

 

Aha model to samsung Le 40a656 http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-...html#content_3c (euroAgd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha model to samsung Le 40a656 http://www.euro.com.pl/te...html#content_3c (euroAgd)

 

swego czasu o nim myślałem :kwasny: dobry wybór jeśli chodzi o samsunga, bo z niektórymi modelami to różnie, szczególnie te z tesco za 1.2K :]

 

jeśli chodzi o obraz z kablówki, to często indywidualnie trzeba dostosowywać sygnał, lcd nie lubią za mocnego sygnału w porównaniu do CRT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że lcd są mocno wrażliwe na sygnał

 

no są, robie czasem w serwisie dużej kablówki w mieście o i ile przy syngale 75dB na CRT nic sie nie dzieje to na LCD już pasy, prążki, ale wtedy można zastosować multitap stopniowany klienta z LCD wpiąć na 20dB niech utnie, a CRT na te mniejsze 12/14 itd, stare kable 10 letnie UPC z oplotem miedzianym też słabą dają rade źle zaciśnięte F-ki bla bla

 

ślizgi temat kablówka i LCD- musi wszystko być cacy żeby był ładny obraz

 

a ludzie montują jakieś dziwne splitery w domu, spliter od splitera itd :] albo podłączaja 3 telewizory na raz "obierając" 3 kable na raz i łącząc tasmą izolacyjną :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do TV-podłaczał ktos kabel HDMI lub DVI o długosci powyzej 7metrów?

podobno nie sa zalecane ale to sygnał cyfrowy wiec chyba nie powinny sie gubic.

Niechce robic kompa przy TV a mam zamiar pojsc w blue-ray

pokoj mam taki ze potrzbuje jakies 6.5-7metrów aby było ladnie zapakowane a nie wiszące kable po scianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tak podlaczonego kompa pod lcdka przewodem dvi-hdmi 10m i jest kibel, jakby gubi piksele, jednak jestem przekonany ze jakbym kupil kabel za 200zl a nie za 50 bylo by git

 

a co do TV polecam philipsy za to ze maja najbardziej naturalny obraz a nie sztucznie wyostrzony jak np w samsungach z serii R taki kontrast ze jak wieczorem film ogladasz to az lzy leca hehe

 

pracowalem 3 lata w sklepie RTV, jednak od marca juz tam nie robie i niestety nie chce sie wypowiadac na temat tegorocznych modeli, ale najczesciej philips dostaje EISA wiec cos w tym jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dobre rozwiazanie mianowicie odtwarzacz Hd player - http://www.allegro.pl/item738423125_wd_tv_...be_full_hd.html (allegro-HdPlayer)

Miał, ma moze ktos z taka zabawką?

Wiadomo do tego bym zapodał jakis dysk typu 1TB teraz staniały,wiec cały zestaw to+dobry dysk, sprawia ze mozna cos do kupy sklecic..

Dzwiek+obraz puscic po HDMI a z wyjscia TV po kablu optycznym zapuscic sygnał do kina domowego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...